Skocz do zawartości
Raffels

Co Sądzicie O Takim Zestawie?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Niedługo kupuje nowy komputer i chciałbym dać wam do oceny komponenty jakie wybrałem. Jeżeli ktreś z tych komponentw są niekompatybilne prosiłbym bardzo o napisanie gdyż wiadomo - nie mała kasa idzie na ten cel a chciałbym mieć pewność że kupuje dobry towar. Oto parametry:

 

Płyta główna:

MSI K8N Neo4 Platinum - Socket 939 AMD

Pamięć:

PDP Patriot XBLK 2 x 512MB DDR 400MHz CL2-5-2-2

Karta graficzna:

GeForce 7800 GT Gainward Ultra/3400 PCX XP 256MB 2xDVI+VIVO "GS

Dysk twardy:

Seagate Barracuda 7200.9 250GB Serial ATA/300 7200rpm 16MB cache NCQ

Monitor:

17" Samsung SyncMaster 173P Plus silver

Tuner TV:

Leadtek WinFast TV 2000 XP Expert Box

Zasilacz do obudowy:

Tagan 420W TG420-U02 - PFC

 

Zastanawiam się tylko jeszcze nad obudową w cenie do 300zł tak aby wszystko mi pasowało, szczególnie zasilacz. Jeżeli ktoś mógłby mi coś podpowiedzieć byłbym niezmiernie wdzięczny.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grafa nie Gainward, MoBo ja bym kupił Epoxa EP-9NPA+Ultra reszta good a jaki proc do tego??

 

EDIT:Grzechu Procesor pisze co to procesor :lol2: :lol2: :lol: to był joke :wink:

Edytowane przez Maciag

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzechu_1990

Grafa nie Gainward, MoBo ja bym kupił Epoxa EP-9NPA+Ultra reszta good a jaki proc do tego??

A co to jest procesor?? :huh: Czym to sie jje?? :blink: Grafy nie bierz też ledateka, może asusa albo msi, płyta tak jak napisał Maciag epoxa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy masz procesor.

Ale ja bym polecił tak:

Epox 9NPAJ/+Ultra

ramy te same

Jesli chodzi o karte graficzna to raczej był bym za Radkiem x1800xl chociaz ta tez jest dobra

dysk napewno samsunga p120 250GB

reszta jest wporzadku moim zdaniem

A jesli nie wybrałes jeszce procesora polecałbym A64 3200 manchester.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem o procku. :P

Oczywiście Athlon xp 3200 Manchester.

A właśnie teraz nie wiem z dyskiem bo seagate i samsung uzyskuja bardzo zbliżone parametry w testach, jedni polecają samsunga p120 inni wyżej wymienionego przeze mnie seagate'a. I teraz mam prawdziwy dylemat co wybrać. :P

Edytowane przez Raffels

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem o procku. :P

Oczywiście Athlon xp 3200 Manchester.

A właśnie teraz nie wiem z dyskiem bo seagate i samsung uzyskuja bardzo zbliżone parametry w testach, jedni polecają samsunga p120 inni wyżej wymienionego przeze mnie seagate'a. I teraz mam prawdziwy dylemat co wybrać. :P

Seagate jest najlepszy 160GB bo ma jeden talerz i oferuje bardzo dobra wydajnosc, a z 250GB najlepszy jest ten samsung a seagate 250 nie wyróznia sie raczej niczym specjalnym.

A i zapomniałbym jesli mozesz zaczekac z kupnem komputera do połowy marca to mysle ze lepsza grafika bedzie 7900GT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Komp służyć mi będzie głownie do netu, montowania filmów ( firewire musi być ), gierek; Football Manager 2006 i EA SPORTS :D. Zależy mi na dobrych, sprawdzonych częściach ale jeżeli różnice dla takiego laika jak ja będą niedostrzegalne to jak najtaniej. Największy problem mam w tym z czego najlepiej rezgnować jeżeli o hajs chodzi i z precyzyjnym opisaniem marka/model/typ/inne utrudnienia. Płyta ma być super choć bez OC więc 1) tylko czy warto te tam 4 czy D, procek 2) zdaje się optymalny tylko jak przy płycie gubie się w szczegółach. 3) napewno, co do zasilacza 4) to mogę zapłacić do 100 zł drożej żeby mieć lepszy. Co do ramu 5) to ten jest najczęściej polecany ale proszę o alternatywe do 20 zł drożej cobym się nie musiał spinać na ten jeden. Także tu i tu 6) gubię

w detalach jakieś mhz, rmp, sata tak więc proszę o konret żebym wiedział ekzakli co chce (ewentualnośc to barracuda ale chyba nie). Na grafie 7) mi nie zależy; ma być tania i dobra. Także tu rozbiajam się o detale których nie rozumiem (tyle tych literek, cyferek ;/). Przy wypalarze 8) prośba o alternate jak przy ramie. Tak więc wielka prośba o doprecyzowanie tego, podpowiedź na co uważać (ach te drobne różnice) i wytyczenie prostej ścieżki. Z góry wielkie dzięki. Pozdrawiam

 

1) DFI Infinity czy LanParty UT NF3 / NF4 / Ultra-D

2) Athlon 64 3000+ 939 (Venice / Manchester / San Diego / Newcastle / Winchester (OEM / BOX) etc. który?

