Skocz do zawartości
herbatniczek

Gigabyte 6600 128/128 Pci-e, Złe Zachowanie Karty

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Od 2 dni jestem posiadaczem nowego zestawu. Mam http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=16092

Czytałem opinie użytkowników - karta ponoć mało się nagrzewa, mimo pasywnego chłodzenia.

 

Ja mam z nią dwa problemy (a może to tylko obawy wczesno pozakupowe):

1. Karta podczas zmieniana rozmiarów okna w WIn XP (jakkoklwiek bym to robił) a także minimalizaowania, przesuwania itp wydaje dziwny pisk. Pisk jest bardzo cichy i niskotonowy, ale głośniejszy od wentylatora athlona 64 3500 w wersji BOX.

Piszczenie występuje tylko w tym wypadku (grałem w różne gry i tego nie ma)

UWAGA: Zauważyłem, że pisząc na klawiaturze, kiedy trzymam jeden przycisk długo (literka powiela się na ekranie) to każde jej powielenie powoduje jeden taki krótki pisk, ale cichszy.

Narazie nie zamknąłem obudowy przez te 2 dni, żeby przetestować czy wszystko gra...

2. Po 30 minutach gry w np. nfs 2 karta jest już bardzo ciepła a w nfs underground bardzo gorąca, ale jeszcze nie parzy tak jak woda o temp. 100C.

 

Jak zgasić swoje obawy? Czy dodatkowy wentylator w obudowie jest niezbędny?

 

Zestaw:

karta, athlon 3500, gigayte k8nf4 ultra, dysk sata2, obudowa codegen 350W. - POMYŁKA - nie codegen a modecom i-plus 350W z zasilaczem modecom-feel 350W

Edytowane przez herbatniczek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Normalne w tej karcie mam tak samo a temp u mnie to 59 stopni z zamowntowaneym wiatrakiem oczywiscie pod obciazeniem.To piszczenie to cewki na karcie i nic tu nie zmienisz.Ty masz zasilacz codegen w tym kompie?Jeśli tak to szybko kup sobie na allegro jakiegos fortrona za 59 zł.

Edytowane przez grayman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak mierzysz temp. karty?

Czyli z tym piszczeniem masz tak samo ;) ?

Dziwne to troche, bo miałem juz tnt2 pro a potem gf4 mx i nigdy nie było czegoś takiego :)

 

PS> Przecież cewki tego rodzaju sa wszędzie, tzn na każdej grafice i nwet na płytach głównych.

Edytowane przez herbatniczek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od 2 dni jestem posiadaczem nowego zestawu. Mam http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=16092

 

1. Karta podczas zmieniana rozmiarów okna w WIn XP (jakkoklwiek bym to robił) a także minimalizaowania, przesuwania itp wydaje dziwny pisk.

Trafiłeś w piszczący egzemplarz. Niestety zdarzają się takie i chyba jeszcze nikt nie znalazł przyczyny i sopsobu uciszenia.

 

2. Po 30 minutach gry w np. nfs 2 karta jest już bardzo ciepła a w nfs underground bardzo gorąca, ale jeszcze nie parzy tak jak woda o temp. 100C.

Jak zgasić swoje obawy? Czy dodatkowy wentylator w obudowie jest niezbędny?

Możesz wgrać BIOS z kontrolą temperatury. Buda powinna być dobrze wentylowana. Nie musi być bezpośredniego nadmuchu na kartę, ale powinno być dobre odprowadzanie ciepła z budy. Jak chcesz zamknąć budę to proponuję instalację dodatkowych wiatraków wyciągających i ewentualnie nadmuciach!ących.

 

karta, athlon 3500, gigayte k8nf4 ultra, dysk sata2, obudowa codegen 350W.

Ten ostatni element to nie był trafny wybór...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu się tak upieracie z tym zasilaczem?

Do tej pory miałem athlona 2000, 2x hdd 80gb maxtor 133 (jeden w kieszeni), dvd rw, drukarka, modem, rozgałęznik gniazd (z usb z kompa pudełeczko ma 4usb, 2xps/2 i lpt), 512mb, tnt2 pro, dwie sieciowki, karte muzyczną sb 128pci i to wszystko chodziło na 300W w obudowie codegen (zasilacz fabryczny, chyba impact czy coś) przez 2 lata a ogólnie przez 3 czy 4 (zawsze były 2 dyski i jakas nagrywarka)

Pozatym spawdzałem http://extreme.outervision.com/index.jsp i mieszczę się.

Ten stary zestaw ciągnąl wg tego 239W

Nowy niewiele więcej, ale grubo poniżej 300W... (ok 260W)

 

PS. SORRYY, nowa obudowa to nie codegen 350W ale modecom i-plus z zasilaczem 350W modecom-feel

Edytowane przez herbatniczek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmień codegena on nie dźwiga tego 6600 :/ może ci się zjarać ograniczaj się z o/c itp. A co do piszczenia to tylko cewki - moj qmpel zlikwidował to tak: Wziął karte w maxymalne obroty O/C hardcore dał 3dmarka 2005 w pętli chodził pare godzin. Karta aż parzyła. Problem zniknął

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moj sprzet jest podany w sygnaturce i mam zasilanie "tracer 4life 400" i co on dzwignie moja karte? po podkreceniu temperatury sa normalne, tylko czasem jak gram to gra jest plynna ale czasem potrafi sie zawiesic nie wiem czy nie przez ram.. np. w nfsmw 1280x960..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...