Skocz do zawartości
qaz85465

Moja Wymarzona Konfiguracja Za 5tys.

Rekomendowane odpowiedzi

witam !!!!!

 

wytlumacze o co mi chodzi na zasadzie tego lapka:

 

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=17930

 

i teraz czy jest mozliwosc np. zamiany niektorych komponetow lapka dla wlasnych potrzeb np.

 

zwykly konfig moj

 

pentium 2ghz pentium 1,7ghz

512mb 1gb

80gb 60gb (moglby byc 7200 ale moze tez 5400)

x700 128 x700 256 (jw. moze byc tez 128)

reszta bez zmian

 

mysle ze moj konfig wynosil by wtedy tyle co zwykly no moze bez tej grafy i dysku 7200 ale podalem to tak dla przykladu

 

jednak moim zdaniem chyba nie ma takiej mozliwosci producenci robia tyle roznych konfigow zeby kazdy wybral cos dla siebie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm...

Niektóre komponenty na pewno możesz zmienić, z innymi będzie kłopot...

 

Proc - raczej będzie problem ( nawet jeżeli istnieje fizyczna możliwiwość wymiany procesora, to wątpię aby udało ci się dostać osobno inny model - to nie komputer stacjonarny - pozatym dlaczego chcesz zmieniać procesor na wolniejszy? )

 

Pamięć - nie ma problemu z dołożeniem...

 

Twardziel - podobnie jak z ramem - kwestia dogadania się za sprzedawcą...

 

Grafa - niestety... ( możliwe że bios będzie miał możliwość współdzielenia pamięci operacyjnej - ale coś za coś...)

 

A tak pozatym - osobiście odradzałbym kupno ACERA ( jest to moje prywatne zdanie i tego proszę nie krytykować )...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- z procesorem będzie kiepsko (chyba że trafi się tobie sprzedawca któy pojdzie na wszystko)

- ram wymienisz napewno

- twardy dysk na większy to napewno tak, ale na mniejszy (to zależy od sprzedawcy)

- grafika odpada, tutaj musisz już szukać innego modelu

- w sklepie do którego link podałeś napewno Tobie nic nie wymienią

 

Polecam poczytać o konfiguracjach i wtedy szukać www.acer.pl

 

A tak pozatym - osobiście odradzałbym kupno ASUSA ( jest to moje prywatne zdanie i tego proszę nie krytykować )...

 

pozdrawiam

CoNtRaDaNzA

Edytowane przez contradanza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i tak tez myslalem, czyli koniec moich marzen heeee

 

patrzalem po roznych konfigach (rowniez z innych firm - tylko ze tam musialbym, porownujac do acera dolozyc do kazdego jeszcze kilka baniek albo i wiecej) i nie znalazlem takiego ktory by mi odpowiadal, no ale trudno bede musial z czegos zrezygnowac

 

nie zamierzam wydawac wiecej niz 5tys. dlatego chcialem slabszego proca za to w jego miejsce chcialbym wsadzic wiecej ramu, tak samo z dyskiem slabszy zeby ORT: wziac lepsza karte, no ale trudno

 

a moze zna ktos adres jakiegos dobrego sklepu w ktorym mozna sie w miare dogadac ze sprzedawca

Edytowane przez qaz85465

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lepiej wez lepszego proca niz wiecej ramu! .Zeby pozniej dokupic szybszego procka: pentium m albo turion bedziesz sie musial nameczyc i bedzie to duzy problem! a pamiec wszedzie dostaniesz!

Edytowane przez Phuong

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie zamierzam wydawac wiecej niz 5tys. dlatego chcialem slabszego proca za to w jego miejsce chcialbym wsadzic wiecej ramu, tak samo z dyskiem slabszy zeby ORT: wziac lepsza karte, no ale trudno

bierz tutaj i dokup ramu ;)

 

Ale na Acera też Ciebie nie namawiam - decyzję musisz podjąć SAM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w zasadzie mozesz wziac 5024 acera, ale tam jest amd, a widze ze wolisz intela. wiec nie bede cie na sile przekonywac. w 5024 masz w zasadzie wszystko czego chcesz. ramu dokupisz zamienisz dysk i masz to co chcesz ;p

acer for the win.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli mam rozumiec ze w tym sklepie gris.pl nie beda mi robic problemu ze zmina dysku np. na mniejszy

Czy ja wyglądam na wróżkę, zadzwoń do nich i się zapytaj, osobiście nic tam nigdy nie kupowałem i tobie też radze sprawdzić ten sklep przed zakupem.

