Skocz do zawartości
popo

Prescott 3ghz I Is7-e

Rekomendowane odpowiedzi

Mam dziwne zjawisko. Jak podkręce procka to mi wyskakuja artefakty w 3Dmark03 i 05 ale tylko w teście cpu. Co może być tego przyczyną? Zasiłka jest dobra. Może układ zasilający komponenty płyty nie wydala? Grafika nie kręcona. Gdy nie krece proca wszystko ok. Co może być odpowiedzialne za taki stan rzeczy? ręce mi opadają :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dziwne zjawisko. Jak podkręce procka to mi wyskakuja artefakty w 3Dmark03 i 05 ale tylko w teście cpu. Co może być tego przyczyną? Zasiłka jest dobra. Może układ zasilający komponenty płyty nie wydala? Grafika nie kręcona. Gdy nie krece proca wszystko ok. Co może być odpowiedzialne za taki stan rzeczy? ręce mi opadają :mur:

to raczej mi ręce opadają, może byś poszukał ?

Abit IS7 i IC7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeszukałem cały ten temat i nic,poza tym na innych forach równiez. Był podobny przypadek do mojego, ale nikt nie udzielił odpowiedzi

układ zasilający płyty jest dobry i na pewno nie jest powodem problemu

masz włączoną blokadę FSB:AGP/PCI ?

jakie masz pamięci ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, jest ustawione na fix agp/pci a pamięci to hynix d43 2X512mb puszczone synchronicznie z prockiem w primie (2X) i mem tescie wszystko ok.

 

 

Może chipset płyty nie wyrabia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na ile go pokręciłeś? Ile czasu poświęciłeś na test w Prime95? Sprawdź temperaturę procka po podkręceniu. Jakie masz chłodzenie (BOX-owe czy inne)? I nie wiem czy mi się zdaje, ale ten Abit chyba nie jest za dobry do kręcenia :?. Spróbuj podkręcić trochę mniej i sprawdź w 3DMarku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prime laciał cały dzien nie wiem ile godzin gdzies z 8. Chłodzenie to WC w stresie nie więcej niz 45*C szyna 247mhz przy szynie 220mhz nie ma tego problemu, dopiero powyżej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz mam szyne 247Mhz, ale dzielnik dla pamięci 5/4 wiec chodza na standarcie i nie ma artefaktów! Czyli to chyba pamiątki :sad: dziwne, wszystkie testy oK pamięci sie nie wywalają nie mają błędów wiec skąd te arty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, Lancer gdzieś o tym pisał że na 865 po podkręceniu są artefakty a na 875 nie ma, u mnie jak podkręcę fsb o więcej niż 215mhz to mam artefakty w counter strike ale tylko w open gl, w direct 3d lub software tego nie ma dziwne to jest :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...I nie wiem czy mi się zdaje, ale ten Abit chyba nie jest za dobry do kręcenia :?. ....

Zgadzam się, mi przy FSB ustawionym na 300MHz nie idzie. Obecnie testuje 293MHz ale standardowo mam ustawione tylko na 275 :(.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...