Skocz do zawartości
cyrusik

Opteron 144 S939 Czy Athlon Venice E3 2700mhz@1,42v?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Otoz mam dylemat:

co wybrac opteronka 144 s939 oem z allegro link

czy moze selekcjonowanego Venice'a E3 ktory chodzi na 2700 Mhz przy 1,42 V??

Oba procesory w cenie 700 zl. Co z tego bedzie lepsze?

Z gory dzieki za odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurka ja bym chyba kupił opka. Powinien robić z 2700Mhz i wtedy masz FX'a. Ale może tez trafić się sztuka która słabo się będzie kręcić choć do tej pory prawi wszystkie opki się ładnie kręcą. a przy Athlonie masz gwarancje O/C 2700Mhz wybór należy do Ciebie.

Edytowane przez Maciag

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe. jak narazie to widze same konkrety :P

a moze wiecie jak jest z wydajnoscia athlona na 2700 i opka na 2700?

duza roznica w wydajnosci?

athlon ma pojemność pamięci cache L2 512 kb a opteron dwa razy tyle to robi swoje.

Ja mam taki sam dylemat ale biore opterona (za jakieś 2 miesiące)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem identyko dylemat ;) Wybrałem w ciemno :D I świetnie kręci mi sie ten opek ;) lepiej niż athlon którego miałem kupic :] 2700 @ 1,55V (tak athlon śmigał) a mój opek na standartowym Vcore tyle robi ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja juz wiem :P wynika z tego ze można się spodziewać niezłego oc (2.8 ghz ~1.45V)

No to mnie baaaardzo pocieszyłeś... :D Właśnie zamówiłem u Arche Opterona 144 i jak tylko złożę kompa, to dam znać, jak się wykręcił (płytę do tego będę miał EPOX EP-9NPA Ultra także osiągi mogą być mniejsze niż na DFI, ale nie chciałem mieć wyjca... :) ). Niestety nie starczyło na chłodzenie wodne, więc będzie na razie szedł na Freezerze. Jednak w ciagu najbliższych 2-3 miesięcy planuję przejść na mokro :wink: i wtedy znów bam znać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...