Skocz do zawartości
GaShKaS

Nvidia Czy Ati ?

Rekomendowane odpowiedzi

Posiadam teraz Gecuba 9550 XT. Ale jakos wolna mi sie wydaje ... Warto zmienic ja na Radka 9700 / Pro ?? Mam sentyment do Nvidii ... --> 5900 (XT) Co zrobilibyscie na moim miejscu (czyt przy moim sprzecie ... )?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość rafifeo

@maniek1957

 

yyyy.... fx to padaka, sory ale taka jest prawda, a i grzeja sie te karty niemilosiernie ;)

 

 

@GaShKaS

 

bierz w takim razie radeon 9700 pro :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na twoim miejsu wybrał bym Nivide np GF 5500, sam jej używam i jest super!! Grafika płynna a jeżeli chcesz kupić tanio to najlepiej na allegro.

A ja z seri FX to tylko bym brał 5900. Ale jak już to poszukał bym Radka 9700Pro 128Mb/256Bit bo seria Gf FX to padaka

 

Maniek płynność płynności nie równa.

Edytowane przez Maciag

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak. Nie mam nic do ATi ale imo wybierz 5900xt. A dlaczego ? 8 potoków, 256 bit pamieci. Na mojej karcie w video stress tescie w Counter Strike:Source (1024x768 all high,bez vsync, trilinear , bez aa) mam 96 fps. W grze to różnie ale nie spada mi poniżej 40 fps ;d. Source jest pod karty ati ale juz np doom3 engine pod nvidie. d3 i q4 powinny spokojnie chodzić (d3 all high 1024x768 avr 40 fps i w q4 jest podobnie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak. Nie mam nic do ATi ale imo wybierz 5900xt. A dlaczego ? 8 potoków, 256 bit pamieci. Na mojej karcie w video stress tescie w Counter Strike:Source (1024x768 all high,bez vsync, trilinear , bez aa) mam 96 fps. W grze to różnie ale nie spada mi poniżej 40 fps ;d. Source jest pod karty ati ale juz np doom3 engine pod nvidie. d3 i q4 powinny spokojnie chodzić (d3 all high 1024x768 avr 40 fps i w q4 jest podobnie).

Jak zwykle zdania podzielone ... :] A NFS MW i CoD 2 ? Na ktorym lepiej pojdzie (wezcie pod uwage moj slaby procek i malo ram'u .. ) Zobacze za ile moja by poszla i ile bede musial dolozyc ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zwykle zdania podzielone ... :] A NFS MW i CoD 2 ? Na ktorym lepiej pojdzie (wezcie pod uwage moj slaby procek i malo ram'u .. ) Zobacze za ile moja by poszla i ile bede musial dolozyc ...

 

Hmm W NFS MS na srenio/wyskokich detalach płynnie jechała. Jak zauważyłes CoD:2 jedzie na silniku q3 (mocno zmodyfikowanym) wiec powinno płynnie chodzić bo 1 to gra od id bo 2 to gra Opengl xD. DoD:S ma srednich detalach miodnie chodzi wiec i CoD:2 pewnie dobrze pójdze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

Ja na twoim miejsu wybrał bym Nivide np GF 5500, sam jej używam i jest super!! Grafika płynna a jeżeli chcesz kupić tanio to najlepiej na allegro.

popatrz kiedyś w lustro i zastanów sie nad swoim życiem :lol: :lol:

 

a co do tematu - 9700/9800 za 250-300zł spokojnie kupisz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na twoim miejsu wybrał bym Nivide np GF 5500, sam jej używam i jest super!! Grafika płynna a jeżeli chcesz kupić tanio to najlepiej na allegro.

Wyjdź... 5500 to 5200 o zwiększonych taktowaniach...

Ja osobiście najbardziej polecam 9700/9800 (TYLKO z 256 BIT) Bądź potem już jest 6600GT, X800GTO2 a jeszcze dalej to już inna bajka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm W NFS MS na srenio/wyskokich detalach płynnie jechała. Jak zauważyłes CoD:2 jedzie na silniku q3 (mocno zmodyfikowanym) wiec powinno płynnie chodzić bo 1 to gra od id bo 2 to gra Opengl xD. DoD:S ma srednich detalach miodnie chodzi wiec i CoD:2 pewnie dobrze pójdze.

