Skocz do zawartości
kanathea

Bionicle Corp.

Rekomendowane odpowiedzi

@Qlawy - bedzie otworek :) spokojnie

 

@Pekaok - migomat w zakladzie blacharskim

Gazami sie nie baw bo temp. zwichruje ci cala blache, a zwykla spawarka anodowa zostawi wielkie i brzydkie slady po swojej pracy

 

Za polaczenie 4 elementow zaplacilem 30,-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łączenie chłodnic/nagrzewnic jedną na drugiej nie ma sensu. SRAWDZIŁEM - miałem 2 kadety obok siebie shroud na oba i 2 x 120mm.

Chciałem zwiększyć wydajność - ustawiłem 3 katety pionowo w shroudzie oddalone od siebie o jakieś 10cm. Dwa wiatraki 120mm wwiewały zimne powietrze z boku a dwa wiatraki 120mm w środku kierowały powietrze ku górze. Wszystkie 4 ustawione na 12V i temperatura wody wzrosła o jakieś 5 C w stosunku do 2 kadetów + 2 wentyli z przed modyfikacji. Było przy tym dużo roboty i narazie nie zmieniam tego ustawienia - ale cały czas pieszczę swój nowy mod i tam już poprawiłem ten błąd.

Krótki shcemat podłączenia:

 

GÓRA Bok

 

l kadet l

l 120 i l -120

l kadet l

l 120 i l - 120

l kadet l

i

DÓŁ

 

120 - wentylator 120mm

i - kierunek przepływu powietrza do góry

- - kierunek przepływu powietrza zimnego z zewnątrz w bok.

 

3 kadety z wyłączonymi wentylami - po godzinie wyłącza się komp temperatura wody około 45 C.

 

IMO bez sensu budować kanapki z nagrzewnic.

 

ps. Czy te chłodnice nie zardzewieją - to są chłodnice oleju i w środku są stalowe... nie nadają się do wody a i copal nie wiele pomoże (copal do aluminium...) ???

 

pps. Bardzo fajnie zapowiadający się mod - podobny mi chodził po głowie ;-) z tymi samymi chłodnicami po 30 PLN za sztukę ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kanathea, mam pytanie co masz zamiar wlac do tego układu ?

Mam podobną chłodniczke ale ona ma zbiorniczki stalowe :sad: i cały czas się waham z zastosowaniem jej w moim kibelku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A oto kolejna porcja zdjec dla osob ktore sledza ten topic

 

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

 

Buda w stanie surowym zamknietym :)

Nie jest tak ciezka jak mi sie wydawalo a mimo wszystko wytrzymala probe wagowa w postaci 78kg :)

W poniedzialek dojda chlodnice i bede mogl smialo napisac ze pierwsza czesc moda zostala zakonczona.

 

W drugiej czesci przejde do dzialan estetycznych:

*wyrownanie do plaszczyzny miejsc pospawanych

*uzupenienie ubytkow

*wyciecie okna

*zmiana wygladu frontu

*zerwanie starego lakieru i polozenie nowego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak będziesz robił shroud? ja bym widział po prostu górną część obudowy jako jeden wielki shroudzik na stałe - mogłoby się to też imho przyczynić do zamaskowania tej przeróbki na atx.

 

ciekawi mnie bardzo jak poradzisz sobie z tymi spawami, czy uda Ci się jakoś ładnie je zatuszować - póki co budzą grozę ;)

 

powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do shrouda to wymyslilem sobie ze uzyje pozostalosci z bokow - blacha jest gruba porzadna i co najwazniejsze ostaly sie listki ktore zachodzily za obudowe w celu przykrecenia - pod/nad chlodnicami bedzie kawal plexy ~19cm/50 ktory znalazlem gdzies za szafa (czyt. miedzy szafa a sciana) z wycietymi otworami 3x120 a co bedzie sie miescic na plexi mowic chyba nie musze :)

 

Co do spawow - napewno ich nie bedzie widac (przynajmnej takie jest zalozenie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

 

Prace tocza sie powolotku, ale jednak zmierzaja ku koncowi. Calosc wyglada jak wyglada z braku czasu (apsorbujaca praca). Nastepnym krokiem bedzie zerwanie calej farby, wyszlifowanie obudowy.

