Skocz do zawartości
Syl

Czy Warto Kupic Acera?

Rekomendowane odpowiedzi

Czy sadziecie, czy warto kupic ACERA?

Slyszalam, ze sa wadliwe:(

A Wy co sadziecie..

 

JA mysle o tym:

 

Model: TM4064WLMi

Procesor: Intel Pentium M 760 (2.0GHz/2M/FSB533)

Pamięć cache [kB]: 2 MB

Pamięć RAM [MB]: 2 x 256 DDR2 400

Dysk twardy [GB]: 80 GB ATA/100

Karta graficzna: Intel 915GM int.3D graphics featuring Intel Graphics Media Accelerator 900 and up to 128 MB of shared video memory, supporting Microsoft DirectX 9.0 and dual independent display

Wyświetlacz: 15.4" WXGA colour TFT LCD, supporting 1280 x 800 pixel resolution

# Sieć: Karta sieciowa 10/100 Mb/s Fast Ethernet, funkcja Wake-on-LAN

# Modem 56 Kb/s ITU V.92 z międzynarodową homologacją PTT, funkcja Wake-on-Ring

# Zintegrowana bezprzewodowa, dwupasmowa karta sieciowa Intel PRO/Wireless 2200BG (802.11b/g), z certyfikatem Wi-Fi (Wi-Fi CERTIFIED)

# Bezprzewodowa technologia Acer SignalUp

Napędy: DVDRW-Dual

# Wprowadzanie danych: Klawiatura Acer FineTouch, 85/86 klawiszy, klawisze kursora w układzie odwróconego ''T''; skok klawisza min. 3 mm

# Touchpad z przyciskami

# 12 klawiszy funkcyjnych, 4 klawisze kursora, 2 klawisze systemu Windows, klawisze skrótów, zintegrowana klawiatura numeryczna, obsługa wielu języków

Max. pamięć RAM: 2 GB

# Porty: Three USB 2.0 ports,

# Ethernet (RJ-45) port,

# Modem (RJ-11) port,

# External display (VGA) port,

# Microphone/line-in jack,

# Headphones/speaker/line-out port,

# Type II PC Card slot,

# DC-in jack for AC adaptor

Karta dźwiękowa: Audio system with two built-in speakers

Czas pracy na bateriach [h]: 2-hour battery life, 1.5-hour quick-charge, 3.5-hour charge-in-use

Wymiary [mm]: 336.4 (szer) x 281.5 (gł) x 32/34.9 (wys) mm

System operacyjny: Microsoft Windows XP Home EN/PL

Waga [kg]: 2.84 kg

Gwarancja [m-cy]: 12/24

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w klasie low end gdzie nie liczy sie wydajnosc tylko komputer do biora mozna sie szarpnac na asusa czyHP (kore nie sa wolne od wad) ale jak chcesz wydajnego lapa to Acer jest nie do pobicia, to ze sa wadliwe to bzdura, sa niewiele bardziej wadliwe jak i toshiba czy HP (low-end) a ze Acer jest najepiej sprzedajaca sie marka w PL i nie tylko to i lamentow sporo. Owszem Acer umoczyl kilka razy np z lamiaca sie obudowa przy matrycy ale noga sie powinela prawie kazdemu producentowi. Cala zla slawa pochodzi od serwisu BLASC Acera ale ostatanio sie sporo zmienilo na plus.

 

Npteboki lowendowe takie jak FS Amilo, toshiba czy HP sa bardzo czesto wykonane na pozomie nizszym niz Acer. A slaba jakosc plastikow to juz herezja, bo FS Amilo ma plastiki gorszej albo takie samej jakosci jak Acer tylko ze w Fujitstu widac jeszcze slady na rogach po formie w ktorej byl kadlubek odlany i tak dalje i tak dalej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chcialem zaznaczyc ze tej lamiacej obudowy przy zawiasach mozna sie spodziewac w laptopach gdzie zawiasy sa zewnetrzne. spotykane w starszych seriach 41xx, czy 169x. wiec latwo sie tego ustrzec chociarz moze to wplynac na wybor modelu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Npteboki lowendowe takie jak FS Amilo, toshiba czy HP sa bardzo czesto wykonane na pozomie nizszym niz Acer. A slaba jakosc plastikow to juz herezja, bo FS Amilo ma plastiki gorszej albo takie samej jakosci jak Acer tylko ze w Fujitstu widac jeszcze slady na rogach po formie w ktorej byl kadlubek odlany i tak dalje i tak dalej...

hmmm - mialem acera, mam amilo - mam wrecz odmienne zdanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do autora topicu - patrzyles na cene tego Acera?

