Skocz do zawartości
Kaczor_Jonasz

208 Stopni Na Athlonie 2500+

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem co sie dzieje, nagle w windzie zaczelo mi pokazywac za pomoca AbitEQ, ze na procu jest 208 stopni, ciagle rest, jak zmniejsze predkosc wiatraka (Coolmaster Aero 7 lite) odrazu wszystko buczy. Najdziwniejsze jest to ze temp jest stala, wogole sie nie zmienia ciagle 208 stopni, a w biosie jest max 55 :/ Moze byc wina jakiegos wira lub trojana ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzieki, everest pokazuje 51 stopni i wierze mu, bo cala ta sytuacja dziwna jest, nawet radiator od CPU jest zimny. Co mam teraz zrobic z ta zrabana czujka, da sie ja jakos ominac, czy tylko serwis mi zostaje, a moze sam dam rade wymienic ?? (z gory mwoie ze newbie jestem jesli chodzi o hardwarowe modyfikacje)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bios pokazuje Ci temp 55C - to już jest nie mało. Jaką masz temp w stresie? Może ona sięgać 60C :/ W siqu podałeś na jakim napieciu pracuje procek oooooops przy takiej dawce nie dziwą mnie restarty kompa.

Poza temp, ustawieniem proca i smigla nie wiemy nic na temat twojego konfigu. Już teraz proponuję Ci zmiane chłodzenia :)

Jak wygląda sprawa z Twoja zasiłką i trzymaniem napieć? Nawet jeśli do teraz komp działał stabilnie ( no własnie jak długo? ), to na dzień dzisiejszy proc nie wyrabia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mozliwe ze to jakis szkodnik. Najlepiej sformatuj kompa i zobaczysz jak bedzie. Jezeli dalej bedzie to samo to moze byc cos nietak z tym guru. Sam mam guru ale jak narazie to niemialem takiej sytuacji. Powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz mam chiefteca 350W, plyte glowna Abita NF7 2.0, a Everest pokazuje temp proca 51, a NB 31 co bardzo sie rozni od wynikow w AbitEQ. Chlodzenie mam troche wiatrakow na obudowie plus na procu Aero 7 lite (caly czas 2500rpm). Do tej pory w stresie bylo maks 65 stopni i to latem gdzie w pokoju mialem straszne upaly.

 

Aha, tak wogole to jade na tyhc ustawieniach juz 2 rok i zadna gra do tej pory i program mi nic nie wywalal i nie restartowal kompa. Ostatnio nawet zmniejszylem taktowanie, bo mialem male zmiany z biosem merlin'a (teraz jest 2,3 herza).

Edytowane przez Kaczor_Jonasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcialbym zaznaczyc, ze jezeli z czujnika tempertury korzysta wiecej niz jeden program to ktorys napewno bedzie przeklamywal, to tak jakbys mial zainstalowany Maothrboard Monitor i nagle uruchomil Everesta. Nagle MBM zaczyna wariowac, dlatego, ze jednoczesnie z tego samego czujnika za posrednictwem sys. operacyjnego odczytuja dwa programy. To co pokazuje AbitEQ jest przeklamane, bo przy tej temperaturze jadro porcesora wyplyneloby Ci na podloge :wink: (czy w miejscu gdzie masz postawiona bude) juz nie mowiac o tym ze w okolicy socketu wsszytko byloby potopione od temperatury.

 

 

Co do zasilacza wydaje mi sie, ze powoli zaczyna cierpiec, bo sam mam szefa 360 Watt i wyrzuca gorace powietrze przy napieciu proca 1.7 V, dlatego moze byc to powodem restartow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak mowil poprzednik

ja mialem ten sam problem

gdy mialem odpalonego everesta i odpalilem abiteq to system zaczol wariowac wlanczala sie syrena itd

poprostu w jednym momecie moze chodzic tylko jeden program do pomiarow temp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

65*C to zdecydowanie za dużo ja miałem na swoim bartku w stocku jak chodził na standardowym napięciu przy standardowym taktowaniu (1,65V i 1840MHz ) w stresie temperaturke rzędu 62 powodującą niechybny restart, o ile mi wiadomo bartek chodzi stabilnie do 55*C później też chodzi tak do 60*C ale już kłamie i robi błędy np. schrzani ci płytke podczas nagrywania albo kilka z rzędu :mur: , winamp będzie ci warpił podczas używania czegoś w tle :mur: wyłączy się bez powodu(?) w idle :mur:

rozwiązanie: chłodzenie jest za mało wydajne zmień chłodzenie albo taktowanie procesora ^_^ załaduj stary bios :D

Edytowane przez Luk3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...