Skocz do zawartości
malcik441

Jak To Wlutowac? Gniazda Do Rekorda.

Rekomendowane odpowiedzi

Ja osobiscie polecam palniczek-gazniczke PENCIL TORCH.

Naprawde jak na takie maleństwo dobrze sobie radzi z lutowaniem.

popatrzcie chocby na rez W moim topicu.

a na jak długo to starcza

pozatym palnik już mam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiscie polecam palniczek-gazniczke PENCIL TORCH.

Naprawde jak na takie maleństwo dobrze sobie radzi z lutowaniem.

popatrzcie chocby na rez W moim topicu.

co do tego pencil torch, uzywalem 2 minuty i przestal palic, gaz uplywa nagle gdzies bokiem, probowalem rozkrecic, nie idzie cos mi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten palniczek jest dobry jak dla mnie. Tylko trzeba uzywac do niego gazu RONSON bo miałem jakiś polski to sie dysza zapychała.

 

odkreć tą koncówke stuknij o stół i powinna wypaść taka okrągła blaszka z mikrodziurka, przeczysc tylko nieuzywaj do tego igły i skrec spowrotem.

Fakt trzeba często ładować i to troche wkurza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Im cieńsza tym lepsza- będziesz mógł ją wszędzie wcisnąć. Tylko bez przesady- zbyt cieńka będzie się zbyt szybko topiła w płomieniu palnika przed dotarciem do miejsca docelowego. Ja lutuję cyną fi 2-3mm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej było by to zlutować- sprawa jednak nie będzie raczej prosta. Musiał byś to robić palniczkiem o bardzo małym płomieniu- aby nie stopić cyny "trzymajacej" gniazdo z gwintem. Jeszcze lepszym rozwiązaniem była by wymiana gniazda na nowe.

 

Chyba nie ma sensu powiększać pęknięcie- cyna i tak spłynie tam dzie będzie chciała.

Przyczyną pęknięcia była prawdopodobnie taśma uszczelniająca wokół króćca (?). Jeśli gwint króćca jest na tyle długi że wchodzi głęboko w gniazdo możesz zastosować silikon- bez lutowania. Nasmaruj gwinty zewnętrzny króćca i wewnętrzny gniazda i całość skręć.

Sposób wprawdzie prowizoryczny ale przynajmniej nie zachodzi obawa dalszego uszkodzenia chłodniczki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

he no ja wlasnie co skonczylem lutowac swoja ;] hehe na dniach dam jakies fotki :] aaale wyszla zajebiscie w porwnaniu do tej co lutowalem lutownica ;] kupilem sobie palniczek i oplacalo sie wydac 100 ;] hehe teraz moge duzo wiecej :) i o wiele estetyczniej jest niz lutownica ... tylko jeszcze ebde musial zeszlifowac nadmiar cyny ;] hehe :) ale moj nowy kadecik wyglada odlotowo ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mechl!n-dokładnie nawinąłem jej widocznie za dużo i wkręciłem do oporu pilniczkiem małym dzisiaj próbowałem ale niestety nie szło tego nagrzać wystarczająco i cyna nie łapała się jutro spróbuje większym palnikiem zobacze co z tego wyjdzie a co do wymiany całości gwintu wytoczyć nie ma problem tylko miał bym pietra ze zalutuje kanaliki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O kanały się nie musisz martwić jeśli zrobisz to tak- ogrzewaj palnikiem nie dekiel zbiornika tylko gniazdo. Złap je kombinerkami i co jakiś czas próbuj czy nie puszcza. Oczyść otwór, wciśnij (bo gniazdo musi mieć taką średniće żeby ciężko wchodziło) gniazdo, odpowiednio je ustaw (pion) i lutuj tak jak w przypadku demontażu- ogrzewaj gniazdo i na styku gniazdo-zbiornik przytykaj cynę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aa jakim papierem sciernym najlepiej usunac nadmiar cyny po lutowaniu ?? bo chcial bym jeszcze ja upiekszyc troszke ;]

zależy ile tej cyny masz

od najgrubszego (hmmm 120-150) do całkiem drobnych (500 i więcej)

:]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...