Skocz do zawartości

hpx4000

Stały użytkownik
  • Liczba zawartości

    477
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez hpx4000

  1. To może jakiś zrzut ekranu z superpi w tle i Everestem pokazującym temperatury? Chyba wszyscy chcieli byśmy zobaczyć jak Celeron ma przy tym niecałe czterdzieści stopni a wentylator milczy.
  2. Po analizie i próbach doszedłem do jednego wniosku. Wszystkie sprzedawane obecnie laptopy z Celeronem są na chipie i940glm. Oznacza to że obsługuje on tylko Celerony i szynę 533. Niema możliwości zmuszenia go do pracy na 667MHz oraz nie potrafi obsłużyć nawet Pantiuma M na szynie 533. Wszyscy którzy planowali kupno taniego laptopa z Celeronem ale dobrą grafiką i wymianę procesora na CD/PM będą zawiedzeni
  3. Moim zdaniem C2D nie zadziała w laptopie w którym siedzi celeron. Chipset niby ten sam ale jest ich kilka wersji. Te używane z celeronami (z moich obserwacji przynajmniej tak wynika) nie obsługują FSB 667. Ich max to 533. Czyli można włożyć Core Duo.
  4. Pamięci powinny chodzić z maksymalną seryjną prędkością jaką dopuszcza chipset. W Twoim przypadku 667MHz. Niema na to wpływu prędkość szyny systemowej. Jeżeli pamięci miałbyś dwie to będą chodziły z prędkością tej wolniejszej.
  5. Powiedz skąd masz dane o takim modzie? Z tego co wiem taki nie istnieje, przeszukałem googla w te i z powrotem ale nie natrafiłem choćby na ślad wskazujący że coś takiego da się zrobić. Mimo tego spróbowanego go zrobić na celeronie 420 i nic to nie dało. Podziel się źródłem.
  6. Ustawienie 256Mb mija się z celem bo grafika i tak jest za wolna aby to przetworzyć. Inną sprawą jest fakt że 512MB to trochę mało. Rozszerz do jednego giga pamięć i zostaw grafikę ustawioną na 128MB.
  7. Maksymalnie chyba wkładano tam procesor 850MHz. Możliwości wymiany są bardzo ograniczone bo procesor musi chodzić na FSB 100MHz czyli maks dla Ciebie to 900MHz z PIII. Slot micro-PGA2. Teoretycznie są jeszcze Celerony i Pentiumy 1.2GHz ale ich FSB to 133MHz i moim zdaniem nie pójdą. Jeżeli masz najsłabszą (600MHz) wersje to wymiana na 900 ma sens (cena poniżej 100pln, na allegro)
  8. To nie jest takie oczywiste. Z punktu widzenia licencji MS, musisz posiadać oryginalną płytę z systemem. Ale jak do komputera takiej nie dostałeś to znaczy że nie masz oryginalnego systemu? Nie. Warto by było napisać do MS aby przedstawili swój punk widzenia w sprawie systemów dołączonych do komputera na zasadzie licencji OEM bez nośnika.
  9. Z pierwszej łapanki może nie jesteś ale bzdury piszesz a do tego taki wrażliwy… Od kiedy trzeba robić dyskietki bootowalne? No chyba że nie potrafiłeś tego napisać normalnie… Umiesz człowieka zniechęcić do pomocy, może ktoś inny Ci wytłumaczy co robisz źle.
  10. Bzdura, można spokojnie zainstalować każdy system. Ściągnąłeś złe pliki i tyle.
  11. Zanim zacznij rozwijać jakiś głupi temat to zdobądź trochę wiedzy… nie wiesz czy kartę masz zintegrowaną czy nie, jeśli nie to nie wiesz jakie ma złącze i o czym ty chcesz gadać?
  12. To bardzo słabe rozwiązanie… a menadżer urządzeń się nie zacina. To może być cos z ACPI bo z tymi komponentami są najczęściej problemy.
  13. Może byś napisał co ot za laptop, jaki napęd itd.? Jeżeli ktoś będzie miał ochotę Ci pomóc to te informacje będą przydatne.
