Skocz do zawartości
rzezbi

Zwiechy Systemu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam problem, zainstalowałem gentoo i jako środowisko graficzne kde. Po wejściu do KDE system po jakeijś chwili się w końcu wiesza, tzn. co dokładnie się wiesza to nei wiem, po prostu nic nie mogę zrobić tylko ruszać myszką. To samo się dzieje na Xfce tak że to nie problem KDE. Ciekawe jest to że umiem go zawiesić ;) wystarczy że kliknę prawy przyciskiem myszki i będę zaznaczał coś, po prostu szybko ruszał myszką i zaznaczał jakies tam pliki no i wtedy na bank sie po chwili zawiesi. Nie tylko przy tym sie wiesza ale tu po prostu zawsze :)

Jesli chodzi o jakies logi to tu są pliki z katalogu /var/log/

http://ds5.agh.edu.pl/~rzezbi/zwiechy/

 

jesli by ktos mial jakies przypuszczenia co to może być to proszę o pomoc.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też to mam. Winę ponoszą stery, które się zawieszają, ale one nie zawieszają systemu! Wciąż można spokojnie się zalogować przez ssh, czy nawet odpalić zdalny pulpit i wszystko działa (oczywiście na zdalnym). Wtedy też można zkillować X'y i je na nowo uruchomić. Póki zdarzało mi się to raz na dzień, dało się wytrzymać, ale dziś miałem 4 freezy pod rząd i w pliku /etc/X11/xorg.conf wyłączyłem akceleracje.

Option "no_dri"					 "no"
zamienić na yes. Oczywiście traci się wtedy akceleracje, ale mi tam aż tak bardzo do szczęścia nie jest potrzebna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też to mam. Winę ponoszą stery, które się zawieszają, ale one nie zawieszają systemu! Wciąż można spokojnie się zalogować przez ssh, czy nawet odpalić zdalny pulpit i wszystko działa (oczywiście na zdalnym). Wtedy też można zkillować X'y i je na nowo uruchomić. Póki zdarzało mi się to raz na dzień, dało się wytrzymać, ale dziś miałem 4 freezy pod rząd i w pliku /etc/X11/xorg.conf wyłączyłem akceleracje.

Option "no_dri"					 "no"
zamienić na yes. Oczywiście traci się wtedy akceleracje, ale mi tam aż tak bardzo do szczęścia nie jest potrzebna.
miales racje :) to byla akceleracja ... no wiec dzieki :)

piękne ominiecie problemu a raczej oddalenie w czasie dopóki sie bardziej z pingwinem nie zaprzyjaznie ;)

Edytowane przez rzezbi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...