Skocz do zawartości
WormBoy

Układ Z Pompą Co

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Przymierzam się do składania wuceta z pomką co (nie cwu) ,którą mogę dostać za ok.100zł(używka)

Czytałem już sporo na temat pompek ale wciąż mam wiele pytań

Zależy mi na podkreśleniu różnic między pompkami zwykłymi ,a c.o.

 

Pompy co są bardzo mocne ,czytałem o potrzebie stosowania dodatkowych cybantów...jaka średnica węży będzie optymalna?

Ogólnie proszę o wasze doświadczenia i uwagi abym mógł uniknąć błędów przy składaniu tego do kupy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie kupowałbym używanej bo będzie zasyfiona. Za 140 można kupić nowego grandfosa na allegro. Powiedziałbym że najlepsze węże będą o średnicy jednego cala ale nikt takich nie daje. Myśle że takie o średnicy wewnętrznej 12mm będą oki. Ja bym dał zbrojone węże

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie kupowałbym używanej bo będzie zasyfiona. Za 140 można kupić nowego grandfosa na allegro. Powiedziałbym że najlepsze węże będą o średnicy jednego cala ale nikt takich nie daje. Myśle że takie o średnicy wewnętrznej 12mm będą oki. Ja bym dał zbrojone węże

nowy grundfos za 140...? :o szkoda, że mówisz kiedy już kupiłem, bo jakoś polowałem dosyć trochę i nic podobnego nie widziałem, nowe to 230+

 

A calowe węże... to by był widok :D Właśnie z tym jest problem w pompie C.O. - schludna redukcja na jakiś optymalny rozmiar węży :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Calowe zbrojone węże :D Trochę przesadzacie :D No chyba że to ma być pompka o wydajności 10m3/h :)

 

Ja mam pompkę CO 3,5m3/h i powiem że węże silikonowe o średnicy zew 16mm spisują się wyśmienicie, prawdę mówiąc 12'tki też by wystarczały. Co do cybantów to niewiele pomogę bo używam ich zawsze - bezpieczeństwo jest dla mnie ważniejsze niż wygląd (poza tym uważam że wyglądają całkiem nieźle).

 

Jeśli chodzi o nowa.vs.używana to sam odzyskiwałem pompki i wiem że dobrze wyczyszczona będzie działać jak nowa - no chyba że była wyjątkowo źle traktowana.

 

Z ważnych spraw to:

1) prawidłowe ułożenie pompki (oś wirnika musi być poziomo !)

2) dobre odpowietrzenie układu spowoduje że pompka będzie bezgłośna ale uwaga bo przy CO o dużej wydajności może to być trudne

3) pompki CO są wykonane z alu i żeliwa więc przy miedzianych blokach i/lub chłodnicy niezbędne jest dodanie do wody jakiegoś środka zapobiegającego korozji elektrolitycznej - osobiście używam płynu COPAL i mogę go z czystym sumieniem polecić

4) przed pierwszym uruchomieniem WC dobrze jest przepłukać porządnie wszystkie elementy, nowe czy używane częsty są zakurzone bądź zabrudzone - węże też !

Edytowane przez Outlander

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jest zasyfiona, bardzo łatwo ją wyczyścić.

Po rozkręcenu niema żadnych zakamarków, same pałskie powiedzchnie. Troche Cilitu o po sprawie.

Mają twarde uszczelki, po czyszczeniu wytrzyj wszystkie i nasmaruj!

 

Pomyśl o odpowietrzaniu pompy!, najlepiej umieść w dulnej dolnej strefie układu, przepływ pionowo.

 

Przed wlotem proponuję jakieś sztywne węrze, żeby nie zassała!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...