 

Jak chcesz cos wiecej poczytac o tej konstrukcji, to zajrzyj do recenzji 4061WLMi (link w przyklejonym topicu) - rozni sie od 4064 tylko prockiem 1.6 i dyskiem 60GB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja powiem tak Kupiłem 2 Acery i chwalę je bo są według mnie zrobione na bardzo dobrym poziomie. Bardzo podoba mi się ich wygląd.

A TM8200 uważam za Najładniejszego Notebooka jakiego widziałem. Ja uważam że Asus, Toshiba i FS są na bardzo podobnym poziomie jednak inni użytkownicy mogą się oburzać. Kto nie chwycił Acera nie wie tak naprawdę jaki jest dobry. To jest tak jak z dieslami. Nigdy się do nich nie przekonasz jak takim się nie przejedziesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest tak jak z dieslami. Nigdy się do nich nie przekonasz jak takim się nie przejedziesz.

No to fakt - albo jedziesz kaszlakiem z 75 konnym dieslem, albo nowym Golfem z 2.0 TDI - roznica co najmniej zauwazalna :)

Przejechalem sie oboma - jak widac wyzej (Acer kontra Amilo) i mam wrazenie ze Amilo w odroznieniu od Acera ma to "TI" dolozone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to fakt - albo jedziesz kaszlakiem z 75 konnym dieslem, albo nowym Golfem z 2.0 TDI - roznica co najmniej zauwazalna :)

Przejechalem sie oboma - jak widac wyzej (Acer kontra Amilo) i mam wrazenie ze Amilo w odroznieniu od Acera ma to "TI" dolozone.

Oglądałem w Media Amilo za 2700 i Acera za 2750 i powiem że w Acerze obudowa mi sięlepiej widziała tzn. w Amilo podczas zamykania trochę trzeszczała a obudowa miała takie jakby wystające dzidy co jest bardzo nie do pomyślenia. Edytowane przez aceraspire

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem w Media Amilo za 2700 i Acera za 2750 i powiem że w Acerze obudowa mi sięlepiej widziała tzn. w Amilo podczas zamykania trochę trzeszczała a obudowa miała takie jakby wystające dzidy co jest bardzo nie do pomyślenia.

Wiem o ktore amilo ci chodzi - tez je widzialem, notabene brzydkie jak cholera, ja natomiast powtarzam chyba po raz 10 - mialem aspire 3613, mam Amilo L1310G, i dla mnie widac roznice.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najpierw naisałeś:

Kto nie chwycił Acera nie wie tak naprawdę jaki jest dobry. To jest tak jak z dieslami. Nigdy się do nich nie przekonasz jak takim się nie przejedziesz.

A chwilę potem

Oglądałem w Media Amilo za 2700 i Acera za 2750 i powiem że w Acerze obudowa mi sięlepiej widziała tzn. w Amilo podczas zamykania trochę trzeszczała a obudowa miała takie jakby wystające dzidy co jest bardzo nie do pomyślenia.

Tak więc sam bie zaprzeczesz, piszesz, że porównanie "na oko" jest subiekne a sam tan porówjesz :)

 

Miałem w swoich rękach różne lowendowe laptopy, min. maxdate, aristo, acera i swoją obecną toshibę. Powiem tak, jeżeli komuś nie zależy na "pięknym" laptopie, to może na dobrą sprawę nie patrzeć na firmę. Po upływie gwaracji (którą i tak każdy daje) samo może się sypnąć acer, dell czy inny.

 

Jeżeli chcesz mieć dobry konfig przy umiarkowanej cenie to weź acera. A tak IHMO i tak musisz sam podjąć decyzję, tyle ile osób na forum, każdy (prawie) będzie zachwalał co sam ma :)

Obiektywnych opinii prawie brak (wiem jak sam kupowałem tego co mam teraz)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak więc sam bie zaprzeczesz, piszesz, że porównanie "na oko" jest subiekne a sam tan porówjesz :)

Jak oglądam Acery to obudowy nie piszczą. Tego FS oglądałem 15 min matryca nie równo podświetlona, spasowanie elementów okropne.

