Skocz do zawartości
s3eha

Problem Z P Iv - Jaki Procek Nowy ?

Rekomendowane odpowiedzi

pierwszy raz piszę na tym forum więc się przywitam - cześć :D

 

mam taki problem... mój procesor to P 4 Prescott, płyta abit is7-v2, graifka - Radeon 9800 atlantis, 512 RAMu. Chodzi o to że procesor się wręcz niemiłosiernie przegrzewa :blink: . Po jakimś czasie grania zaczyna piszcześć głośniczek w obudowie, a po kilku chwilach denerwującego piszczenia wyłącza się... W 3D Mark 2006 nawet nie dałem rady przeprowadziś CPU Test 1...

 

Czy jedyne wyjście to wymienić procesor ? Jeśli tak to na jaki i jaką MoBo ?

 

Z góry dzięki za odpowiedź :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakie masz chłodzenie procka?? Od dawna tak masz??

 

Chłodzenie seryjne, mam tak prawie od początku posiadania tej konfiguracji... Czy ten procek się wogóle nadaje do grania ? :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popieram wszystkich. Jeżeli chłodzenia Boxowego używasz przez ok. pół roku to katastrofa. Również jeśli nie dawałeś innej pasty termoprzewodzącej niż była to też przez nią może tak się dziać. Zmień chłodzenie na inne i wtedy już nie będzie się grzał. Pozdrawiam

 

P.S

Napisz jeszcze czy jest podkręcony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie podkręcony. i będzie lepiej się nadawał do grania ? Bo słyszałem że PIV słabo się sprawdza przy lepszych grach... a przynajmniej gorzej niż lepiej taktowane Durony ?

 

EDIT : a możecie dać jeszcze jakieś przykłady porządnego chłodzenia ?

Edytowane przez s3eha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie podkręcony. i będzie lepiej się nadawał do grania ? Bo słyszałem że PIV słabo się sprawdza przy lepszych grach... a przynajmniej gorzej niż lepiej taktowane Durony ?

 

EDIT : a możecie dać jeszcze jakieś przykłady porządnego chłodzenia ?

Np. ten lub ten

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzechu_1990

Bo słyszałem że PIV słabo się sprawdza przy lepszych grach... a przynajmniej gorzej niż lepiej taktowane Durony ?

:blink: :huh: Kto Ci to powiedział :huh: :blink: AMD bije na głowe intela ale nie duron, nie pobije p4, ale na p4 też da sie pograć w gry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Mac4

:blink: :huh: Kto Ci to powiedział :huh: :blink: AMD bije na głowe intela ale nie duron, nie pobije p4, ale na p4 też da sie pograć w gry.

Bije na głowe? :P

Te kilka klatek nazywasz biciem na głowe? :P

Eh Ty AMDku jeden... ;)

 

Joke :P

 

A co do tematu... Duron lepszy od P4? Gratuluje pomysłodawcy i zalecam długie leczenie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzechu_1990

Bije na głowe? :P

Te kilka klatek nazywasz biciem na głowe? :P

Eh Ty AMDku jeden... ;)

 

Joke :P

 

A co do tematu... Duron lepszy od P4? Gratuluje pomysłodawcy i zalecam długie leczenie :D

;] Ale na serio, duron nigdy nie pobije p4, chyba że ten duron@axp kontra p4 1.5ghz :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe :D

 

Teraz mam durnia który PI gasi na 3000 mhz ( Zepsuty Athlon od Pitera ) Dawać te pentiumy zobaczymy który więcej klatek pokaże :D

 

sądze ze przy 2800 mhz intel mogłby zacząć górować , ale raczej nie szybciej.

 

 

A co do procka to polecam przesiadke na S754 lub S939 ... do gier są najlepsze ...

W przypadku pierwszej opcji praktycznie nic byś niedopłacał.

Edytowane przez Ower_lolek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...