Skocz do zawartości
marcys--

6600 Gt, 6800 Czy Całkiem Co Innego ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

w wakacje mam zamier przesiąść się na platformę s939, no ale nie jestem jeszcze zdecydowany na 100%,

mam dylemat odnośnie karty graficznej, do wyboru:

 

- 6600 GT na AGP i zostac przy starym sprzęcie

- 6800 na AGP

- 6600 GT na pci-e i nowy sprzęt

- 6800 na pci-e

- a może coś innego?

 

chodzi mi głównie o to jaka jest przepaść pomiędzy kartami 6600GT i 6800 i czy oplaca się inwestować w 6800, czy zostać przy 6600GT; a może coś innego proponujecie zamiast tego 6800 ?

 

(prosiłbym o jakieś linki do stron z testami 6600, 6800 i czymś tam jeszcze)

 

chcę tak aby za dużo nie przepłacić a mieć kartę w miarę nowoczesną i dobra do każdej gierki

 

Pozdrawiam i zapraszam wszystkich zainteresowanych do wypowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość h2opolomatti

Witam,

 

w wakacje mam zamier przesiąść się na platformę s939, no ale nie jestem jeszcze zdecydowany na 100%,

mam dylemat odnośnie karty graficznej, do wyboru:

 

- 6600 GT na AGP i zostac przy starym sprzęcie

- 6800 na AGP

- 6600 GT na pci-e i nowy sprzęt

- 6800 na pci-e

- a może coś innego?

 

chodzi mi głównie o to jaka jest przepaść pomiędzy kartami 6600GT i 6800 i czy oplaca się inwestować w 6800, czy zostać przy 6600GT; a może coś innego proponujecie zamiast tego 6800 ?

 

(prosiłbym o jakieś linki do stron z testami 6600, 6800 i czymś tam jeszcze)

 

chcę tak aby za dużo nie przepłacić a mieć kartę w miarę nowoczesną i dobra do każdej gierki

 

Pozdrawiam i zapraszam wszystkich zainteresowanych do wypowiedzi.

WIec tak 6600gt pci-e najlepiej od gigabye a najlepsza jest galaxy 6600gt w wersji ultimate i zalman (nie przepl;acisz za to, a bedziesz zadowolony) 6600gt jest lepszy od 68 chyba ze odblokujesz potoki t oco innego :) A propo 939 bierz ta platforme i najlepiej najnowasz plyte asusa A8N32-SLI masz pci-e x2 po 16 :)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzechu_1990

- 6600 GT na AGP i zostac przy starym sprzęcie

- 6800 na AGP

- 6600 GT na pci-e i nowy sprzęt

- 6800 na pci-e

Nie rozumiem tego, przy płycie asrock dual sataII możesz przełożyć grafe i z czasem kupić mocniejszą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm ale czy sie opłaca przesadac na s939 jak ma wejsc nowa podstawka m2? wiadoma cze na poczatku bedze drogo ale za jakie poł roku stanije i i sie stanie standartem a s939 bedze jak s. A czy to sie opłaca? a przeciz towj config jest jeszcze całekim całekim... :) ale jak koniecznie chcesz s.939 to bierz tylko nie z tym asusem to szajs :) bierz dfi lanparty :)

 

6600gt jest lepszy od 68 chyba ze odblokujesz potoki t oco innego

66gt jest szybszy od pełnego 6800?! od kiedy?!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A propo 939 bierz ta platforme i najlepiej najnowasz plyte asusa A8N32-SLI masz pci-e x2 po 16 :)

A nie lepiej DFI NF4 infinity za 300 zł, podobno nieźle się na nich kręci ?

 

A czy to sie opłaca? a przeciz towj config jest jeszcze całekim całekim... :)

wiem, że jest całkiem całkiem tylko na razie kuleje u mnie grafika, obecnie mam GF 4 Ti 128 mb :/ i nie wiem czy zmieniac tylko grafę, czy całą platformę? a poza tym na pci-e grafy są tańsze ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kompa potrzebuję do grania, a kasy mam około 500-600 zł, ale to we wakacje, więc sprzęt może trochę potanieć

 

a co myślicie o x700, albo x1600pro, co to jest?, bo przyznam że o tym nic nie czytałem :unsure:

to sie może spytaj w wakacje

bo teraz mnie rozsimieszyłeś to jest sprzęt komputerowy i codzienie (autetycznie) wychodzi co innego wszysko tanieje itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to sie może spytaj w wakacje

bo teraz mnie rozsimieszyłeś to jest sprzęt komputerowy i codzienie (autetycznie) wychodzi co innego wszysko tanieje itp.

ty też mnie rozśmieszyłeś, bo dział się nazywa co kupić? a nie co kupić teraz !

 

mam zamiar kupić we wakacje, ale test sprzętu już wyszedł dawno i na razie nie przejmujcie się ceną, wypisałem jakie modele mnie interesują i o takich piszcie ;)

Edytowane przez marcys--

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

okej wstrzymam sie na razie, ale zainteresowalo mnie takie coś:

 

6600GT

http://www.allegro.pl/item86809720_6600gt_...rama_450zl.html

 

i taki oto 6800 XT

http://www.allegro.pl/item87092079_pointof...v_mega_o_c.html

 

ten drugi to jest oryginalny 6800 XT?

6800 XT ile ma standardowo potoków? 8?

 

bo tu jest drugi 6800XT i chwalą sie ze po odblokowaniu ma 12 ( http://www.allegro.pl/item87091166_pointof...v_mega_o_c.html )

 

BTW, ale z tego co widze to karta z 16 potokami, super, extra, bajer 6800 XT ma koło 11000 pkt. w 3d2003, natomiast ten 6600 GT, kosztujący o 130 zł mniej ma prawie 10000 pkt. ?? (bez Pentagrama 450zł, a pewnie można i zejść do 430ł), więc pytam ... czy te potoki i ten rdzeń, pamieci wyżej taktowne aż tyle tutaj dają :huh:

 

 

update: wiem że 3d nie jest wyznacznikiem, ale jednak coś w tym jest, że karta mająca 2x więcej potków nie jest ani o 1/4 lepsza od poprzednika

Edytowane przez marcys--

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...