 

Jeżeli chcesz dokonać zmian w konfiguracji to najlepszym rozwiazaniem będzie chyba odbiór osobisty i rozmowa ze sprzedawcą w cztery oczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ludzie co wy macie jakis uraz do acerow ? Podajcie jakis powod ....

Napisze moje odczucia co do Acerow

-Jakos materialow bardzo kiepska

-Badziewne wykonanie

-Sa bardzo delikatne, po kilku miesiacach uzytkowania wszystko skrzypi trzeszczy

-Napewno serwis Acera pracuje na o wiele wiekszych obrotach niz Dell'a czy IBM

-Beznadziejna ergonomia moim zdaniem

-Bardzo kiepskiej jakosci matryce ( nie wiem jak wygladaja matryce topowych modeli np: Ferrari, ale cena ich jest kosmiczna w porownaniu do parametrow)

-Kiepski serwis , ciezko czegokolwiek sie dowiedziec i cos zalatwic

-Jednym slowem duza awaryjnosc

 

Mialem 2 modele acera, jeden 1692 WLMi oraz 4652 , pierwszy oddalem po tygodniu uzytkowania (kupowalem w sklepie intrnetowym i koles mnie zapewnial ze ten komp ma DDR2 533 mhz natomiast byly 400 mhz, wykorzystalem to i oddalem sprzet). Natomiast 4652 to byla totalna tragedia- wszystko skrzypiało ,trzeszczalo, glosny byl jak cholera (mialem wrazenie jakbym pracowal na athlonie). Klawiatura miej wiecej na srodku przy pisaniu sie uginala wydajac do tego malo sympatyczne dzwieki. Oj nie nigdy wiecej tego badziewia.

A teraz kupilem sobie Dell'a 9300 i jestem najszczesliwszy na swiecie;) To tak jakby przesiadl sie z malucha do mercedesa. Pozdrawiam:)

 

P.S zapomnialem dodac ze bardzo wysokie ceny jak za taki szmelc:) oraz slabe karty graficzne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem Acera, jednego z tańszych 2403 i mam zupełnie inne zdanie na temat tej firmy.

-jakość materiałów w stosunku do ceny dobra

-bardzo dobre parametry w stosunku do ceny

-całkiem ciekawe kształty i kolorystyka, może się podobać albo nie ale stanowi znak rozpoznawczy tej firmy

-dobry serwis

-mała awaryjność

-matryca ma ładną jakość obrazu ale słabe kąty widzenia, widać redukcję kosztów…

 

Uważam że to bardzo dobre laptopy. Porównywanie ich do 3x droższego IBM’a jest chyba nie na miejscu…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:mur: :mur: :mur:

Napisze moje odczucia co do Acerow

-Jakos materialow bardzo kiepska

-Badziewne wykonanie

-Sa bardzo delikatne, po kilku miesiacach uzytkowania wszystko skrzypi trzeszczy

-Napewno serwis Acera pracuje na o wiele wiekszych obrotach niz Dell'a czy IBM

-Beznadziejna ergonomia moim zdaniem

-Bardzo kiepskiej jakosci matryce ( nie wiem jak wygladaja matryce topowych modeli np: Ferrari, ale cena ich jest kosmiczna w porownaniu do parametrow)

-Kiepski serwis , ciezko czegokolwiek sie dowiedziec i cos zalatwic

-Jednym slowem duza awaryjnosc

 

Mialem 2 modele acera, jeden 1692 WLMi oraz 4652 , pierwszy oddalem po tygodniu uzytkowania (kupowalem w sklepie intrnetowym i koles mnie zapewnial ze ten komp ma DDR2 533 mhz natomiast byly 400 mhz, wykorzystalem to i oddalem sprzet). Natomiast 4652 to byla totalna tragedia- wszystko skrzypiało ,trzeszczalo, glosny byl jak cholera (mialem wrazenie jakbym pracowal na athlonie). Klawiatura miej wiecej na srodku przy pisaniu sie uginala wydajac do tego malo sympatyczne dzwieki. Oj nie nigdy wiecej tego badziewia.

