Skocz do zawartości
SnowBall

Asus 6800 Gt I Freezer Xc-80 =problem?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

kupilem sobie karte 6800 gt i juz po odpaleniu kompa zszokowala mnie lekko glośnośc wiatraka wiec postanawilem wymienic chlodzenie pare osob proponowalo mi wlasnie freezera wiec go zakuupilem i co sie okazalo? :/ temperatura skoczyla do 80 stopni (przy normalny chodzeniu kompa bez grania:/) standarodwe chlodzenie sprawialo iz temp trzymala sie na poziomie 55 stopni

 

pomozcie mi i powiedzcie czy to ja zle zalozylem tego freezera czy on poprostu sie nie nadaje do tej grafy:/ ze tak wysokie temperatury ma :mur: i ewentualnie co byscie polecili cichego a na tyle wydajnego by temperatura byla nizsza jak 50 stopni:/ 80 to przesada:/ boje sie odpalic feara teraz:)

 

 

poooomocccccyyy....

Edytowane przez SnowBall

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zaduzo pasty (silikonu)

 

 

wlasnie dalem malo pasty rozsmarowywalem ja karta telefoniczną... i n plasko rownomiernie i dosyc malo... tyle ze 6800 gt ma swoje takie radiatory po bokach ich nie odkrecalem moze powinienem je odkrecic i zapodac te radiotory co sa na wyposarzeniu freezera ale bo je sie ze strace gwarancje:(

 

uwazacie ze ten freezer powinien spokojnie 50 stopni trzymac?

 

i odkrecic calkowicie tą metalowa obuduwke radiatorow?

 

co z gwarancja wtedy? ona jest przykrecona i dodatkowa chyba przyklejona jakas tasma czy niewiem co to.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powtórze - na bank źle dokręciłeś tego freezera, albo za mało pasty (powinno być tyle że radiator po załorzeniu lub styknięciu z rdzeniem powinien być umazany od pasty)

 

P.S. Mała ilość pasty lub słaba pasta nie powinna robić ok. 30 stopni różnicy ;)

Edytowane przez Popiół

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powtórze - na bank źle dokręciłeś tego freezera, albo za mało pasty (powinno być tyle że radiator po załorzeniu lub styknięciu z rdzeniem powinien być umazany od pasty)

 

P.S. Mała ilość pasty lub słaba pasta nie powinna robić ok. 30 stopni różnicy ;)

 

no albo mowie powinienem moze odkrecic standardowe radiatory i dac te od zestawu pentagramu tyle ze te wygladają slabiutko w porownaniu do standardowych ten kto wie jak wyglada karta (jak jest zbudowana gdzie ma rozmieszone chlodzenie) niech sie sie wypowie czy odczepic chlodzenie metalowe narazie zdiolem caly wiatrak z radiatorem i zostawilem matalowe radiatory ale nie wiem moze to one przeszkadzaja w chlodzeniu jak pracuja razem z tym freezerem

 

narazie sprobuje jeszcze dokrecic bardziej freezera i pasty moze wiecej dam i torszke lepszej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupilem sobie karte 6800 gt i juz po odpaleniu kompa zszokowala mnie lekko glośnośc wiatraka

A wystarczyło speedfana zapodać i zmniejszyć obroty do mniej więcej 2500 RPM...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wystarczyło speedfana zapodać i zmniejszyć obroty do mniej więcej 2500 RPM...

no nie bo temperatura na max obrotow byla 54 jak bym zmniejszyl to bym mial w stresie troszke duzo.

 

 

przesmarowalem go i przykrecilem mocniej temperatura spadla i wynosi 60 stopni ale to i tak chyba duzo ? orientujecie sie ile 6800 gt powinna miec na lajciku a ile na max w stresie zeby all bylo ok?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

60c w idle? stanowczo za dużo...tyle to w stressie mogłoby być, ale nie w idle ;] czyżby karta miała radiatory na pamięciach fabrycznie? jeżeli tak, to sprawdz czy pentagram nie wisi na jakimś radiatorku, przez co nie dolega do rdzenia...u mnie tak było.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 05_03_1992

ale jaka wersja miedziana?? na miedzianej powinnes miec z 40 i zalezy na jakiej predkosci wiatraczka jak na minimum to temp moze moze byc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale jaka wersja miedziana?? na miedzianej powinnes miec z 40 i zalezy na jakiej predkosci wiatraczka jak na minimum to temp moze moze byc

 

tak jest wersja miedziana ,tyle ze radiatory zostawi9alem z 6800 i doczepilem pentagrama blaszki z niego stykaja sie z radiatorami z karty moze to jest przyczyna temperatury bo pewnie pasta zaduzo tu juz nie zmieni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK TERAZ JUZ JEST WSZYSTKO W PORZąDECZKU W STRESIE MA KOLO 60 A ODAPALA SIE Z TEMPERATURą 40 STOPNI :)PRZYSMAROWALEM PASTą SREBRNą I ZDIOLEM ORYGINALNY RADIATOR KTORY NIE CHLODZIL DOBRZE BEZ ORYGINALNEGO WIATRAKA DOBRZE ,ZAMONTOWALEM RADIOTAORY OD PENTAGRAMU PODPIOLEM MOCNO DOKRECILEM I JEST COOL JUZ DZIEKI WSZYSTKIM ZA RADY:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...