Skocz do zawartości
jurek911

Modecom-feel 350w Pfc

Rekomendowane odpowiedzi

Sprawa wyglada tak, że padła mi mobo (soltek 75frn2), a konkretnie to chyba układ zasilania (chyba).

Objawy są takie, ze od ok 2 tyg komp sie czesto resetował (po 1/2, 2-3h) a ostatnio reset i nic :(

Wentyl na cpu tylko drgnie i na tym koniec. Co ciekawe to jak wyciagnie wtyczke 4pin to mobo rusza (wentyle sie krecą mostek sie grzeje),ale hdd nic a nic.

 

Sprawdzalem inny zasilacz (neotec 420W) i to samo.

 

Pytanie czy zasilacz mógł uwalić płyte??? Napiecia (wprawdzie mierzone softem) wyglądały podobnie jak na neotec'u lub huntkey'u, minimalne wachania, zresztą sprzet niekrecony i ciężko niemiał).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A znasz coś takiego jak szukajka ? Ostatnio na forum aż roi się od tematów o tych feelach. Feel ? Mógł uwalić płytę, w sumie jak go katowałeś na tym sprzęcie w sigu. Przecież on jak 320 wytrzyma to jest luxus. Też miałem feela, wetyl poszedł się na nim kochać, dałem na gwarę, czekam na nowego, przyda się jak nic, do "nowego" kompa do którego podzespołów mam już kilka :) Kupiłem Chiefteca 420 :P i wsio mi hula.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

być może padło coś na płycie, ale sprawdź tak:

podepnij wtyczke 4pin i spróbuj wcisnąć power [z tego co napisałeś to wentylator na chwile drgnie], gdy sie nie odpali, wyłącz zasilanie, po 5 sekundach znowu spróbuj włączyć kompa.. i tak kilka razy, może zaskoczy..

 

troche dziwna rada ale sprawa ma się tak że ja mam podobnie i komp rzadko sie odpali za 1 razem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kompa odpalalem z 20 razy i nic

ale wcale niekatowalem go na sprzecie z podpisu, dzwigal tylko bartka 2500+ hdd80, radeon 9600(nonpro) i 2x256ramu + dvd, wsio niekrecone.

odp uzyskalem, bo tera to sie zastanawiam,czy jak oddam mobo i dostane nowe to czy i to sie niespierd..li :(

 

szukalem "troszeczke" ;) (przegladalem 4 pierwsze strony temtatow + szukajki, cos tam bylo ale nic co mnie interesowalo)

 

pzd

 

edit: co do drgniecia wentyla, to tylko raz drgnie,a potem musze wyłączyć zasilacz (wystarczy przycisk z tyłu) i ze 2x reset (pewnie kondziorki cosik tam trzymają) i znow power,inaczej ani mrumru :(

Edytowane przez jurek911

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

edit: co do drgniecia wentyla, to tylko raz drgnie,a potem musze wyłączyć zasilacz (wystarczy przycisk z tyłu) i ze 2x reset (pewnie kondziorki cosik tam trzymają) i znow power,inaczej ani mrumru :(

u mnie wystarczy wyłączyć listwę, po chwili włączyć i spróbować odpalić kompa ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...