A teraz kupilem sobie Dell'a 9300 i jestem najszczesliwszy na swiecie;) To tak jakby przesiadl sie z malucha do mercedesa. Pozdrawiam:)

 

P.S zapomnialem dodac ze bardzo wysokie ceny jak za taki szmelc:) oraz slabe karty graficzne

Już mnie męczą twoje komentarze w każdym twoim poście jaki to acer jest do bani i ... a dell to wspaniały sprzęt, proszę Cię już nie idzie tego czytać, oznajmiam Tobie że twoje zdanie na ten temat już wszyscy znamy i się nie powtarzaj, nie każdego stać na dell a o gustach się nie dyskutuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:mur: :mur: :mur:

 

Już mnie męczą twoje komentarze w każdym twoim poście jaki to acer jest do bani i ... a dell to wspaniały sprzęt, proszę Cię już nie idzie tego czytać, oznajmiam Tobie że twoje zdanie na ten temat już wszyscy znamy i się nie powtarzaj, nie każdego stać na dell a o gustach się nie dyskutuje.

odpowiedzialem jednemu forumowiczowi , skad sie wzial moj stosunek do acerow. JA NIE MAM KOMPUTERA ZA 10 TYS DO CHOLERY TYLKO CENOWO KOSZOTWAL MNIE TYLE CO ACER O DOBREJ KONFIGURACJI!!!!!WIEC NIE ROZUMIEM JAK MOZNA KUPIC COS TAKIEGO JESLI MA SIE ZA PODOBNE PIENIADZE SPRZET ZUPELNIE INNEJ KLASY !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mialem 2 modele acera, jeden 1692 WLMi oraz 4652 , pierwszy oddalem po tygodniu uzytkowania (kupowalem w sklepie intrnetowym i koles mnie zapewnial ze ten komp ma DDR2 533 mhz natomiast byly 400 mhz

hahah w seryjnym lapie 533, LOOOOL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hpx4000 - NO ZA TE PIENIADZE TO JESZCZE POL BIEDY, ALE DAC ZA ACERA WIECEJ NIZ 3.500 NIGDY W ZYCIU. POZATYM UDALO CI SIE TRAFIC NA DOBRY EGZEMPLARZ:)

JA ZA KROTKO MIALEM TE ACERY WIEC NIE WIEM JAK WYGLADA Z AWARYJNOSCIA ALE PO OPINIACH WIELU UZYTKOWNIKOW MOZNA STWIERDZIC ZE COS JEST NIE TAK.

 

hahah w seryjnym lapie 533, LOOOOL

TO BYL ROK TEMU, TO BYL MOJ PIERWSZY LAPEK I NIE MIALEM ZIELONEGO POJECIA NA TEN TEMAT:)

 

POZATYM W DELL'U MAM DDR2 533 :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hpx4000 - NO ZA TE PIENIADZE TO JESZCZE POL BIEDY, ALE DAC ZA ACERA WIECEJ NIZ 3.500 NIGDY W ZYCIU. POZATYM UDALO CI SIE TRAFIC NA DOBRY EGZEMPLARZ:)

JA ZA KROTKO MIALEM TE ACERY WIEC NIE WIEM JAK WYGLADA Z AWARYJNOSCIA ALE PO OPINIACH WIELU UZYTKOWNIKOW MOZNA STWIERDZIC ZE COS JEST NIE TAK.

TO BYL ROK TEMU, TO BYL MOJ PIERWSZY LAPEK I NIE MIALEM ZIELONEGO POJECIA NA TEN TEMAT:)

 

POZATYM W DELL'U MAM DDR2 533 :]

Ja dałem 5 tys. za Acera i jestem zadowolony.

Dla mnie super sprzęt do niczego nie mogę się przyczepić nawet do obudowy !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aceraspire - dolozylbys 500 zl , bys mial sprzet firmy o wiele lepszej, o wiele lepsza grafike, nieporownywalnie lepsza matryce 17 calowy ekran ,prawdopodobienstwo nawalanie sprzetu tez mniejsze, wykonany bardzo solidnie i o wiele ladniej.

Edytowane przez kosmic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kosmic a wyobraz sobie ze wczoraj do sklepu weszla babeczka z toshiba. Komputerek mial niecaly rok a obudowa wytarta jak nie wiem co, klawisze wytarte itd. Mowisz ze acery sa awaryjne no dziwne nie ma jak sie ich najwiecej sprzedaje to tak jest ...

