Skocz do zawartości
DesoloAnimus

2x512 Kingston W Dualu I 256 Elixir?

Rekomendowane odpowiedzi

Mam taki problem.Po zakupie BF2 i zainstalowaniu wszystko było ładnie pięknie aż do momentu gdy po ok. 2. godz grania mnie wywaliło do windowsa. Po podkręceniu mojego Leadtek'a 6600 czas wywalenia spadł do ok 10. min grania. Pomyślałem, ze to może być wina małej ilości pamięci i do posiadanych już 512 3200 CL3 400MHz Kingston'a i 256 3200 CL3 400MHz Elixir'a dokupiłem drugą identyczną kość 512 3200 CL3 400MHz Kingston'a. Na płycie głównej mam 3 sloty DIMM. DIMM 1 i DIMM2 są fioletowe, a DIMM3 niebieski. Na chłopski rozum to oba filoetowe DIMM'y powinny tworzyć DUAL więc wpiąłem tam oba Kingstony, a Elixir, co by się nie marnował do DIMM3 (niebieski). Windows, nawet się nie odpalił. Więc wyciągnąłem kość 256 Elixir'a i uruchomiłem powonie. Tym razem system się uruchomił. Po dłuższym jednak graniu znowu mnie wywaliło (nie mam już zielonego pojęcia co z tym BF2). Pytanie więc jest takie. Czy można odpalić wszytskie te 3 koście razem posiadając DUAL, czy DUAL wyklucza automatycznie możwlość podpięcia 3-ciej kości i muszę każdą kość podłącztć inaczej, czy nie ma wogóle możliwości aby te kości działały razem we 3 i tego 256 Elixir'a mogę sobie darować.

 

EDIT: OK. Problem" 2x512 + 256 " zniknął. Przypomniało mi się, że w komie matki którego używa tylko do netu i Word'a jest jedan nowa kość Kingstona 256 3200 CL3 400MHz, czyli taka sama jak te dwie 512-tik tyle, że 256. Wyciagnąłem zamieniłem z Elixirem i wsadziłem do mojej mobo. System odpalił... więc się bardzo cieszę. Teraz tylko problem wywalania mnie z Battlefield'a 2...

Edytowane przez DesoloAnimus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...