Skocz do zawartości
niewiedzący

Podkręcanie Sempronika 2400+

Rekomendowane odpowiedzi

witam

mam mały albo i nie mały problem z podkreceniem.. (odrazu zaznaczam ze jestem początkujący) chcąc podkręcic sobie proca zmieniłem FSB z 166(standard) na 180 ..? nie wiem czy to dobrze zrobiłem wiem jedno .. uruchmamiając sie pokazał ze ma 1800mhz zobaczyłem znaczek ze winda sie zaczyna ładowac a nagle po tym czarny ekran... co to moze byc ? co robiłem źle .. jak powinienm to robic . z góry dzieki Grzesiek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

mam mały albo i nie mały problem z podkreceniem.. (odrazu zaznaczam ze jestem początkujący) chcąc podkręcic sobie proca zmieniłem FSB z 166(standard) na 180 ..? nie wiem czy to dobrze zrobiłem wiem jedno .. uruchmamiając sie pokazał ze ma 1800mhz zobaczyłem znaczek ze winda sie zaczyna ładowac a nagle po tym czarny ekran... co to moze byc ? co robiłem źle .. jak powinienm to robic . z góry dzieki Grzesiek

sproboj w biosie podniesc napiecie na procku minimalnie np o 0,05V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w sumie wentyl raczej da sobie rade z procem narazie mam ok 32-35° na procu .... ale dzieki za uwage ..poczytam

 

zastanawiam sie natomiast nad zasilką czy ma jakies znaczenie ?:> bo mam jakiegos megabajta 350 w .. no i czy nic nie wybuchnie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zasiła ma duże znaczenie, rzekłbym nawet bardzo duże. megabajt nie wróży dobrze, te zasiłki dobre są do kompów biurowych (chociaż i tak niezawsze). przetaktowany procek potrzebuje więcej mocy, a co za tym idzie bardziej obciąża zasilacz, a pod obciążeniem zazwyczaj daje bardzo zróżnicowane napięcia. jeśli masz miernik cyfrowy to sprawdź napięcia na nim pod obciążeniem.

 

polecałbym ci go wymienć na przynajmniej jakiegoś fortrona 400W z allegro :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dlatego napisalem zebyc cos poczytal

bo wymiana zasilki, mobo, wentyla i juz jest kasa na calkiem inny procek ktory nawet bez OC jest wydajniejszy niz ten ktorego uzywasz

samo krecenie dla krecenia to mija sie z celem - dla niektorych " fanatykow " nie :PPPPPPPPP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich mam taki problem..

Moja konfiguracaj kompa :

Amd sempron 2400+1660 mhz ( bez podkrecania )

Radeon 9100 64 mb

Kingston 256 ddr-333 + good ram 512 ddr-400

Asus A7v880

Zasilacz Modecom 300 vat

Podstawowe chlodzenie

Mala obudowa od starego durna i miedzy chldzoeniem od procka a zasilaczem jest 1 cm wolengo miejsca

I o to moj problem temperatura kompa procka wynosi 56-58 stopni C i jak gram to dochodzi do 65 stopni C

Prosze o pomoc. mowie ze prawie sie na tym nieznam :P

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich mam taki problem..

Moja konfiguracaj kompa :

Amd sempron 2400+1660 mhz ( bez podkrecania )

Radeon 9100 64 mb

Kingston 256 ddr-333 + good ram 512 ddr-400

Asus A7v880

Zasilacz Modecom 300 vat

Podstawowe chlodzenie

Mala obudowa od starego durna i miedzy chldzoeniem od procka a zasilaczem jest 1 cm wolengo miejsca

I o to moj problem temperatura kompa procka wynosi 56-58 stopni C i jak gram to dochodzi do 65 stopni C

Prosze o pomoc. mowie ze prawie sie na tym nieznam :P

Pozdrawiam

człowieku gdzieś ty się uchował? A mam w d***pie ile ty masz stopni. Jeśli tyle masz to zmień chłodzenie chyba proste ? sprecyzuj pytanie i zapoznaj się z regulaminem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zastanawiam sie natomiast nad zasilką czy ma jakies znaczenie ?:> bo mam jakiegos megabajta 350 w .. no i czy nic nie wybuchnie :D

Sprzedaj komuś tego Megashita za 20zł i kup za 50zł ModeCom Feel 300W albo Fortona.

