Skocz do zawartości
stark

Inny Ram Czy Może Zmiana Platformy?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zastanawiam się co najlepiej zrobić z moim kompem, który wygląda tak:

 

AMD Barton 2500+@2000MHz (10x200) cooled by Pentagram Cu100+

Asus A7N8X- Deluxe

Goodram DDR 512MB 400MHz CL3

Radeon 9550@(430/500) 128/128

HK 350AP

 

reszta w sumie nieważna :wink: .

 

Otóż mam jakieś 300-400 zł, które mógłbym wydać na sprzęt. Myślałem nad kupnem lepszego ramu (może + w OC <_< )/ dokupieniem z 512MB <- zawsze sie przyda. Jednak po ostanich tematach dot zmiany platformy na 754/939 też zacząłem nad tym myśleć, choć jak już to kierowałbym się ku Sempronowi na 754 (nie mam tyle kasy zeby od razu grafe zmieniać na PCI-e a potem ew cos pog agp by starczyło pewno :rolleyes: ) a cena przejścia nie wydaję się zbyt wysoka.

 

Co myślicie i co zrobilibyście na moim miejscu w celu ogólej porawy wydajności tego sprzętu? Coś chcę zmienić, sesja się skończyłam sami wiecie :D

 

p.s. gry od czasu do czasu, piortetem nie są.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i znowu niektórzy powiedza ze proponuje to samo

 

sprzedaj płyte i procka z tego bedziesz miał troche kasy

kupisz płyte asrcok ona ma pełny agp i pcie tak wiec na rzie bedziesz miał te grafe a potem kupisz cos nowszego na pcie

i procka wez semprona na 939 3000+

 

proc-380zł

płyta-230zł

do i do tego freezer jakies 70zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzechu_1990

(nie mam tyle kasy zeby od razu grafe zmieniać na PCI-e a potem ew cos pog agp by starczyło pewno rolleyes.gif )

Przechodząc na 939 nie trzeba od razu zmieniać grafy.

W sumie jak byś dozbierał (uciułał :lol2: ) do 600zł to można coś kombinować :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

płyta-230zł

do i do tego freezer jakies 70zł

asrocka tego bez problemu znajde czy uważać na coś i wystrzegać się czegoś szczególnie? myślisz, że freezer będzie lepszy od patagrama, którego teraz mam? (100Cu+ jest kompatybilny z 754)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzechu_1990

Tu chodzi o 939, asrock dual sataII (można dostać za 218zł), i sempron 3000+ dochodzi cena do 400zł. Tego pentagrama możesz przełożyć więc nie widze problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak jak wyżej sprzedaj proca płyte dozbieraj ze 100 zeta i kup asrocka i sempa to bedzie najlepsze rozwiazanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak myślicie, lepiej byłoby sprzedawać razem czy osobno? ew. mógłbym już z radiatorem to puścić żeby nikt nie musiał się o nic martwić :)

Popatrz na allegro socket A ma głupawe ceny więc coś tam wyciągniesz, raczej za Cpu (250 powinni dać o Fsb niskie) niz mobo (max 100 zl w zestawie) Najlepiej bedzie jak zajrzysz na allegro

Edytowane przez -Caleb-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli gry priorytetem nie sa to moze powiedz do czego Ci potrzebna wieksza moc?

Nie są piorytetem, tak pisałem, co nie znaczy, że w ogóle nie gram. Poza tym myśle, że sama zmiana będzie korzystna z tego względu, że za jakiś czas dostałbym za to co mam sporo mniej kasy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem troche bez sensu bo akurat najwiecej sie traci na najnowszym sprzecie. A idac tym tropem serwer ktory mam powinienem dawno wymienic na jakiegos X2 tylko po co jak przy maksymalnym wykorzystaniu przez uzytkownikow i osiolka ma obciazenie w granicach 40%?

 

Co do samego watku jednak to ja bym dokupil porzadna koste ramu, kopa to da wszedzie, a przy zmianie platformy za jakis czas ram Ci sie przeciez przyda.

Edytowane przez kain

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie też się jeszcze zastanawiam. Proponowany tutaj Asrock jest przecież hybrydą i sądze, że osoby, które go kupiły i chwalą, jadą teraz na kartach AGP. Nie wiadomo jak się on będzie z PCI-Expressem sprawował, bo jeszcze takiej nie widziałem na forum konfiguracji (może za mało się rozgądałem).