Jedyne co mi sie podobało to ten przycisk cichej pracy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to fakt - albo jedziesz kaszlakiem z 75 konnym dieslem, albo nowym Golfem z 2.0 TDI - roznica co najmniej zauwazalna :)

maluch diesel :o i to 75-konny :o :o? :lol: to ja stawiam teze, ze spod swiatel golf mialby problemy :)

a tak na powaznie to dzis moj tesc byl w serwisie Fujitsu-Siemens w Olsztynie i odradzono mu te marke! serwisant powiedzial, ze maja bardzo duzo zwrotow i ze lepiej dolozyc 3, 4 stowy i kupic HP badz Toshibe. tyle ode mnie w tym temacie ;)

Edytowane przez erixon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Npteboki lowendowe takie jak FS Amilo, toshiba czy HP sa bardzo czesto wykonane na pozomie nizszym niz Acer. A slaba jakosc plastikow to juz herezja, bo FS Amilo ma plastiki gorszej albo takie samej jakosci jak Acer tylko ze w Fujitstu widac jeszcze slady na rogach po formie w ktorej byl kadlubek odlany i tak dalje i tak dalej...

To ze teraz niezle dojebal.

FS amilo low end ? buahaha gorsze plastiki ? buahaha Nie wypowiadaj sie juz lepiej na temat FS.

p.s.

zeby nie bylo ze bronie fs. Po prostu widzialem i mialem porownanie acera i fs.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ze teraz niezle dojebal.

FS amilo low end ? buahaha gorsze plastiki ? buahaha Nie wypowiadaj sie juz lepiej na temat FS.

p.s.

zeby nie bylo ze bronie fs. Po prostu widzialem i mialem porownanie acera i fs.

Ja nie widzę nic złego Acera można porównać z FS. Podobna obudowa tych notebooków jest.

A jak myślisz MOZIBOSS do jakiej grupy należy FS ?

Edytowane przez aceraspire

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja powiem tak......

 

miałem model 5014wlmi i to był kiepski notebook. źle rozwiązali zarządzanie energią i chłodzenie - poradziłem sobie jakoś chałupniczymi metodami. ale użytkowanie sprzętu np. w cod2 :) spowodowało że częste wysokie temperatury rozwaliły mi grafikę i to 2 razy!!!! a co za tym idzie wymiana płyty była niezbedna.... też 2 razy....

 

poza tym sprzypiał, pierdział, farba szybko złaziła.

 

ACEROM MÓWIMY NIE...............

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja powiem tak......

 

miałem model 5014wlmi i to był kiepski notebook. źle rozwiązali zarządzanie energią i chłodzenie - poradziłem sobie jakoś chałupniczymi metodami. ale użytkowanie sprzętu np. w cod2 :) spowodowało że częste wysokie temperatury rozwaliły mi grafikę i to 2 razy!!!! a co za tym idzie wymiana płyty była niezbedna.... też 2 razy....

 

poza tym sprzypiał, pierdział, farba szybko złaziła.

 

ACEROM MÓWIMY NIE...............

TURION i wszystko jasne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TURION i wszystko jasne

farba od turiona szybko zlazila?????

skrzypienie tez to pewnie najnowsza technologia AMD ;)

 

Ja tez sprzedalem acera i jestem zadowolony - nie mowie absolutnie ze to calkowity szajs, malo acerki na intelu bo z takimi mialem do czynienia sa spoko, sprzedalem z jednego jedynego powodu praktycznie - matryca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ze teraz niezle dojebal.

FS amilo low end ? buahaha gorsze plastiki ? buahaha Nie wypowiadaj sie juz lepiej na temat FS.

p.s.

zeby nie bylo ze bronie fs. Po prostu widzialem i mialem porownanie acera i fs.

no ja wlasnie widzialem i nie wiem czemu sie tak zucasz, amilo maja kiepskie plastiki (ja mowie caly czas o lapach low-end bo takie widzialem nie wiem moze Amilo z topowymi bebechami ma lepsze kadlubki) obudowa jest zrobiona z plastiku ktory przypomina autka plastikowe odpustowe (ten srebrny jest jeszcze bardziej kiczowaty niz ten w Acerze - przynajmniej w Acerze nie jest taki oczojebny jak ten w FS), dziwia mnie te opinie na temat jakosci plastikow acera jak sie widzi lowendowe FS czy toshiby. A bawilem sie w media markt chyba ponad godzine az sie sprzedawca dziwnie patrzyl, ale tam mozna wiec luz :-)

Jedyna firma ktora ma wraznie lepszy jaosciowo plastik w lapach low-end sa nowe HP - widac ze jest dokladniejszy na rogach i zalamaniach i taki hmm IBM`owski (chyb teraz zbluznilem)

 

JEDYNA zeczy ktora moze odpychac od Acera to taki a nie inny design. Jak by kadlubki byly odlewane w takiej formie jak FS to bys nawet roznicy nie zauwazyl - taka prawda, a klawiatura bije na kilka dlugosci ta z FS Amilo (mowie o Acerze 30xxx odnioslem wrazenie ze w aspire 1690 jest taka sama..)