 

aceraspire - dolozylbys 500 zl , bys mial sprzet firmy o wiele lepszej, o wiele lepsza grafike, nieporownywalnie lepsza matryce 17 calowy ekran ,prawdopodobienstwo nawalanie sprzetu tez mniejsze, wykonany bardzo solidnie i o wiele ladniej.

hmm lepsza grafike ? yyy jaka ? Ja do wygladu nic nie mam. Pokaz mi laptopa, ktory za taka sama cene oferuje taki sam sprzet.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poniewaz w polsce jeszcze dlugo bedzie krolowac tandeta:)

 

kosmic a wyobraz sobie ze wczoraj do sklepu weszla babeczka z toshiba. Komputerek mial niecaly rok a obudowa wytarta jak nie wiem co, klawisze wytarte itd. Mowisz ze acery sa awaryjne no dziwne nie ma jak sie ich najwiecej sprzedaje to tak jest ...

hmm lepsza grafike ? yyy jaka ? Ja do wygladu nic nie mam. Pokaz mi laptopa, ktory za taka sama cene oferuje taki sam sprzet.

geforce 6800 , na 12 potokach nie na 8 256 bit , 256 mb. chociazby ta (geforce 7800 gtx to nie jest ale radeon x700 jest bardzo slaby przy niej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aceraspire - dolozylbys 500 zl , bys mial sprzet firmy o wiele lepszej, o wiele lepsza grafike, nieporownywalnie lepsza matryce 17 calowy ekran ,prawdopodobienstwo nawalanie sprzetu tez mniejsze, wykonany bardzo solidnie i o wiele ladniej.

Sorry ale według mnie 17" to nie notebook tylko skrzynia.

Laptopa muszę mieć mobilnego a nie 5kg walizkę.

Mam desktopa z 7800 GTX SLI i na tym mogę pograć.

A o sprzęt się nie boję bo jak nawali to nawet DELL.

POZDRO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skoro masz desktopa z taka grafa nie rozumiem po co kupujesz laptopa z x700. Za niewiele powyzej 3000 bys mial jakis markowy sprzet z zintegrowana grafika, dluzej by ci na bateriach trzymalo.

 

skoro mam juz wlec torbe z laptopem , nie robi mi to roznicy czy bedzie wazyc 1,5 kg wiecej czy mniej. Gdybym chcial cos super mobilnego to bym wybral lapka z 12 calowym ekranem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po 1 to cisza ma być bo juz widze że sie kolejna kłotnia sie zaczyna klarować.

@ aceraspire : z 17" że skrzynia i do tego 5 kg to żeś pojechał ostro. Twój lap waży pewnie coś w okolicy 3 kg, a 17" Della niecale 3,5 wiec do 5 to sporo brakuje.

Temat grania na laptopach jest jak widze nadal bardzo kontrowersyjny. I krótka piłka : na X700 da sie przyzwoicie pograc w wiekszosc gier, nie wszyscy katuja tylko najnowsze FPS ktore potrzebuja najwiecej mocy obliczeniowej.

Jeśli chodzi o obudowe to po roku może być jak nowy a może być jakby pies 10 razy zjadł i zwrócił - zależy jak kto dba o sprzęt. Jakosc materialow tez ma znaczenie ale tak jak mowilem - wystarczy kupic kosmetyki to laptopa i moze dlugo sluzyc i byc w dobrym stanie wizualnym.

Edytowane przez maSTHa212

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odpowiedzialem jednemu forumowiczowi , skad sie wzial moj stosunek do acerow. JA NIE MAM KOMPUTERA ZA 10 TYS DO CHOLERY TYLKO CENOWO KOSZOTWAL MNIE TYLE CO ACER O DOBREJ KONFIGURACJI!!!!!WIEC NIE ROZUMIEM JAK MOZNA KUPIC COS TAKIEGO JESLI MA SIE ZA PODOBNE PIENIADZE SPRZET ZUPELNIE INNEJ KLASY !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Twoje wypowiedzi są bardzo niewiarygodne, zadałem sobie trud żeby je dokładnie przejrzeć i sam zobacz co z tego wyszło:

 

Tu polecasz X700

lapek fajny ale grafika za slaba,;/ Gdyby chociaz byla ta x700 bym go wzial pod uwage

Tutaj także X700

Przyznam sie ze wolalbym juz jakas toshibe 15,4 cala z radkiem x700 niz della z ta matowa matryca.

