Skocz do zawartości
lance

Problem Z Master Bootem - Chyba:)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Więc musze powiedziec ze strasznie namieszalem i nie wiem co mam zrobić.Problem jest taki.

Mam WIN XP i chcialem sobie zainstalowac LINUXA MANDIVA 2005. W partition Magic jest opcja instalowania dodatkowego systemu.Zrobilem partycje swap i ext2 Pozniej sa dwie opcje do wyboru

1)Immediately

The new partition will be set active so you can continue with the instalation of tht additional operating system

 

WARNING:) IF you choose this option and do not install the operating system immediately after the changes are applied your system may no longer be bootabe.

Drugiej opcji nie bede pisal bo wybralem ta.Dałem dalej ale cos mi nie pasowalo i dalem krzyzyk - co bylo duzym blede:(.

 

Zrobilem restart no i okazalo sie ze windows sie juz wlaczył. Wiec zaczolem instalowac linuxa.Zainstalowal sie kombinowałem przy programie rozruchowym no i zaznaczylem urzadzenie startowe /dev/hda

a pozniej zeby windows byl domyslny.

 

Restart - i [gluteus maximus] nie pokazuje sie program rozruchowy tylko odrazu do windowsa chce isc a nie moze :( Wiec znowu linuks i kombinuje z urzadzeniem startowym tylko nie wiem co zaznaczylem tym razem chyba cos /dev/sat czy cos takiego

 

Restart - pojawił sie program rozruchowy juz sie zaczynam cieszyć wchodze w windows i [gluteus maximus].

No to przywrocilem sobie system z obrazu.

Restart - pojawia sie program rozruchowy daje wina - chodzi linuks nie:(

usunolem linuxa.

Restart - i wciaz mi sie pojawia program rozruchowy i nie wiem jak sie go pozbyć?? Zainsatlowalem sobie znow linuksa ale jak zazczalem w programie rozruchowym to nie chcial sie wlaczyć

Moze jakas rada - jak sie pozbyć tego programu rozruchowego albo jak zrobic zeby linux sie wlanczal

Dajcie zna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi Ci o wybieranie systemu przy starcie?

Wywal wpis linuxa z boot.ini (jest na tej partycji, gdzie windows) :)

wszedlem w urchom msconfig i w boot.ini mam cos takiego:

[boot loader]

timeout=30

default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)WINDOWS

[operating systems]

multi(0)disk(0)partition(1)WINDOWS="Microsoft XP Professonal" /fastdetect /NoExecute=OptIn

 

 

Nie ma nic na temat linuksa.

 

Wiec jak ktoś ma jakies sugestie jak pozbyć sie graficznego programu rozruchowego z linuksa będę wdzieczny.I podkleslam ze linkuksa juz nia mam ale program rozruchowy zostal

Edytowane przez lance

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dla niezdecydowanych sa live CD... ale skoro sie uparles to poradze...

przywroc mbr przez to cos co szumnie nazwano odzyskiwaniem systemu, jak juz Ci kos napisal fixmbr;

zostaw sobie pusy kawalek dysku;

kazda distro, przy instalacji zobaczy ze masz wihihindows i doda (jaka znoff DODA) go do boot menagera;

czyli poprostu zapusc instalke mandrivy;

= dziala

 

Pozdrowienia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...