Kolejne zdjecia z placu poboju pojawia sie nie wiem kiedy, ale sie pojawia ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kanathea no musze przyznac ze to robi wrazenie. Ale jak to juz w moim zwyczaju lezy, musze sie przyczepic. Nie jakichs ogolnych zalozen, ale szczegolow stylistycznych (Diabel tkwi w szczegolach :P ). Chodzi mi o okienka. Te na panelu bocznym sa zaokraglone, podczas gdy to gorne, jest kanciaste. Popraw mnie jesli sie myle, ale jesli tak to zostanie,to po prostu nie utworzy to harmonijnej calosci.

Ale za ogrom (w przenosni i doslownie) projektu masz u mnie duze piwo ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kanathea no musze przyznac ze to robi wrazenie. Ale jak to juz w moim zwyczaju lezy, musze sie przyczepic. Nie jakichs ogolnych zalozen, ale szczegolow stylistycznych (Diabel tkwi w szczegolach :P ). Chodzi mi o okienka. Te na panelu bocznym sa zaokraglone, podczas gdy to gorne, jest kanciaste. Popraw mnie jesli sie myle, ale jesli tak to zostanie,to po prostu nie utworzy to harmonijnej calosci.

Ale za ogrom (w przenosni i doslownie) projektu masz u mnie duze piwo ;)

masz rację w pełni: to nie współgra, a także istotnie czepiasz się szczegółów :)

 

mi się od początku podobało... to co lubię - konkretne rżnięcie i spawanie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kanathea no musze przyznac ze to robi wrazenie. Ale jak to juz w moim zwyczaju lezy, musze sie przyczepic. Nie jakichs ogolnych zalozen, ale szczegolow stylistycznych (Diabel tkwi w szczegolach :P ). Chodzi mi o okienka. Te na panelu bocznym sa zaokraglone, podczas gdy to gorne, jest kanciaste. Popraw mnie jesli sie myle, ale jesli tak to zostanie,to po prostu nie utworzy to harmonijnej calosci.

Ale za ogrom (w przenosni i doslownie) projektu masz u mnie duze piwo ;)

Jak zwykle 'sie przyczepil' ;)

Przeczytalem twojego posta, uruchomilem wyobraznie i stwierdzam ze tak troche oble bedzie wygladal top budy jak zaokragle to ciecie (teraz tak troszeczke agresive sie wydaje) - ale przyjme uwage do wiadomosci i po kupieniu siatki tunningowej - czy jak to sie nazywa, skoryguje swoj poglad na top ;] (tylko nie upierac mi sie ze ostre je 'BE')

 

 

bardzo fajnie wyglądają te okienka

Dziekowac :D

 

masz rację w pełni: to nie współgra, a także istotnie czepiasz się szczegółów :)

 

mi się od początku podobało... to co lubię - konkretne rżnięcie i spawanie ;)

a co myslales ze Carl0s sie nie bedzie czepial :lol:

A teraz sie nie podoba ? :)

Edytowane przez kanathea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz mam do was takie pytanie bo w sumie jest to czesc projektu a nie chce tego spieprzyc ;>

Mam w planie utworzyc napis na bocznym panelu (projekt ponizej)

 

Dołączona grafika

 

 

 

Roznica bedzie polegac na tym ze kropki napisu beda okragle - nie zepsuje to ogolnego projektu?

Co o tym sadza osoby sledzace watek? (Pekaok :D)

Edytowane przez kanathea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak dla mnie to nie kwestia kształtu "pikseli" ;), a samej czcionki :) A wykonalność znacznie większa, że tak powiem :)

 

spójrz:

post-129696-1145719921_thumb.jpg

 

najładniej (chociaż nie wiem czy najoryginalniej) byłoby wyciąć napis dremelkiem ładnie chyba...

Edytowane przez Pekaok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak dla mnie to nie kwestia kształtu "pikseli" ;), a samej czcionki :) A wykonalność znacznie większa, że tak powiem :)

 

spójrz:

post-129696-1145719921_thumb.jpg

 

najładniej (chociaż nie wiem czy najoryginalniej) byłoby wyciąć napis dremelkiem ładnie chyba...

Dlugosc boku jednego rombu to 7mm a rombow jest ... wiec dremlem nie da rady

Nie wpadlem na to zeby w paincie kropek nastawiac :D - nie wyglada tak zle, wiec zrobi sie nawierty ;]

 

 

to byłaby masakra, już lepiej wiertarką

Dokladnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...