  14. Od kiedy to HP montuje w swoich laptopach baterie cokolwiek podtrzymującą? W laptopach to rzadkość.
  15. Moim zdaniem lepszym wyborem będzie na ten komputer: http://www.allegro.pl/item145638504_hp_nx7..._1gb_winxp.html lepiej wyposażony, lepsza matryca.
  16. X64 wymaga wszystkich serowników pisanych specjalnie pod niego. Nie działa z nim większość zew. dysków na USB. Przed kupnem należy sprawdzić czy wszystkie posiadane urządzenia mają stery pod XP 64 w tym setery pod laptopa. Teoretycznie kompatybilny będzie (ten asus) Warto też się zastanowić czy potrzebujemy systemu 64 bitowebo, czyli czy korzystamy z aplikacji pisanych pod system 64bitowy (bardzo mało ich jest, czasem specjalistyczne aplikacje do wizualizacji, obliczeń matematycznych itp.) Na procesorze 64bitowym powinien mieć większość wydajność system i aplikacje na niego pisane ale w testach różnie to wychodzi. Upgrade do visty musi przede wszystkim być w tej samej wersji językowej oraz wersji samego systemu czyli np. z Windows XP Home do Windows Vista Home Basic lub Windows Vista Home Premium, z Windows XP Media Center Edition 2005 do Windows Vista Home Premium i ostatnia możliwość, z Windows XP Professional do Windows Vista Business. Jeżeli system kupisz od 26 października 2006 do 15 marca 2007 przysługuje Ci prawo upgradu Windows XP Media Center Edition 2005 i Windows XP Professional bezpłatnie do odpowiedniej wersji Visty lub jaki kupisz Windows XP Home upgrade będzie w cenie 39euro (+przesyłka) do wersji Windows Vista Home Basic lub w cenie 63euro(+przesyłka) do wersji Windows Vista Home Premium. To samo dotyczy kupna pakietu Office 2003 (i przejścia na wersje 2007) Chyba wszystko jest w miarę jasne.
  17. To są informacje z zakładki „ogólne” a masz wejść w „szczegóły” ile razy można powtarzać... szczegóły-> identyfikatory sprzętu
  18. Kliknij na właściwości urządzenia i następnie szczegóły… po identyfikatorze można bez problemu ustalić co to jest.
  19. Z ciekawości jaki laptopa z C2D ma FSB 533? Bo jakoś nie kojarzę.
  20. Faktem jest że czytanie Twoich wypowiedzi jest wyjątkowo trudne… zacznij może pisać w MS Word, to będzie z korzyścią dla wszystkich
  21. Na stronie HP są dwa sterowniki Microsoft Universal Audio Architecture (UAA) Bus Driver for High Definition Audio, którego użyłeś?
  22. Jak ktoś w podpisie chwali się z podkręcenia grafiki, pisze na forum a nie wie jak/gdzie podłączyć kabel sieciowy to jest albo skończonym idiotą albo robi sobie głupie żarty… Taki temat powinien być zamknięty, przecież to żenujące.
  23. Nie napisałeś co zrobiłeś tej partycji więc ciężko ocenić co powinieneś teraz zrobić. Jeżeli jesteś przekonany że partycja istnieje (przecier to łatwo sprawdzić?) to możesz np. skorzystać z PTDD Partition Table Doctor. To jedna z lepszych aplikacji do naprawy uszkodzonych partycji.
  24. Uszkodzić nie uszkodzisz, ta funkcja dział tylko z dyskami które ją obsługują. Spada za to jego wydajność.
  25. Coś mieszasz… ta opcja dotyczy automatycznego restartu w przypadku błędów systemu które kończą się blue screen’em. Tylko i wyłącznie. To powinien być problem z zarządzaniem energią w systemie. Uruchom system z wyłączonym ACPI i zobacz czy zamknie się poprawnie.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...