Skocz do zawartości
poodel69

Problem Z Kompem

Rekomendowane odpowiedzi

Wi

tam!

Mam problem z kompem @default. Pracowalem w necie i sie zwiesil. Zostawilem go odpalonego i poszedlem gdzies na 30min. Gdy wrocilem komp pracowal z wylaczonym monitorem. Wylaczylem kompa,odpalilem i...trup.wentyle sie kreca,ale nic poza tym.Odpala sie raz na 10 razy...co to moze byc? zasilacz to modecom gtf350... pomozcie! czy mam juz sobie nowego procka szukac??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam już sobie odpowiedziałeś , prawdopodobnie to wina zasilacza(Modecom do Petium 4 to jak silnik malucha do vipera)Pozdrawiam

Wiesz chociaż co piszesz? Modecom@Fortron/FSP to bardzo dobre zasilacze :wink: . Chociaż rzeczywiście możliwe, że pada zasiłka. Ja bym jeszcze popatrzył na kondensatory na płycie... :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz chociaż co piszesz? Modecom@Fortron/FSP to bardzo dobre zasilacze :wink: . Chociaż rzeczywiście możliwe, że pada zasiłka. Ja bym jeszcze popatrzył na kondensatory na płycie... :wink:

Kondziorki sa ok,procka jutro sprawdze u kumpla...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja to już nie mam cierpliwości do takich typów, co we wszystkim widzą winę zasilacza... ehh...

 

@remidem04

Rusz Ty trochę głową, poczytaj, popraktykuj, a nie powtarzasz zasłyszane opinie, i jak widzisz coś innego niż Tagan, Chief itp. to od razu Ci nie pasuje.... to zaczyna być żałosne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja to już nie mam cierpliwości do takich typów, co we wszystkim widzą winę zasilacza... ehh...

 

@remidem04

Rusz Ty trochę głową, poczytaj, popraktykuj, a nie powtarzasz zasłyszane opinie, i jak widzisz coś innego niż Tagan, Chief itp. to od razu Ci nie pasuje.... to zaczyna być żałosne.

Netes masz racje tu co niektórzy juz przesadzają i pierwsze texty to ze zasilacz, tak jakby nic innego nie moglo sie w kompie spierniczyc no i tu panuje tez choroba na marki zasilaczy czyli nie masz fortona tangana albo szefa a masz problemy z włączaniem swiatłą w kuchni to napewno przez ten nie firmowy zasilacz w kompie :lol2: .Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja to już nie mam cierpliwości do takich typów, co we wszystkim widzą winę zasilacza... ehh...

 

@remidem04

Rusz Ty trochę głową, poczytaj, popraktykuj, a nie powtarzasz zasłyszane opinie, i jak widzisz coś innego niż Tagan, Chief itp. to od razu Ci nie pasuje.... to zaczyna być żałosne.

 

najlepszym też się zdarzają wpadki, tagan/antec/topower/huntkey - to że są dobre i wychwalane, nie znaczy że są nieśmertelne - też mogą paść jak wszystko inne, firmowe czy nie firmowe :)

 

do rzeczy - sprawdź tak jak kolega wyżej napisał czy bios nie wydaje jakichś dzwięków, jak masz pod ręką jakieś inne pamięci to sprawdź z nimi, nalpiej weź do kumpla grafe, pamięć, procka i sprawdź u niego. lub być może mobo padła, no i nie chce być natrętny :P , ale jak masz miernik to sprawdź czy zasiłka daje napięcie na wszystkich liniach :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasadniczo komp odpalił na jakieś 3 minuty, wyjmowałem bateryjke,ale to raczej nic nie pomagało...Dzisiaj będę wiedział,czy to proc, jeżeli nie, to najdalej jutro dostanę 3,2 do przetestowania u siebie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja to już nie mam cierpliwości do takich typów, co we wszystkim widzą winę zasilacza... ehh...

 

@remidem04

Rusz Ty trochę głową, poczytaj, popraktykuj, a nie powtarzasz zasłyszane opinie, i jak widzisz coś innego niż Tagan, Chief itp. to od razu Ci nie pasuje.... to zaczyna być żałosne.

a może to nie prawda że jakie kolwiek zasilacze modecoma to wielki shit. Człowieku ile ja widziałem przypadków zasilaczy, które się same uszkadzały i zawsze to były modecomy, ale winą może być pamięc, proc i mobo. Lecz ja dałem jako pierwsz diagnostykę zasilacza, więc jak masz jakiś problem to sam napisz co ty o tym sądzisz i tyle. Jeszcze jedno to wy zaczynać być żałośni, którzy znają się na wszystkim ale gdy do chodzi do realnego uszkodzenia to zamykacie się

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a może to nie prawda że jakie kolwiek zasilacze modecoma to wielki shit. Człowieku ile ja widziałem przypadków zasilaczy, które się same uszkadzały i zawsze to były modecomy, ale winą może być pamięc, proc i mobo. Lecz ja dałem jako pierwsz diagnostykę zasilacza, więc jak masz jakiś problem to sam napisz co ty o tym sądzisz i tyle. Jeszcze jedno to wy zaczynać być żałośni, którzy znają się na wszystkim ale gdy do chodzi do realnego uszkodzenia to zamykacie się

