Skocz do zawartości
Syrenek

Mozilla Thunderbird

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mam taki problem :

Otóż mam mozille tund... i plik, w którym zapisywane są mejle na dysku zajmował mi 384mb gdy wyczyściłam sobie skrzynke tn powywalałam to co mi niepotrzebne... (z kosza też wywaliłam) rozmiar pliku zamiast się zmiejszyć wzrósł znacznie bo aż do 451MB. Czy będzie ktoś tak miły powiedzieć mi dlaczego to sie tak dzieje??

 

 

I jeszcze jedno czy jest taka możliwośc, aby mieć mozille tund... ale mejle które się w nim znajdują były zachowywane na serwerze a nie na dysku ??? tzn Czy moge odbierać je przez mozille ale aby zostawały na serwerze a mi dysku nie zaśmiecały ???

 

 

Dzięje i pozdrawiam ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do uszczuplenia folderów użyj opcji porządkowanie folderów.

do pozostawiania poczty na serwerze jest odpowiednia opcja... we właściwościach konta. żeby nie zostawały na dysku wystarczy użyć opcji delete + shift... później porządkowania folderów albo uźycia w opcji automatycznego sprawdzania czy nie trzeba porządkować folderów o przekroczeniu danej wiielkości.

Edytowane przez stefe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak więc na sam początek poradziłąm sobie z zaznaczeniem aby zostawały kopie na serwerze.

natomiast nie umiem znaleźć opcji porządkowanie folderów ;( i automatycznego sprawdzania ;( mozesz mi powiedzieć gdzie dokładnie mam tego szukać??

 

dzieki ;-)

 

 

 

 

 

znalazłam porządkowanie folderów ;-)

Edytowane przez Syrenek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

menu - > plik -> porządkowanie folderów (compact folders). albo klikasz na konkretnych folderach i rozwijasz menu kontekstowe... też jest dostępna ta opcja

 

automatycznego porządkowania szukaj w opcjach trybu offline... nie powiem dokładnie, nie mam pod linuxem thunderbirda... piszę z pamięci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tego rozwinięcia nie znalazłam ale za to automatyczne porzadkowanie tak (tak wiec juz wiem to co chialam wiedziec);-) wielkie dzieki za pomoc ;-)

 

pozdrawima ;-)

 

 

ale mam jeszcze jednen problem teraz ..;/

tak wiec zaznaczylam aby zostawaly mi na serwerze kopie mejli ;-) ale zamiast każdy mejl sciagnac na kompa jedne raz .. to sciaga mi je caly czas dopoki ich z serewa nie wywale :( .. dlaczego tak sie dzieje ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ma być ustawiona opcja, sciagaj mejle podczas połaczenia dla danego konta pocztowego.. a w opcjach usuwania mam zaznaczone zostawiaj na serwerze przez 7 dni.. Czasami zdarzało się ze sciagał 2x to samo.. ale z tego co pamietam to bład występował jak miałem problemy z połaczeniem netowym...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

account settings (ustawiania konta) klikasz prawym na konto (tłustym drukeim napisane), wybieras włąsciwosci. Otworzy Ci sie nowe okno... tam wybierasz Server Settings (uwstawienia servera) i masz pola do zazanczenia..

  • check for new masages on startup (sprawdzaj nowe wiadomosci przy starcie)
  • automatically download new masages (sćiągaj automatycznie nowe wiadomości)
zaznaczaz to i masz... :) - tylkojk Ci przysle ktoś wielkie mejle to troche bedzie twało zanim się pościąga wsystko :) Edytowane przez PelzaK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no po lewej stronie (<------) masz okno z kontami swoimi, lub 1 kontem... wytłuszocznym drukiem jest jego nazwa napisana... a pod nia są foldery poczty przychodzącej, wychodzącej, smietnik etc...

albo masz menu TOLLS i predostatnei na dole.. account settings.. niewem ja to polacy nazwali bo mam hamerykańskiego TB :)

Edytowane przez PelzaK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...