Taa ... Ale na jakiej rozdzialce? Narazie mi NFS MW na 800 x 600 na high bez aa prawie gladko smiga ... A CoD gram 1024 x 768 wszystko na maxa ale w DX 7 ... Bo w DX 9 to juz ciezko ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Imo temat z [gluteus maximus] :mur: Mam karte i jest wolna ,chce zmienic :? To ja Ci polecam cos w rodzaju 7800GS i zakup ramu :D

Napisz cos wiecej ile masz kasy ,sprzedajesz obecna dokladasz cos czy nie ,wiecej info ,bo teraz to jakis Twoj kaprys i nic wiecej ,a ludzie sie produkuja i zaraz wybuchnie klotnia :-|

 

A co do COD2 na FX ,to jak zapodasz renderowanie DX9 to zobaczysz jaka to szybka karta :lol2: pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Imo temat z [gluteus maximus] :mur: Mam karte i jest wolna ,chce zmienic :? To ja Ci polecam cos w rodzaju 7800GS i zakup ramu :D

Napisz cos wiecej ile masz kasy ,sprzedajesz obecna dokladasz cos czy nie ,wiecej info ,bo teraz to jakis Twoj kaprys i nic wiecej ,a ludzie sie produkuja i zaraz wybuchnie klotnia :-|

 

A co do COD2 na FX ,to jak zapodasz renderowanie DX9 to zobaczysz jaka to szybka karta :lol2: pozdro

Nie no ... Tyle kasy to nie mam ... Na prawko trzeba odkladac B) Stara sprzedam i mysle ze na inna max to bedzie 330 zeta ... BTW, mowisz o fx 5900 ?? Bo o innych fx'ach wogole nie ma mowy ...

 

@ majkel84 & -=drake=-

 

Zarzuccie jakis link z allegro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten radek 9500 pro okolo 200 pln, raczej ponizej.

 

Ale wez cos co ma 256bit, bedzie wydajnosc na dluzej:>

 

9700 pro 256 do 330 pln... 329pln click i 299 click

 

a tutaj juz drozsze, o tego walcz w licytacji, a ten za 340 z pamieciami 2.8 ns

 

i naprawde, jesli chcesz karte na dluzej to nie 5900 ktory nie ma pelnej obslugi dx9, tylko 9700.

 

 

pozdrawiam :)

Edytowane przez fuzz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten radek 9500 pro okolo 200 pln, raczej ponizej.

 

Ale wez cos co ma 256bit, bedzie wydajnosc na dluzej:>

 

9700 pro 256 do 330 pln... 329pln click i 299 click

 

a tutaj juz drozsze, o tego walcz w licytacji, a ten za 340 z pamieciami 2.8 ns

 

i naprawde, jesli chcesz karte na dluzej to nie 5900 ktory nie ma pelnej obslugi dx9, tylko 9700.

pozdrawiam :)

Thx za info :) Jesli w najblizszym czasie nie bedzie wydatkow, to postaram sie kupic cos z 2 pierwszych ... Jesli jednak nie bedzie kasy to ten modowalny 9500 lub Pro jakis ...

 

EDIT: A ten 9800 chyba duzo ponad 300 pojdzie, co ?

Edytowane przez GaShKaS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lepiej poczekaj i dozbieraj do czegos co ma 256 bit, jesli juz zmienac, to na cos naprawde lepszego ;)

 

ta 9800pro chodza po ~380, a modowalne moze ~350? Roznie moze byc, czuwaj nad licytacja ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lepiej poczekaj i dozbieraj do czegos co ma 256 bit, jesli juz zmienac, to na cos naprawde lepszego ;)

 

ta 9800pro chodza po ~380, a modowalne moze ~350? Roznie moze byc, czuwaj nad licytacja ;)

TO ma 256 bit ale 4 potoczki ... Tez tak mysle, ze jak juz to lepiej cos mocniejszego kupic. Tylko wszystko zalezy od tego czy wplynie kasa, bo jesli nie to bede zmuszony GeCube'a sprzedac i cos taniego kupic ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...