Skocz do zawartości
Cinek234

Dual ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jestem w trakcie kupowania sprzetu :

 

Asrock K8 939Dual-Sata2

Sempron64 3000 s.939 OEM + AC Freezer 64 PRO

samsung SATA2 (160GB)

Galaxy GeForce 6600 Gamer Edition 128MB TV-out DVI-out

Fortron 400W , obudowa Chiefteca

 

i mam problem z ramami ? NIe wiem do konca o co chodzi z dualem ,czy na płycie głownej jest jakies osobne miejsce na ramy w dualu ? podejrzewam ze moja płyta główna obsługuje ta funkcje bo w samej nazwie ma Dual(a moze sie myle ?) . Posiadam 512 RAM Kingstona ale myslałem zeby kupic jakies ramy własnie w Dualu a Kingstony sprzedac kumplowi. Wiec jakie ramy w dualu sa najlepsze do mojego sprzetu (do 400zł) ? Najdrozsze w tym przedziale cenowym sa firmy GEIL - ddr1024 PC400 DUAL 2*512 CL 2,5 - 392 zł . Ale moze wydajniejsze sa jakies inne , badz tez inne akurat lepiej beda spisywały sie przy tej konfiguracji komputera ? I co to jest to CL 2,5 przy RAmach ?

 

Z gory dzieki za odpowiedz , prosiłbym jak najprostszym jezykiem bo na tych wszystkich komputerowych pojeciach sie nie znam a i liczby z testów niewiele mi mowia :) Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Duale rózniąsie tym od "zwykłych ramów"ze pracują w 128 bitach a nie w 64.Ten ASrock powinien obsługiwac Duale. wez te geile to dobra firma.CL 2,5 to chyba max napięcie :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

CL 2,5 to chyba max napięcie :P

Takiej bzdury dawno nie slyszalem :lol2:

 

CL to CAS Latency ,a "określa liczbę cykli taktowania, które upływają podczas odczytu, zanim na wyjściu z modułu znajdzie się kompletny adres komórki, zdefiniowany numerem wiersza i kolumny." :lol:

 

Do 400zl to mozesz kupic te http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=1...roducts_id=2551 ,a jak bedziesz mial troszke wiecej kasy to moze to http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=1...roducts_id=2597 :D pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Dual polega na tym że płyta gł. ma 2-kanałową obsługa pamięci tz. że (powiedzmy) jeden kanał obsługuje jedną pamięć a drugi w tym czasie drugą. Dlatego zamiast np 1024 w jednej kości lepiej dać 2 x 512 w dwóch. Na pł.gł. jest to zaznaczone np. tak że 2 sloty na pamięć są koloru fioletowego a jeden niebieskiego, więc tymi dwoma pamięciami obsadzasz sloty fioletowe. Żeby dual channel działało powinny być jednakowe pamięci o takich samych "parametrach". Czy trzeba kupywać zestawy pamięci specjalnie do duala? uważam że nie choć to najlepsze rozwiązanie, ja osobiście mam 2x 256MB Twinmos, kupywane pojedyńczo ale wybrałem numery seryjne pamięci jeden po drugim. Jak później dołożysz trzecią kość pamięci to powinno być ok. i dalej chodzić 2kanałowo(przynajmniej u mnie na epox-ie tak jest).

Przynajmniej tak ja to widzę

P.S. swego czasu temat dual channel był wałkowany w CHIP-ie.

pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...