Tutaj już polecasz GF6800

CO do Asusa to X700 jaka posiada kryje sie przy Dell'u z Geforcem 6800. Grafika stosunkowo slaba w Asusie.

Piszesz że nie lubisz SONY

Co do firmy sony to nigdy w zyciu nie kupie nic. Nawalilo mi wszystko co mialem tej firmy czyli walkmen , discman, telewizor i video (znajomemu tez tv sony nawalil) Nie wiem jakie robia lapki ale sony to jest ostatnia rzecz jaka bym kupil:)

Chyba coś się zmieniło bo nagle pokocheś tą firmę

Dzisiaj sobie kupilem kino domowe sony za 1300 zl (nie mialem kasy na nic wiecej) no i teraz to nie dosc ze wszystko dziala i wyglada rewelacyjnie to jeszcze brzmi super:)

Tu piszesz o graniu w takiej rozdziałce (chyba jesteś anemikiem, bo gry w takiej rozdziałce chodzą bardzo, bardzo wolno)

P.S. A GIERKI W RODZIELCZOSCI 1920X1200.... POLECAM ZAGRAC:)

A teraz konkrety:

 

Dell vs Acer (wyposażenie) twoje 5650 zł i moje 4700 zł

Matryca - wygrałeś (tutaj nie ma co porównywać wygrałeś jak ktoś nie wie dlaczego to niech poczyta forum)

Procek - to samo

Ram - ty masz 512 (533) a u mnie był 1 GB (400) (róznica w wydajności jest niezauważalna przy normalnym użytkowaniu)

HDD - ty masz 60 GB (pewnie 5400, bo pisałeś że chcesz kupić szybszy dysk) u mnie był 100 GB (5400)

Grafika - wygrałeś ale na X700 też można we wszystko pograć

Nagrywarka - to samo

 

Wygląd i wykonanie jest oceną subiektywną każdego użytkownika w związku z tym należy to traktować z przymróżeniem oka

 

Podsumowanie:

Dałem 950 zł mniej, nie musze kupować większego dysku, dokupywać ramu, a z grafiki i matrycy jestem zadowolony (ma swoje wady, ale wiedziałem o tym przed zakupem - małe kąty, nie każdemu będzie odpowiadać 1200x800)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GJ z tymi cytatami, gościu wyszedł na niezłego idiotę :lol:

zgadza sie wolalbym matryce 15,4 cala i radeona x700 w jakiejs toschibie niz tego dell'a 9300 z matryca XGA+ , co do grafiki x700 nigdy jej nie chwalilem, co do sprzetu sony mialem rozne przejscia ale ostatnio byla promocja , mialem 1000 zl z groszami na sprzet grajacy, przelazlem pelno sklepow i wybor padl na sony, kino bylo niezle przecenione ,stosunek ceny do jakosci byl najlepszy. ( pozostaje mi liczyc na to ze sie nie zepsuje, aczkolwiek gra bardzo ladnie musze przyznac) . A Colin 5 w rozdzialce 1920X 1200 z max detalami,zwala z nog i chodzi bez AA jakies 45 FPS u mnie. Cos jeszcze ci wytlumaczyc?

Edytowane przez kosmic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cos jeszcze ci wytlumaczyc?

Nic do Ciebie nie mam ani do twojego Dell'a, ale spóbuj zrozumieć:

 

1. Nie każdego stać na Dell'a i nie każdemu odpowiada ten Lapek

2. Każdy użytkownik będzie chwalił właśnie swój sprzęt

3. Acera nie wolno nazywać "szmelcem" bo jak wtedy nazwać te gorsze Lapki (nie ma sprzętu idealnego - jest tylko niedostatecznie przetestowany)

4. Polecając innym użytkownikom Dell'a staraj się opisywać jego zalety a nie jedziesz na Acera w każdym poscie

5. Trochę luzu - zakup Lapka to tylko epizod w naszym życiu który nie ma większego znaczenia, a człowiek uczy się na błędach (a najlepiej na swoich)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...