 

Tak więc na razie myślę dalej, może teraz ram i do końca sprzęt ciągnąć, a przy zmianie platformy zmienić wszystko?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam prawie identyczny sprzęt, tylko ja nic nie podkręcałem. Mam takie pytanie, czy gdybym chciał wymienić tylko płytkę główną i procka na tego Semprona pod Socket 754 to musiałbym wymieniać jeszcze kartę graficznę (ta którą mam jest pod AGP) i pamięć ram. Pieniędzy też mam ok. 300-400, jestem w identycznej sutyacji :D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam prawie identyczny sprzęt, tylko ja nic nie podkręcałem. Mam takie pytanie, czy gdybym chciał wymienić tylko płytkę główną i procka na tego Semprona pod Socket 754 to musiałbym wymieniać jeszcze kartę graficznę (ta którą mam jest pod AGP) i pamięć ram. Pieniędzy też mam ok. 300-400, jestem w identycznej sutyacji :D.

Jeśli kupiłbyś płytę z AGP to nie. Nie wiem tylko czy pod 754 są hybrydy z AGP i PCI-E. W moim przypadku forumowicze polecali platforme 939

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Socket 939 są jak dla mnie za dobre, ja gram w gry typu Fifa 06 (nie potrzebuje świetnego sprzętu) i NFS:Most Wanted (Potrzebna dobra karta graficzna). Nie gram zawodowo w jakieś gry, ale kupno nowej płytki i procka to tylko moje wymysły, ciekaw jestem jak skoczy wydajność. Kupie monitor LCD, bo to na niego zbieram i dopiero wtedy zacznę myśleć nad zmianą bebechów :D, ale wtedy S939 tak stanieje, że będę musiał właśnie tą platwormę wybrać. No nic, dzięki za odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Socket 939 są jak dla mnie za dobre, ja gram w gry typu Fifa 06 (nie potrzebuje świetnego sprzętu) i NFS:Most Wanted (Potrzebna dobra karta graficzna). Nie gram zawodowo w jakieś gry, ale kupno nowej płytki i procka to tylko moje wymysły, ciekaw jestem jak skoczy wydajność. Kupie monitor LCD, bo to na niego zbieram i dopiero wtedy zacznę myśleć nad zmianą bebechów :D, ale wtedy S939 tak stanieje, że będę musiał właśnie tą platwormę wybrać. No nic, dzięki za odpowiedź.

NFSMW potrzebuje czegoś więcej niż dobrej grafy cfaniaku :D z większości testów prywatnych ( czyli w gronie forumowiczów ) wychodzi na to że 1,5GB ramu to niezbędne minimum a 2GB do płynnej gry a żeby mieć płynnie w 1024 z aa i af przydałby się jakiś 6800 po o/c

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak zdecydowalem się na zmianę pamięci. Myślę, że 2x512MB w dualu to będzie dobry wybór. Teraz tylko pytanie co kupić?

 

Czy np patrioty są dużo lepsze od geili? mogę kupić od forumowicza 2x512 Geili za 320 zł (CL2,5 w niebieskich radiatorkach) lub Hyniksa D43 za 300(o tych to nic w sumie nie wiem). Jeśli nie ma pomiędzy nimi większej różnicy, czy też pomiędzy nimi a np Twinmosami, to myślę, że warto kupić używki i zaoszczędzić nieco kasy.

 

Jak myślicie? Może macie jeszcze inne propozycje kości?

 

P.S. Nie chciałbym się za bardzo wychylać ponad te 300 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzechu_1990

Jeżeli chcesz podkręcać to nie bierz syfu w niebieskich radiatorach co mają napisane geil, na temat hyniksów nic nie powiem, a z twinmosami to loteria.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chcesz podkręcać to nie bierz syfu w niebieskich radiatorach co mają napisane geil, na temat hyniksów nic nie powiem, a z twinmosami to loteria.

Więc co byś polecił w tej cenie, okolice 300-350 zł? W sumie trochę się zdziwiłem po tym co napisałeś, ale przecież skoro tak piszesz to chyba wiesz coś o tym sprzęcie. A ja nie chce, jak każdy chyba, kupować kota w worku. Więc jaki byłby twój wybór?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzechu_1990

Kupił bym jak już patrioty kh ale to troche ponad budżet Twój i zrobił też tak jak pisali wyżej, takie jest tylko MOJE ZDANIE, a co zrobisz NALEŻY DO CIEBIE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...