Skocz do zawartości
gorky1000

Patriot Xblk

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

planuje zakupic te memorki znalazlem na allegro:

 

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=85456809

 

mam pytanie bo widac ze te z allegro roznia sie radiatorami od poprzednich i na nalepce tak naprawde to nie widac ich specyfikacji - czy ktos ma juz te pamieci, czy to stare dobre patrioty na tccd?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak sa na tccd :0 i nowa rewizja ma inne radiatorki ale xblk były i śa na tccd :) chyba że coś o czym niewiem się wydażyło ;)

a tak wogole to moze ktos by mi doradzil jakie pamieci wybrac

mam proca a64 x2 4200+@2750 mhz (11x250) i chcialbym zeby szedl synchronicznie z pamiecia obecnie jest div 166, moge wydac 700 zl i musi to byc 2x512 najlepiej w dualu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a tak wogole to moze ktos by mi doradzil jakie pamieci wybrac

mam proca a64 x2 4200+@2750 mhz (11x250) i chcialbym zeby szedl synchronicznie z pamiecia obecnie jest div 166, moge wydac 700 zl i musi to byc 2x512 najlepiej w dualu

hehe, jaka playta. btw dlaczego kupiles 4200? troche zlamiles kolego ;) 3800 albo 4400 nie ma innej opcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fakt pomylilem sie

 

chodzi tez o mnoznik latwiej mi bedzie wykrecic proca synchro z ramem np na 2640mhz

 

240x11 niz 265x10

i oplacalo Ci sie doplacic TYLE kasy za mznoznik? myle ze to bez sensu, bo sa dzielniki, a za ta kase fuzo lepszy ram bys kupil...........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,

planuje zakupic te memorki znalazlem na allegro:

 

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=85456809

 

mam pytanie bo widac ze te z allegro roznia sie radiatorami od poprzednich i na nalepce tak naprawde to nie widac ich specyfikacji - czy ktos ma juz te pamieci, czy to stare dobre patrioty na tccd?

mam juz te pamieci malina:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam x2 3800@2400mhz (8x300) i pamieci chodza na DDR600 cl2.5-4-4-4

Oczywiscie xblk 2x512

Dolanczam scren z ustwien dla zainteresowanego :P Ciagle nie mam czasu nad nimi popracowac... Ale sie poprawie :)

pozdrawiampost-131671-1140886078_thumb.jpg

Edytowane przez Drejfus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak sa na tccd :0 i nowa rewizja ma inne radiatorki ale xblk były i śa na tccd :) chyba że coś o czym niewiem się wydażyło ;)

A skąd taka pewność,że to napewno są TCCD ? Może wraz z radiatorami zmienił się dostawca kości i to nie są już osławione TCCD ? Na wszystkich forach są zdjęcia tych Patriotów,fakt,na TCCD,ale one są w starych radiatorach.Nikt jeszcze nie zaprezentował kości jakie są pod NOWYM radiatorem.Wszyscy idą "owczym pędem" i twierdzą,że to napewno TCCD.A na stronie producenta nie ma nawet śladu co to faktycznie jest.

Pisałem do pewnego sprzedawcy na Allegro w sprawie tych pamięci,lecz niestety,nie umiał mi udowodnić,że są na TCCD.

Proszę o opinie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A skąd taka pewność,że to napewno są TCCD ? Może wraz z radiatorami zmienił się dostawca kości i to nie są już osławione TCCD ? Na wszystkich forach są zdjęcia tych Patriotów,fakt,na TCCD,ale one są w starych radiatorach.Nikt jeszcze nie zaprezentował kości jakie są pod NOWYM radiatorem.Wszyscy idą "owczym pędem" i twierdzą,że to napewno TCCD.A na stronie producenta nie ma nawet śladu co to faktycznie jest.

Pisałem do pewnego sprzedawcy na Allegro w sprawie tych pamięci,lecz niestety,nie umiał mi udowodnić,że są na TCCD.

Proszę o opinie.

i w starych i w nowych radiatorach siedzą TCCD :) jest w necie troche testów i opisów i wszedzie pisza to samo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkopuję trochę temat ponieważ nie widziałem bardziej odpowiedniego miejsca na moje pytanie. Mam Prtrioty XBLK chcę je trochę pokręcić i zastanawiam się jaka jest temperatura TCCD której lepiej nie przekraczać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Wygrzebałem jakiegoś truposza bo nie chciałem zakładać nowego wątku.

Moje memki powyżej 290MHz 3-4-4-8-1T - 2.96-2.97V (sprawdzone miernikiem) tracą stabilność. Nie da się już z nich wykrzesać więcej MHz przez co ograniczają mi procesor :(

Dodam że z innymi dzielnikami jak div200 pamięci wysypują się przy htt>300 więc nic tu nie zdziałam.

Zabawe z alphami mam już za sobą poprzez RP, MAL, TRFC itd itd zatem to odpada.

 

Teraz pytanko: czy przyczyną niestabilności może być wysoka temperatura pamięci? W stresie radiatory są tak gorące że ledwo można trzymać na nich ręke.

Jeśli tak, to nadmuch dać na radiatory, czy też może je ściągnąć i wiaterek ma wiać na nagie kości?

 

Pozdrawiam.

 

--Edit--

Jeszcze jedno pytanie, dlaczego CPU-Z przekłamuje taktowanie ddrów? :( wrsja 1.39, poprzednie wersje też przekłamują.

post-133455-1183485887_thumb.jpg

Edytowane przez mookie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...