Skocz do zawartości
zales

Kopia Systemu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam takie pytanko. Jakimi programami można zrobić kopię zainstalowanego systemu win2000 lub winXP razem ze sterami? Chodzi mi o to żeby można było zrobić tą kopię w windowsie (z poziomu innego systemu). Czy są do tego jakieś programy? Skąd można je ściągnąć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepszy wedlug mnie program to True Image firmy Acronis. Lapie wszystkie mozliwe partycje i systemy plikow :D i jest piekielnie szybki. W moim przypadku backup pratycji systemowej 6GB trwa 2min tak samo odtwarzanie jak dla mnie rewelacja :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I Nie ma zadnego darmowego? Niestety nie mam tego KŚ. A może ma ktoś jakiś program w wersji z "witaminką" i mogłby mi podesłać lub gdzieś umieścić na serwerze? Nie musi być najnowsza, aby działała na systemach win98 i winXP, no i dobrze jak by byl po polsku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sciagasz Acronis True Image Home 9.0

 

http://www.acronis.com/homecomputing/download/trueimage/ <- link do wersji trial

 

instalujesz wybierasz opcje utworzyc dysk botowalny wkladasz plytke do nagrywarki (mozna tez wybrac opcje na dyskietkach strasznie dlugo trwa) wypalasz i masz wszystko co potrzeba do zrobienia kopii zapasowej systemu a plyta botowalna stworzona przez wersje trial nigdy nie wygasa.

 

Polecam nie zawiedziesz sie :) i wszystko legalnie

 

Obsluga programu jest prostsza od instalacji windowsa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz użyć freeware'owego DriveIMage XML.

Ma on jednak kilka uciążliwości:

1. Musisz mieć 2 razy system, bo dziala wyłącznie z poziomu Windowsa, a co zatem idzie musisz mieć drugi raz zainstalowany system, aby wgrać ww. program i podmienić pierwszy.

2. Program jest po angielsku - niektórym to nie przeszkadza, mnie trochę tak.

3. Miałem problemy z przywracaniem systemu przez "Restore" coś progsowi nie pasowało z rozmiarami partycji. ale nie do końca połapałem się o co chodzi. Skorzystałem z funkcji przeglądania "Browse" i wypakowywania i wsio hula jak trzeba.

 

A jeszcze wydaje mi się, że w ramach pakietu Nero dodawanego do nagrywarek, można robić Back Up'y

Nie wiem jednak czy warto, bo nie próbowałem jeszcze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przegladam temat i stwierdzam

ze Acronis True Image 10 jest the best

dotychczas kozystale m z Ghosta ,

ale Acronic posiada lepsza kompresje i mozliwosc utworzenia bootowalnej plyty

polecam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...