Skocz do zawartości
nickson

Dysk W Acertm2403

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Proszę o własne spostrzeżenia użytkowników acera na temat pracy dysków twardych.

Otóż kiedy wykonuję dwie operacje dyskowe np. przenoszenie czegoś na dysku i np opróżnianie kosza pod xp, to komp potwornie zamula, powiem wiecej - nie da sie normalnie na nim pracowac.

Czy ktoś z was doswiadczyl czegos podobnego?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Proszę o własne spostrzeżenia użytkowników acera na temat pracy dysków twardych.

Otóż kiedy wykonuję dwie operacje dyskowe np. przenoszenie czegoś na dysku i np opróżnianie kosza pod xp, to komp potwornie zamula, powiem wiecej - nie da sie normalnie na nim pracowac.

Czy ktoś z was doswiadczyl czegos podobnego?

 

Pozdrawiam

Mnie dyski w Acerach chodzą dobrze.

Może masz mało ramu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Otóż kiedy wykonuję dwie operacje dyskowe np. przenoszenie czegoś na dysku i np opróżnianie kosza pod xp, to komp potwornie zamula, powiem wiecej - nie da sie normalnie na nim pracowac.

Mógłbyś napisać chociaż jaki masz dysk i jakiego lapka

 

Sprawdz czy masz włączoną opcje w:

właściwości systemu -> menedżer urządzeń -> właściwości dysku twardego, zakładka zasady -> zaznacz - włącz buforowanie zapisu na dysku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przecierz to normalne że jak robi się pare rzeczy na raz to zamula :?

dysk w lapie to tylko 5400 obrotów (bo zakłądam ze taki masz) i na dodatek poupychane na tależu, nie tak jak w stacjonatnym.

z tego co mi wiadomo to mam ciutke wolniejszy cos kolo 4200 obrotow. w kazdym razie moj problem nie wystepuje w momencie poteznych operacji na dysku, w dodatku przy dopiero co uruchomionym systemie i nie musze wlaczac zadnych programow zeby zaczelo zamulac - wystarczy kopiowanie i usuwanie

 

mam 256mb na ddr2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i znasz odp

wydaje mi sie ze to nie to

w kompie stacjonarnym przy powolnym dysku 4,3 gb fujitsu, celeron 500 mhz i 256 ram nie dzialy sie takie cuda. a to w koncu jest lap i to w porowaniu do takiej zlomowatej stacjonarki powinien byc demon predkosci - dodam ze wspomniany pc ma 7 lat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi sie ze to nie to

w kompie stacjonarnym przy powolnym dysku 4,3 gb fujitsu, celeron 500 mhz i 256 ram nie dzialy sie takie cuda. a to w koncu jest lap i to w porowaniu do takiej zlomowatej stacjonarki powinien byc demon predkosci - dodam ze wspomniany pc ma 7 lat

a tez masz na nim xpka postawionego? bo xp to solidna kobylka i na lapku z taka skromna iloscia ramu(jeszcze z wiszaca intel 900na tej pamieci) niewiele trzeba by go zamulic, szczegolnie przy takim kiepskim hdd.

Edytowane przez marioking

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a tez masz na nim xpka postawionego? bo xp to solidna kobylka i na lapku z taka skromna iloscia ramu(jeszcze z wiszaca intel 900na tej pamieci) niewiele trzeba by go zamulic, szczegolnie przy takim kiepskim hdd.

niestety mam xp, i uwierz mi ze najchetniej to bym go wywalil, ale nie widze alternatywy.

Zycie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety mam xp, i uwierz mi ze najchetniej to bym go wywalil, ale nie widze alternatywy.

Zycie...

XP to bardzo dobry system, wyłącz wszystkie zbędne dodatki poprzez mój komputer -> właściwości -> zaawansowane -> wydajność, ustawienia.

To trochę Cię odciąży ale i tak 512MB ramu to minimum…

Ustaw grafice na sztywno 64MB.

Zainteresuj się modem na fsb 533…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

XP to bardzo dobry system, wyłącz wszystkie zbędne dodatki poprzez mój komputer -> właściwości -> zaawansowane -> wydajność, ustawienia.

To trochę Cię odciąży ale i tak 512MB ramu to minimum…

Ustaw grafice na sztywno 64MB.

Zainteresuj się modem na fsb 533…

modem na fsb 533?

nawet nie wiem czego wlasciwie szukac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...