Skocz do zawartości
pspkrzysio

Problem Z Win Xp Bezposrednio Po Instalacji Systemu

Rekomendowane odpowiedzi

witam

mam problem z Systemem WIN XP bezposrednio po instalacji.

wyglada to tak:

Instalowalem WIN XP na sformatowany dysk i wszystko ladnie dziala - caly sprzet poprawnie zainstalowany - zadnych wykrzyknikow w menedzerze urzadzen... po chwili przy probie instalacji programow do obslugi karty muzycznej (SB Live) i innych instalator nie moze zostac wlaczony - wyskakuje to okienko o bledzie "program X spowodowal blad i zostanie on zamkniety" i pytanie czy wyslac raport..... poza tym WIN XP potrafi nieoczekiwanie sam sie zrestartowac. Takie bledy wyskakiwaly co chwile a kiedys normalnie moglem to wszystko instalowac bez zadnych problemow.

dzisiaj robilem juz 3 formaty i system od nowa i ciagle to samo.

po jednej z instalacji ODRAZU po zaladowaniu sie poraz pierwszy Windows'a system sie zrestartowal a po kolejnym uruchomieniu wyskoczylo okienko - "system odzyskal sprawnosc po powaznym bledzie".... - dziwne bo to byl dopiero "siwezy" system bez zadnych programow.

aha - dysk twardy i pamiec przeskanowana antywirem, WIN ktory instalowalem to Win XP SP2....

W biosie nic nigdy nie grzebalem a dotychczas wszystko dzialalo i nagle takie problemy niewiadomo skad.

Komp nie krecony.

 

Bardzo Prosze o pomoc bo juz nie wiem co mam zrobic. :huh:

Edytowane przez pspkrzysio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Plyta Glowna Asrock, Pentium 4 - 2.0 Ghz, 2x 256 DDR RAM, HDD 40Gb Seagate, HDD 80GB Maxtor, Grafika G - Force 3 Titanium....

 

Robilem MEMTEST i na jednym z RAM'ow wykrylo mi cala mase bledow - mysle ze tutaj moze lezec caly problem ale jesli macie jakies inne pomysly to napiszcie bo nie testowalem innych komponentow bo nie wiem co i jak.... :D

Narazie wyciagnalem jeden RAM i sprawdzam jak bedzie sie zachowywal system.....

 

Co do zasilacza to nie wydaje mi sie zeby nie wyrabial bo zawsze byl ten sam i dzialal jak trzeba a nic w kompie nie zmienialem i nie dodawalem zadnych podzespolow.... :)

 

Moze poprostu napiszcie co mam sprawdzic i jak bo niebardzo wiem od czego mam zaczac.... :)

Edytowane przez pspkrzysio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyjalem jedna kosc RAM'u i komp chodzil stabilnie przez jeden dzien po czym dzisiaj zaliczyl reset wiec musze zaraz sprawdzic druga kosc RAM'u......

jakie oprocz RAM'u maga byc powody takiego dzialania ? :blink:

 

Sprawdzielm juz 2 kosc RAM'u i MEMTEST nie wykazal zadnych bledow.

 

napiszcie co jeszcze mam sprawdzic bo juz sam nie wiem.....

Edytowane przez pspkrzysio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...