Skocz do zawartości
NinoSS

Neter (poznań)

Rekomendowane odpowiedzi

Kolejna firma na mojej liście do sprawdzenia.

Też sieć bezprzewodowa, zbieram o nich opinię.

 

Jak się dowiedziałem planują w najbliższym czasie (marzec/kwiecień) rozszerzyć swój zasięg o moją wiochę. Staram się do tego czasu zebrać na tyle dużo o nich informacji by wiedzieć, czy warto zmieniać providera z aktualnego.

 

Także, jeśli ktokolwiek coś o nich wie (najlepiej jeśli ma u nich łącze) to będę wielce zobowiązany za wszelkie informacje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejna firma na mojej liście do sprawdzenia.

Też sieć bezprzewodowa, zbieram o nich opinię.

 

Jak się dowiedziałem planują w najbliższym czasie (marzec/kwiecień) rozszerzyć swój zasięg o moją wiochę. Staram się do tego czasu zebrać na tyle dużo o nich informacji by wiedzieć, czy warto zmieniać providera z aktualnego.

A jaki jest aktualny? Jest na moim spisie providerów poznańskich? ;)

Co do Neteru - to jakby "radiowy" odpowiednik TBS-lan(http://www.tbs-lan.poznan.pl/), z tego co wiem powiazane są ze sobą.

Mam kontakt do jednego z adminów tej sieci, jest raczej kompetentny. Aczkolwiek sam z laczy nie korzystalem, wiec trudno mi sie wypowiedziec.

 

Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spis jest tylko w głowie, na potrzeby własnych poszukiwań providera. Jak dotąd każda firma jaką sprawdziłem nie spełnia moich wymagań - zwykle nie ma zasięgu :/ Mogę to w wolnej chwili spisać i Ci podesłać :)

 

Czekam na dalsze opinie, najlepiej kogoś, kto korzysta/korzystał z ich usług.

 

EDIT:

Z wstępnego mojego wywiadu wynika, że nie są źli. Złapałem jednego ich abonenta:

 

Pakiety: Wysłane = 100, Odebrane = 97, Utracone = 3 (3% utraconych),

Szacunkowy czas błądzenia pakietów w millisekundach:

Minimum = 20ms, Maksimum = 150ms, Średnia = 32ms

 

Pakiet 1000 bajtów, godzina 17:30. W porównaniu do wyników mojej sieci to cudo. Tyle, że jak się dowiedziałem, mój badany ma ich sieć przewodowo.

 

Szukam dalszych informacji :)

Edytowane przez NinoSS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Firma Neter to najgorsza firma z jaką miałem doczynienia. Nie chodzi o to ,że najgorszy dostawca internetu - to po prostu najgorsza firma.

 

Od stycznia 2010 roku do dziś zgłosiłem 63 razy awarię łącza. Ciągle coś nie działa - straty pakietów, brak internetu.

Łącze nie trzyma parametrów - właściciel czyli niejaki Rohde zachowuje się po chamsku, nie odpisuje na maile - a jeśli już to w sposób arogancki czy wręcz chamski - np. sytuacja taka - wysyłam maila z wynikiem pingowania - straty na poziomie 20-30 % a odpowiedź z neter ,że u nich jest wszystko dobrze albo po którejś próbie zgłoszenia - słyszę odpowiedź której przekaz brzmi mniej więcej tak "są straty - wiemy o tym i co nam zrobisz?"

 

Podpisując umowę otrzymałem email z firmy ,że zagwarantują mi warunku identyczne jak Netia - oczywiście już na wstępie podmienili w umowie prędkość uploadu.

 

Dodatkowo łącze nie trzyma parametrów - przy umowie 1024 / 256 - osiągane prędkości maksymalne to 750 / 180

 

W tej chwili sprawę zgłosiłem do federacji konsumenta oraz kilku innych instytucji ponieważ operator nie wywiązuje się z umowy i nie odpowiada na składane reklamacje oraz nie umniejsza abonamentu o czas w którym internet nie działa.

 

Ciekawą rzeczą jest też to ,że po 16 wyłączają tel i nie sposób się dodzwonić do biura.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, Mieszkam na Woli (Wola, Poznań, odcinek od ulicy Startowej). Również od kilku miesięcy borykałem się z problemem internetu. Na tym odcinku Poznania jest na serio kiepsko. Trochę się naszukałem i wybrałem internet wimax w erze. Okazuje się, że nadajnik znajduje się na budynku WZMOTów i siła sygnału jest bardzo dobra. Internet działa -jak narazie (odpukać w niemalowane) bez problemów. Mam nadzieję, że ta informacja się komuś przyda. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...