Skocz do zawartości
Stiopa84

Windows Xp Na Paltopie--> Jak Zainstalowac

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Moj problem przedstawia sie nastepujaco. Mam Laptopa w którym w nagrywarce dvd nie da sie odtworzyc cd-ków co za tym idzie nie moge zbutowac windowsa z płytki cd i tu jest kłopot. Przegrywałem juz wszysko z płytki z Winda na dvd nie bootuje sie, to samo z Winda 98 jak zrobie boot dvd i nagram na nia Windowsy to wyskakuja mi jakies dziwne errory ze nie moze znalezc miesca na pliki i takie tam. Na poczatku jak chciałem odpalis setup z winxp to wyskakiwało ze nie moze odpalic tego z pod dos to chciałem odpalis instalne z winnt i włąsnie wtedy wyskakiwały mi błedy ze nie ma gdzie plikow zgrywac. Macie moze jakies pomysły jak zrobic bootojaca sie dvd z systemem. Prosze tylko nie każcie mi sciagac wersji windy pod dvd bo nie dam rady przy moim łaczu bedzie to trwało z tydzien albo i dłużej. Czekam na jakies pomysły bo moje sie juz wyczerpały. Dzieki z góry za jakiekolwiek info

 

Pozdrawiam Stiopa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Moj problem przedstawia sie nastepujaco. Mam Laptopa w którym w nagrywarce dvd nie da sie odtworzyc cd-ków co za tym idzie nie moge zbutowac windowsa z płytki cd i tu jest kłopot. Przegrywałem juz wszysko z płytki z Winda na dvd nie bootuje sie, to samo z Winda 98 jak zrobie boot dvd i nagram na nia Windowsy to wyskakuja mi jakies dziwne errory ze nie moze znalezc miesca na pliki i takie tam. Na poczatku jak chciałem odpalis setup z winxp to wyskakiwało ze nie moze odpalic tego z pod dos to chciałem odpalis instalne z winnt i włąsnie wtedy wyskakiwały mi błedy ze nie ma gdzie plikow zgrywac. Macie moze jakies pomysły jak zrobic bootojaca sie dvd z systemem. Prosze tylko nie każcie mi sciagac wersji windy pod dvd bo nie dam rady przy moim łaczu bedzie to trwało z tydzien albo i dłużej. Czekam na jakies pomysły bo moje sie juz wyczerpały. Dzieki z góry za jakiekolwiek info

 

Pozdrawiam Stiopa

napęd jest prawdopodobnie uszkodzony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ze jest uszkodzony to wiem ale czyta dvd i nagrywa je dlatego chciałbym w jakis sposob z dvd zainstalowac system.(tego ze czyta i nagrywa dvd jestem w 200% pewien bo sam na nim jeszcze tydzien temu nagrywałem a pozatym z dvd boot moge przegladac to co jest na tym dvd) Potrzebuje tylko rozwiazania jak postawic system z dvd prosze o pomoc i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na www.cdrinfo.pl masz opisane jak zrobic botujaca sie plytke z winxp + sp2 :) zgraj cala plytke na dysk (znacyz sie pliki).. a potem nagraj to tak by sie plytka dvd bootowala :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Neo a mozesz podac jakis konkretny link bo przeszukuje cdrinfo i nie bardzo moge to znalezc z góry dzieki i sorry za problem

musisz mieć plik obrazu z sektorem rozruchowym (pobierz z oryginalnej płyty za pomocą programu np: WinISO)

wybierasz typ kompilacji DVD-ROM (Boot)

zaznaczasz "Image file" i wybierasz lokalizacje pliku z obrazem

zaznaczasz "Enable expert settings"

"Kind of Emulation": no emulation

"Boot message": Microsoft Windows

"Number of loaded sectors": 4

reszta bez zmian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Zawadaki mam nadzieje ze sobie poradze ale jakby co to sprawdzaj czy czasem sie tu cos nie pokazało bo moge miec problemy a i powiedz mi jeszcze tylko jakiego Winiso mam uzywac bo nie wiem czy wszystkie maja takie same opcje wzgledem dvd pozdrawiam i czekam na odpowiedz

 

Edit: W Win iso nie mialem możliwości wybra dvd-rom (boot) ani zadnej innej opcji tylko Standart ISO Czy mam wybrac to włsanie ??

Edytowane przez Stiopa84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Zawadaki mam nadzieje ze sobie poradze ale jakby co to sprawdzaj czy czasem sie tu cos nie pokazało bo moge miec problemy a i powiedz mi jeszcze tylko jakiego Winiso mam uzywac bo nie wiem czy wszystkie maja takie same opcje wzgledem dvd pozdrawiam i czekam na odpowiedz

obraz sektora rozruchowego pobierz z
http://www.tacktech.com/pub/microsoft/bootfiles/bootfiles.zip

zapomniałem o ustawieniach sesji, w zakładce "Label" zaznaczasz "Also use the ISO 9660..." klikasz na guzik "More fields" i wpisujesz w odpowiednie pola, wpisuj w pola: ISO 9660:

System identyfier/Volume Set:

dla Win XP SP1 PL Home OEM: XRMHOEM_PL / Retail: XRMHFPP_PL

dla Win XP SP1 PL Prof OEM: XRMPOEM_PL / Retail: XRMPFPP_PL

dla Win XP SP2 PL Home OEM: VRMHOEM_PL / Retail: VRMHFPP_PL

dla Win XP SP2 PL Prof OEM: VRMPOEM_PL / Retail: VRMPFPP_PL

Publisher/Data preperer:

MICROSOFT_CORPORATION

reszta bez zmian

 

w zakładce "ISO" zmieniasz wartość:

File Name Length: Max of 31 Chars

reszta domyślnie

 

w zakładce "Burn", zaznacz: Finalize CD

 

i powinno działać

Edytowane przez Zawadaki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niewiem jakiej wersji WinIso ty uzwywałeś ale w mojej nie ma zadnej z tych opcji o ktorych mowiles:D

 

Musze jakos to zrobic wiec bede próbował dalej

 

Pozdrawiam Stiopa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DObra chłopaki poradzilem sobie z tym inaczej. Zrobiłem MultiBoot DVD i wszystko ruszyło Laptop smiga i nie ma z niczym problemu dzieki wielkie za pomoc

 

Pozdrawiam Stiopers

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...