 

 

Podstawowe chlodzenie

Mala obudowa od starego durna i miedzy chldzoeniem od procka a zasilaczem jest 1 cm wolengo miejsca

I o to moj problem temperatura kompa procka wynosi 56-58 stopni C i jak gram to dochodzi do 65 stopni C

Prosze o pomoc. mowie ze prawie sie na tym nieznam :P

Pozdrawiam

Mamy tu ciężki przypadek bo kolega sie nie zna ale dam pare wskazówek i pytanie.

 

1.Czy zasilacz jest ustawiony na przeciwko wentylatora (pionowo) bo jeśli tak to trzeba go odkręcic i polozyc albo poza obudową albo przykręcic za obudową.

2. Wentylator trzeba zdjąc i przedmuchac albo przynajmniej nie zdejmując potrzektowac odkurzaczem

3 Dobrze by bylo zmieni paste na procku bo przy takich temeraturach po silikonie mało co zostało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytalem caly regulamin , tak naprzeciwko procesora jest ten zasilacz..

Ale moze kupie sobie poprostu nowa obudowe chifteca dragon i nowe chlodzenie pentragram 100cu , moze to rozwiaze moj problem

Pozdrawiam

PS: Napiecie mi samo wzrasta.. z 3.3V do 3.732.. oO czy to wina zasilacza ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tego procesora wystarczy AlCu i wentylator wyciągowy i dmuchający powietrze do obudowy. No najlepszym rozwiązaniem bylo by wymienic obudowe na większą ale narazie mozesz odkręcic zasilacz i polozyc go na podlodze i przy okazji przedmuchac wentylator i radiator.

 

Zasilacz jak na taki konfig jest spoko no i napięcie sprawdza się przy pomocy miernika a nie biosu i programów :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha ok thx wielkie.. A po kupieniu zasilacza chifteca , obudowy chiftec dragon i chlodzenia alcu100 do ilu bym mogl go podkrecic bo sie boje troche xD spalilem juz durona 1800 mhz i althona 2000+.. Ale wtedy to nawet niewiedzialem o tym ze sie napiecie zmienia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha ok thx wielkie.. A po kupieniu zasilacza chifteca , obudowy chiftec dragon i chlodzenia alcu100 do ilu bym mogl go podkrecic bo sie boje troche xD spalilem juz durona 1800 mhz i althona 2000+.. Ale wtedy to nawet niewiedzialem o tym ze sie napiecie zmienia :)

 

Sempron chodzi w tej chwili na FSB 333.

 

Dając go na 400 dojdzie mu jakieś 300MHz, ale warto by było podnieść napięcie o 0,5V bo prawdopodobnie nie będzie stabilny przy 1960Mhz na 1,6V.

 

Warto by było w takim układzie zrezygnować z „Kingston 256 ddr-333” i zostawi tylko „good ram 512 ddr-400” i dać je synchronicznie z prockiem na FSB400.

 

Płytka jest na KT880 wiec ma zablokowane PCI/AGP wiec możesz się bawić.

Edytowane przez Smol__ar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm niemoglem znalesc niewiem dlaczego opcji fsb w biosie :( Wiec znalazlem AI overclock wziolem na 10% , pozniej na 20% i podkrecilo mi do 2800+ :) a temperatura ledwie o 4-5 stopni skoczyla :) stan stabilny wiec git :)

Gdzies slyszalem ze niektore biosy maja ukrute zawansowane funkcje.. czy to prawda ?

MAM pytanie czy starczy do tego procka ARCTIC COOLING FREEZER 64 czy moze zaopatrzyc sie w cos lepszego np. PENTAGRAM FREEZONE NXC-100 Cu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MAM pytanie czy starczy do tego procka ARCTIC COOLING FREEZER 64 czy moze zaopatrzyc sie w cos lepszego np. PENTAGRAM FREEZONE NXC-100 Cu ?

 

Masz procesor pod Socket A wiec ani FREEZE ani NXC-100 Cu nie będzie pasował.

 

Musisz nabyc:

 

QVC-100 AlCu+

http://www.mmv.pl/produkty_new/szczegoly.p...&id_produktu=31

 

lub

 

QVC-100 Cu+

http://www.mmv.pl/produkty_new/szczegoly.p...&id_produktu=30

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...