:lol: :lol: :lol:

A od kiedy się zainteresowałeś zasiłkami Modecoma? Od czasów Feela? Nie bądź śmieszny - Modecom robił swego czasu dobre zasiłki, a GT i GTF to remarkowane Fortrony (czyżbyś nie wiedział?)... A pomijając to - wiesz ile kompów widziałem, które śmigały bezboleśnie na Codegenach i Megabajtach przy porządnym konfigu (P4 3.2 np.)... ? Dla mnie te szukanie winy na początek w zasilaczu wygląda już nie tyle na radę co na obsesję...

 

PS. Wypowiadam się w tych tematach, w których mam coś do powiedzenia, a co Ty wiesz o komputerach wnikać nie będę... szkoda mojego cennego czasu... w każdym razie życzę owocnego zbierania doświadczenia i WIEDZY.

Edytowane przez netes

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a może to nie prawda że jakie kolwiek zasilacze modecoma to wielki shit. Człowieku ile ja widziałem przypadków zasilaczy, które się same uszkadzały i zawsze to były modecomy, ale winą może być pamięc, proc i mobo. Lecz ja dałem jako pierwsz diagnostykę zasilacza, więc jak masz jakiś problem to sam napisz co ty o tym sądzisz i tyle. Jeszcze jedno to wy zaczynać być żałośni, którzy znają się na wszystkim ale gdy do chodzi do realnego uszkodzenia to zamykacie się

chyba modecomy pomyliły ci się z codegenami :lol: nawet Zenfist ma w swojej ofercie modecomy, a on raczej shitu nie sprzedaje :)

 

a gdy dochodzi do jakiegoklowiek uszkodzenia to każdy chyba się stara pomóc jak może, taką diagnoze na odległośc to wiesz gdzie sobie można .... i czy znawca czy noob - naturalnie, każdy ma prawo wypowiedzieć się w dyskusji, ale gdy ktoś notorycznie powtarza zasilacz i zasilacz, do rzeczywiście można ku**** dostać - komputer nie składa się z samego zasilacza !!! niech co niektórzy czasem wysilą szare komórki, a nie piszą, że spalona żarówka w łazience to też wina zasilacza :mur:

 

EOT i PEACE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Apropo "dyskusji" nt zasilaczy, to moi drodzy miernik uniwersalny mozna kupic juz za 20zl, to moze zamiast tak gadac bez sensu poprostu go sobie kupic. Niezbedne narzedzie przy grzebaniu w kompie...

Moze sie spalil a moze sie nie spalil... a wrozek nie ma, miernikiem sie sprawdzi w minute a tak bedziemy zgadywac czy co ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Apropo "dyskusji" nt zasilaczy, to moi drodzy miernik uniwersalny mozna kupic juz za 20zl, to moze zamiast tak gadac bez sensu poprostu go sobie kupic. Niezbedne narzedzie przy grzebaniu w kompie...

Moze sie spalil a moze sie nie spalil... a wrozek nie ma, miernikiem sie sprawdzi w minute a tak bedziemy zgadywac czy co ?

Best boy jak zasilacz sie spali to juz chyba nie ma co mierzyc :lol2: ale masz racje zamiast sie co niektorzy zastanawiac czy jest dobry czy nie to wziąśc lepiej ten cholerny miernik i sprawdzic , bo pozniej dochodzi do wojen Codgen vs modecom :).

 

Netes tez dobrze mówi :D :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja nie zwalalbym na proca czy zasilke tylko sprawdzilbym czy radiator na procu nie jest czasem zapchany. Bo kumplowi tez zapalal tak raz na 10 razy i oddal go do serwisu a tam go nie wysmiali tylko dlatego ze mial plombe na obudowie. Reasumujac jezeli nie slychac pipniecia biosu po nacisnieciu powera to stawialbym na to bo pentium to twardziel jest ale mientkie chlodzenie ma :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cóż... Procek napewno nie, na IC7 śmiga aż miło... Pamięci też nie,bo właśnie na nich lecę przy P4 1,7 na ECS:P Grafa też nie,bo włożyłem na PCI S3Trio i to samo... Dziwi mnie tylko,że zasiłka chodziła z tym zestawem ponad 4 miechy i nic - zero zwisu... Mobo też wątpię bo by się nagrzewał chipset albo kondziorki byłyby popuchnięte...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, tematu ciąg dalszy...

Kupiłem nowy zasilacz (szef 400) i...łysoooo... Złożyłem i nie dał się odpalić. Ledy świecą,że napiątko jest. Ale jeszcze lepszy numer - wkładam zamiast mojego 6800 S3Trio i...Wentylki się kręcą - nic nie wyświetla. Co to może do jasnej cholery być? Komp u ojca znajomego(ma firmę informatyczną) chodził na FX5200 i nie wykazywał żadnych awarii,a u mnie na nowej zasiłce - trup...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...