Skocz do zawartości
Gość MD0

Szlifowanie R300

Rekomendowane odpowiedzi

No właśnie czy szlifowanie R300 jest wmiare bezpieczne i czy wogle dopuszczalne jest takowe posunięcie. Wiem, że można szlifować rdzenie które są metalowe np. rdzeń NV25 (GF Ti), ale co do takich rdzeni jak R300 już takiej pewności nie mam. Aha, a jeżeli można, to można by i zapewne GDDRy, co o tym myślicie, czy byłby sens wogle?

Pozdrawiam

post-111312-1140397666_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba żeby ładniej wyglądał, działać po takiej operacji już niebędzie ;-)

dzialac bedzie jak dobrze i delikatnie zrobi, kiedys Berkut szlifowal jakiegos axp, chyba zero roznicy, musicie przeszukac forum...opcja szukaj nie gryzie

Edytowane przez ryba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NIe szlifuj bo przeciez sam rdzen bys szlifowal... po pierwsze zdejmij shima wkolo bo jest on ciut wyzszy i niezle przeszkadza... da tobie to bardzo duzo.

 

Hmm a szlifowalo sie np. Nforce 4tI WIELE LUDZI SZLIFOWALO (ja tez) bo srodek byl nizej od bokow przez ta wstawiona blache w srodeczku... np. N Force 2 tez jest krzywy :)... ale nie R300 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tam nawet nie sciagalem shima .. podlozylem cieniutka miedziana blaszke miedzy rdzen a chlodzenie

Edytowane przez Chaos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, dzięki panowie szlifowania nie będzie, shima zdejme, ale nie zrobie jak pisze Chaos bo chlodzenie jest już miedziane B) Ide zaraz odebrac Radzia z poczty, bo wydarłem tego 9500 modowalnego na 9700 z allegro, zobaczymy co to za dziad :-P

 

Edit.

No i są już pierwsze problemy z Radeonem

Edytowane przez MD0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, dzięki panowie szlifowania nie będzie, shima zdejme, ale nie zrobie jak pisze Chaos bo chlodzenie jest już miedziane B)

tu nie chodzi o to czy jest miedziane ... tylko ze jesli rdzen jest nizej niz ramka to lepiej polozyc blaszke .. zeby lepiej dolegalo chlodzonko ..

jesli jest dobrze to nie trzeba .. ale u mnie np jak oparłem linijke na shime to midzy linijka a jadrem moglem spokojnie przesuwac kartke papieru ..

a potem z blaszka bylo o wiele lepiej .. i osiągi wzrosły ...

 

 

a to byla ofiara blaszki: http://members.lycos.co.uk/chaosik/radek/9800.jpg

Edytowane przez Chaos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a nie można by samego shima zeszlifować troche? Pomijając fakt gwarancji to takie rozwiązanie powinno być bezpieczniejsze, ponieważ możliwość ukruszenia rdzenia powinna zmaleć a i docisk zapewne byłby wtedy wystarczający :]

 

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nikt tego nie próbował lecz to może być dobre rozwiązanie bo ten shim jest strasznie przytwierdzony mocno. :) tylko zabezpiecz dobrze rdzeń i wszelkie układy na karcie!

 

nikt tego nie próbował lecz to może być dobre rozwiązanie bo ten shim jest strasznie przytwierdzony mocno. :) tylko zabezpiecz dobrze rdzeń i wszelkie układy na karcie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No pomysł nie był by głupi, tyle tylko, że z równością szlifowania czegoś takiego mógłby być problem. Apropos jak zdjąć shima bo jest on dość mocno przytwierdzony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam zdjetego shima z r350 i nie bylo zadnych problemow z jego demotazem polecam podwazac nozykiem do tapet sam odpada jak sie dobrze podwazy :)

 

no i efekty daje bardzo dobre :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No pomysł nie był by głupi, tyle tylko, że z równością szlifowania czegoś takiego mógłby być problem. Apropos jak zdjąć shima bo jest on dość mocno przytwierdzony.

Ja sciagalem jak wiekszosc shimow tym samym narzedziem... czyli - zyletka :)

 

efekty Tutaj :) B) B)

Edytowane przez Sector19

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pamietam ze ja ramki nie szlifowalem ale po prostu chlodzenie pilnikowalem.

tak wiec po brzegach troche spilowalem i srodek radiatora tylko wypolerowalem :D

i na pewno bezpieczniejsze bo z karta nic nie robisz ;P tak wiec jej nie uszkodzisz, jedynie miedz sie ciezej pilnikuje niz aluminium :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie - sprawdzałem chyba wszystkie wymienione przez was sposoby, ale przejechanie brzegów chłodzenia papierem 100 dawało najlepsze rezultaty. Karta nienaruszona, a docisk idealny :wink:

mozna i tak .. zreszta .. wazne zeby doplnowac zeby dolegało .. a Shima wedlug mnie lepiej zostawic

u mnie przy blaszce bylo git minimalny przeswit

 

 

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mozna i tak .. zreszta .. wazne zeby doplnowac zeby dolegało .. a Shima wedlug mnie lepiej zostawic

u mnie przy blaszce bylo git minimalny przeswit

http://members.lycos.co.uk/chaosik/lister/radek/98xt-001.jpg

Ojj ale Ty miales 9800Pro... Tam ten maly blad konstruckyjny byl poprawiony...

 

W Radkach 9500/9700 blasaka wyraznie byla grubsza niz rdzen :) U mnie napewno to bylo okolo 1mm wiec sporo :/ Wiec lepiej sie pozbyc ustrojstwa niz sie z tym meczyc :rolleyes:

 

Przy RAdkech 9800 Mozna zostawic :)

Edytowane przez Sector19

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ojj ale Ty miales 9800Pro... Tam ten maly blad konstruckyjny byl poprawiony...

 

W Radkach 9500/9700 blasaka wyraznie byla grubsza niz rdzen :) U mnie napewno to bylo okolo 1mm wiec sporo :/ Wiec lepiej sie pozbyc ustrojstwa niz sie z tym meczyc :rolleyes:

 

Przy RAdkech 9800 Mozna zostawic :)

heh .. przeswit byl Z PODŁOZONA BLASZKA miedzian ..

bez niej chlodznko nie dociskało ...

wolalem szima miec ... w przypadku wc np bardzo fajna sprawa ..

lepiej podszlifowac chlodznie albo załozyc wspomniana wczesniej blaszke ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...