Edytowane przez kurek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właściwie, to się już zdecydowałam na tego acera:

Model: TM2413NWLMi

Procesor: Intel Celeron M 370 (1.5GHz/1M/400)

Pamięć cache [kB]: 1 MB

Pamięć RAM [MB]: 1024 MB DDRII

Dysk twardy [GB]: 80 GB 5400rpm 8 MB cache

Karta graficzna: Intel 910GML integrated 3D graphics, featuring Intel Graphics Media Accelerator 900 and up to 128 MB of VRAM, supporting Microsoft DirectX 9.0 and dual independent display, Simultaneous LCD and CRT display, with LCD panel refresh rate at 70 Hz

Wyświetlacz: 15.4" WXGA color TFT LCD, 1280 x 800 pixel resolution, supporting simultaneous multi-window viewing via Acer GridVista

# Sieć: Modem/faks 56 Kb/s ITU V.92 (z międzynarodową homologacją PTT), funkcja Wake-on-Ring

# Zintegrowana karta sieciowa 10/100 Mb/s Fast Ethernet, funkcja Wake-on-LAN

# Wireless solution: integrated 802.11b/g Wi-Fi CERTIFIED

Napędy: DVDRW-Dual

# Wprowadzanie danych: Klawiatura Acer FineTouch, 85/86 klawiszy, klawisze kursora w układzie odwróconego T; skok klawisza min. 3 mm

# Wbudowany touchpad

# 2 klawisze kursora, 2 klawisze systemu Windows, klawisze skrótów, zintegrowana klawiatura numeryczna, obsługa wielu języków

Max. pamięć RAM: 2048 MB

# Porty: Three USB 2.0 ports,

# Ethernet (RJ-45) port,

# Modem (RJ-11) port,

# External display (VGA) port,

# Microphone/line-in jack,

# Headphones/speaker/line-out port with S/PDIF support,

# Type II PC Card slot,

# DC-in jack for AC adaptor

Karta dźwiękowa: Audio system with two built-in speakers, Built-in microphone, Intel AC97 audio support, Sound Blaster Pro and MS-Sound compatible, S/PDIF (Sony/Philips Digital Interface)2 support for digital speakers

Czas pracy na bateriach [h]: 29 W Li-ion battery pack

Wymiary [mm]: 336.4 (szer) x 281.5 (gł) x 32/34.9 (wys) mm

System operacyjny: Linux

Waga [kg]: 2.76 kg

Gwarancja [m-cy]: 24 miesiące, (12 firmy)

Co o nim wiecie?

Czy sie grzeje? Czy głośno pracuje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej miala ;)

 

Dlaczego nie bedzie miec niskich temp? To tylko Celeron ze zintegrowana grafika Intela, taki zestaw sie malo grzeje raczej...

 

Kumpel, z ktorym mieszkam ma 2413WLMi - wiatrak u niego nie wlacza sie wcale tak czesto, na pewno nie czesciej niz u mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

biorac pod uwage to co tutaj przeczytalem na calym forum " Laptopy (notebooki) i urządzenia przenośne" a przeczytalem tego hoho i jeszcze troche to wyrobilem sobie taka opinie ze wszystkie lapki low-endowe czy to HP czy Toshiba czy Acer maja problemy ze zbyt czestym i glosnym wentylatorem w tych budzetowych prockach. Takie moje zdanie po tym co czytam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

biorac pod uwage to co tutaj przeczytalem na calym forum " Laptopy (notebooki) i urządzenia przenośne" a przeczytalem tego hoho i jeszcze troche to wyrobilem sobie taka opinie ze wszystkie lapki low-endowe czy to HP czy Toshiba czy Acer maja problemy ze zbyt czestym i glosnym wentylatorem w tych budzetowych prockach. Takie moje zdanie po tym co czytam.

Dziewczyna ma Acera 2413, i naprawdę ten wentylator włącza sie rzadko i wcale nie tak głośno (na moje ucho)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...