Skocz do zawartości
Darkeners

Chlodzenie Wodne, Z Czym To Sie Je?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Chciałbym sie spytac jakie chlodzenie proponujecie dla P4 3,2 Ghz i GF 7800 GT.

 

Czytałem tematy u góry, a takze przegladalem niektore chlodzenia uzytkownikow i musze powiedziec, ze jestem przerazony tym co u niektorych zobaczylem. Postanowilem przejsc na chlodzenie wodne przedewszystkim przez halas wydawany przez karte graficzna.

 

Chciałbym, żeby było to jakies bardziej eleganckie rozwiazanie niz chlodnica z samochodu z 3 wentylatorami. Generalnie przedewszystkim zalezy mi na cichej pracy i mozliwosci podkrecenia procka.

 

Myslalem o takim czyms: http://www.thermaltake.com/watercooling/cl...et/cl-w0011.htm

 

Wiec:

Dobrze to chłodzi?

Gdzie moge to tanio kupic?

Trzeba dokupywac plyn co jakis czas?

Jaki blok wodny kupic na karte graficzna?

 

O ile tam zagladalem [nie znam sie za dobrze] karta ma takze radiatory na pamieci, zreszta cala karta to jeden wielki radiator. Tak wiec blok wodny bedzie chlodzil cala karte?

 

Moze proponujecie cos innego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcialbym cos sprostowac:

 

1) Nie znam sie.

2) Nie chce by wygladalo to jakos... nie chce obrazic niektorych userow, ale naprawde niektore chlodzenia niezbyt fajnie wygladaly.

3) Nie mam nawet dostepu do rzadnego sprzetu by robic na wlasna reke takie rzeczy.

 

mkwd40 nie znam sie na tym, wiec co jakiej firmy kupic itp. pod tym wzgledem trzeba pociagnac mnie za reke. Gdzie to kupic dokladnie, ew. moge to kupic w Berlinie jesli znacie jakis sklep. Wiec co kupic i ile by mnie to kosztowalo. Odrazu mowie, ze zalezy mi na cichej pracy, a nie na chalasowaniu jak karta teraz tylko wydajniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a wiec tak, po realitynetowemu:

Frost 2 slim 99zł

Frost 2 GPU 89zł

Coolriver 119zł

Węze kupisz w obi, podobno najlepsze cellfast

Chłodnica freezer2 albo3 169/239zł

dobry zestaw tylko pompka jakś inna

a ze złożeniem tego jak sobie nie poradzisz to zapomnij o WC

pozatym czytaj bo czuje że dużo informacji nie przeczytałeś

zresztą jak bedziesz czytał to bedziesz wszysko wiedział bo na tym forum było dużo tego typu pytań

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co myslicie o Zelman RESERATOR 1 Plus, mam mozliwosc kupienia wszystkiego co mi trzeba CPU\GPU i cos tam jeszcze w sklepie w Berlinie. Z tego co mi znajomy mowil caly zestaw kosztuje 195 Euro, czyli tyle ile w Polsce ubozsza wersja [ nie Plus ;f] bez bloku na karte itp. A tam mam wszystko co mi trzeba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co myslicie o Zelman RESERATOR 1 Plus, mam mozliwosc kupienia wszystkiego co mi trzeba CPU\GPU i cos tam jeszcze w sklepie w Berlinie. Z tego co mi znajomy mowil caly zestaw kosztuje 195 Euro, czyli tyle ile w Polsce ubozsza wersja [ nie Plus ;f] bez bloku na karte itp. A tam mam wszystko co mi trzeba.

wszyskie gotowe zestawy typu TT albo zalman są albo beznadziejne albo na 99% można dostać coś dużo lepszego w tej cenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://rzeznik.dokuro.org/

 

Jeśli masz dostatecznie dużo czasu, zaplecze, i podoba Ci się to co zrobiłem to odezwij się na prv, bo mam kilka nowych o 200% lepszych projektów.

Niemam czasu ani kasy na realizację i pewnie nigdy niebędę miał, więc z chęcią opowiem co i jak nalerzy zrobić i zobaczymy jak wyjdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...