Skocz do zawartości
robson464

Ati Czy Nvidia?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Zamierzam kupic nowa karte graficzna i nie wiem co wybrac ATI czy nVidia?

Mam do wyboru kilka kart:

 

1. GALAXY GeForce 6800XT 128MB DDR3/128bit TV/DVI PCI-E

2. (MSI, Palit lub Prolink) GeForce 6600GT 128MB DDR3/128bit TV/DVI PCI-E

czy ATI

3. GIGABYTE ATI Radeon X1600PRO 256MB DDR2/128bit TV/DVI PCI-Express

4. GIGACUBE lub POWERCOLOR ATI Radeon X600XT 128MB DDR/128bit TV/DVI PCI-Express

5. POWERCOLOR ATI Radeon X700PRO 128MB DDR3/128bit TV/DVI PCI-Express

Z góry bardzo dziekuje za odpowiedzi..............

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wylame sie i nie polece 6800XT na PCI-E.

Dlaczego pewnie spytacie? :D

Otoz odblokowanie potokow na 6800XT jest raczej nie mozliwe. Karta ta ma 8 potokow i pamieci 256bitowe, ale i tak jest mniej wydajna od 6600GT, ktory ma duzo wyzej taktowany rdzen i pamieci (szyna pamieci 128bitowa nie ogranicza 6600GT w takim stopniu jak niskie zegary pamieci i rdzenia 6800XT)

 

Do tych kart dodalbym jeszcze jedna pozycje X800GTO - kosztuje ok 600zl i jest szybsza od kazdej wymienionej przez robson464. Jedyny jej minus to brak sprzetowego wsparcie dla PS3.0 i HDR (jak komus nie zalezy na tym to warto brac ta karta)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sie całkowicie zgadzam z rafaelem 6800xt jest słabszy od 6600gt a odblokowanie potokow jest niemozliwe. Ja bym poleciła te grafe: http://www.znak.pl/index.php?cid=143&scid=...00GTOCon256+BOX znacznie lepsza od tego xt (szkoda ze juz sie nie moduje tak jak jej starsi bracia).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po co polecasz X800GT ja nawet taniej kupi w apollo.pl X800GTO za 599zeta a GTO jest znacznie wydajniejszy od GT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytalem ten artykul na egieldzie i tak mi naszlo jak zobaczylem akurat te karty ktore w tym artykule byly wolniejsze od x800GT.

x800GT to nowa karta wiec wydaje mi sie ze jest szybsza, ale jak nie to sorka.

 

BTW: maruch thx za poprawke ;]

 

EDIT:

to spytaj sie ile ma hajsu bo wybiezemy x850 powiesz mu a on powie ze nie ma tyle hajsu i od nowa wszystko ;]

Edytowane przez Fisher15

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6600 GT GIGABYTE dobra karta ale zabraknie mu "mocy" i jak posmakuje grafiki to napewno by chciał zobaczyc jak to wyglada w fuuulll detalach a na 6600GT to tylko liznie nachwile :wink: wiec jak juz to 6800 GT bardzo dobra cena widziałem juz nowki za 820 zł nie mowie o GIGABYTE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z podanych przez niego to 2 (po co mu 6800 128mb 128bit? lepiej już 6600GT)

a tak polecę:

http://sklep.morele.net/?pg=product_info&P...BRD_name&dspl=p

Tylko że GTO ze 128Mb to jest badziew. Więc z GTO polece a z tych co na początku podałeś to zdecydowanie 6800XT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wylame sie i nie polece 6800XT na PCI-E.

Dlaczego pewnie spytacie? :D

Otoz odblokowanie potokow na 6800XT jest raczej nie mozliwe. Karta ta ma 8 potokow i pamieci 256bitowe, ale i tak jest mniej wydajna od 6600GT, ktory ma duzo wyzej taktowany rdzen i pamieci (szyna pamieci 128bitowa nie ogranicza 6600GT w takim stopniu jak niskie zegary pamieci i rdzenia 6800XT)

I tutaj się bardzo mylisz.

Przeczytaj ten test przeprowadzony przez naszych kolegów z forum i zmienisz zdanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tutaj się bardzo mylisz.

Przeczytaj ten test przeprowadzony przez naszych kolegów z forum i zmienisz zdanie.

To zobacz tutaj http://www.guru3d.com/article/Videocards/286/1/. Troche dziwne sa wyniki uzyskiwane przez 6880XT w tescie podanym przez Ciebie. Karta z taktowaniami 450/790 ma lepszy wynik w 3Dmarku2005 od 6800XT 425/1000 (test na Guru3D). I ktore sa bardziej wiarygodne wg Ciebie? Ten test na OC-Team ma wg mnie jakies zawyzone wyniki i nie jest do konca obiektywny. Nastepnie w temacie byla podana 6800XT 128Bit co juz w ogole przekresla ta karte (z 6600 moze wtedy konkurowac). Kupujac 6600GT mamy pewne zegary 500/1000, a wybierajac 6800XT przez kogos kto nie ma zbyt duzego pojecia o kartach graficznych moze dostac: wersje 128bitowa (wymieniona w temacie) lub z zegarami 300/700, ktore beda duzo mniej wydajne od 6600GT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie 6600GT 128bit bedzie duzo wydajniejsza od 6800XT z szyna 128bitowa. 6600GT nadrabia wyzszymi zegarami na rdzeniu i pamieciach, a ten 6800XT zostal pozbawiony jedynego atutu jaki mial (256bitowe pamieci i nawet mega O/C mu nie pomoze). Jak napisalem wyzej ten 6800XT to jakis kastrat i nie warto sie nim interesowac.

Skoro masz te dwie karty w tej samej cenie to jesne jest, ze nalezy wybrac ta wydajniejsza i w tym przypadku jest to 6600GT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki.... a jaka firme wybrac?

GIGABYTE GeForce 6600GT 128MB DDR3/128bit TV/DVI PCI-E

MSI GeForce 6600GT 128MB DDR3/128bit TV/DVI PCI-E

MSI GeForce 6600GT 128MB DDR3/ 128b TV/DV/VI PCI-E (Diamond)

i co to jest diamond?

czy moze jednak:

MSI GeForce 6800XT 128MB DDR/256bit TV/DVI PCI-E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...