3) Arctic Cooling Freezer 64 Pro

4) Tagan / Huntkey / Fortron / Chieftec - 380 / 400W

5) Patriot 2*512 MB CL2.5

6) Samsung SpinPoint 250 GB SATA / SATA2

7) GF 6600GT / 6800GT 128 MB - Galaxy / MSI / Gigabyte / Sapphire - jaki producent??

8) Benq 1640

9) Resztę rade dam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1) Epox 9NPAJ/+Ultra

2) A64 3000+ Venice albo 3200 Manchester lub Opek 144

3) Do średniego oc starczy do mocniejszego Ninija + fander 120mm

4) Tagan 380W-U01

5) Dobre

6) Dobre

7) MSI 6800GS

8) Benq 1650 lub LG 4167B

9) chyba nie wile zostało

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co sądzicie o tym zestawie ma służyć do tego samego co pare postów wyżej , doradzcie którą opcje mam wybrac tamta czy ten :

PROCESOR-AMD Sempron 2800+ 64bit s754 BOX 307.00zl do tego chlodzenie to ok 50zl,

PŁYTA GŁÓWNA- Gigabyte GA-K8NE [nForce4, s754, PCI-E]-267.00

KARTA GRAF- GIGABYTE Radeon 9600pro 128/128 [GV-R96P128DE]-258.00 PLN

DYSK TWARDY- Seagate 120GB/8 SATA+NCQ [sT3120827AS]-289.00 PLN

RAM- Kingston DDR 1GB/400 Dual Channe-316.00 PLN

NAPED OPTYCZNY- SAMSUNG DVD+-R/RW SH-W162C oem-154.00 PLN

+ obudowa z zasilaczem-150zl

suma: 1791PLN

 

i zarzudzcie kilka informacji o tym 1 zestawie (co zrobilem) bo malo bylo odp

z góry dzięki

pzodróFka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co sądzicie o tym zestawie ma służyć do tego samego co pare postów wyżej , doradzcie którą opcje mam wybrac tamta czy ten :

PROCESOR-AMD Sempron 2800+ 64bit s754 BOX 307.00zl do tego chlodzenie to ok 50zl,

PŁYTA GŁÓWNA- Gigabyte GA-K8NE [nForce4, s754, PCI-E]-267.00

KARTA GRAF- GIGABYTE Radeon 9600pro 128/128 [GV-R96P128DE]-258.00 PLN

DYSK TWARDY- Seagate 120GB/8 SATA+NCQ [sT3120827AS]-289.00 PLN

RAM- Kingston DDR 1GB/400 Dual Channe-316.00 PLN

NAPED OPTYCZNY- SAMSUNG DVD+-R/RW SH-W162C oem-154.00 PLN

+ obudowa z zasilaczem-150zl

suma: 1791PLN

 

i zarzudzcie kilka informacji o tym 1 zestawie (co zrobilem) bo malo bylo odp

z góry dzięki

pzodróFka

Tego Radka z AGPx8 to chyba młotkiem wciśniesz to mobo z PCI-E... :lol:

Procek BOX'owy + chlodzenie :lol:

HDD 120GB - pare zł (dosłownie) wiecej i masz 160GB :lol:

Obudowa z zasilaczem - moze jeszcze tracer albo codegen :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz mam dylemat z płytą głwna. MSI K8N Neo4 Platinum osiąga w testach bardzo dobre wyniki jednak wszyscy polecaja mi Epox EP-9NPA+ Ultra. Ktrą wybrać? A może jest jeszcze lepsza płyta w podobnej cenie? I jeszcze jakbyście mogli podać jakąś dobrą obudowę do 300-350 zł. żeby mi pasował zasilacz tagana wymieniony wyżej. Bedę wdzięczny.

 

PS. Gainward GeForce 7800 GT 256MB DDR3 Ultra/3400PCX GS

Czy w podobnej cenie lub ciutke wyższej znajdę kartę o lepszej wydajności i chłodzeniu?

Edytowane przez Raffels

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No więc tak: zestaw mam już prawie złożony. Oto części, na które raczej już się zdecydowałem:

Procesor:

AMD Athlon 64 3200+ BOX (Socket 939) Manchester

Pamięć:

PDP Patriot XBLK 2 x 512MB DDR 400MHz CL2-5-2-2

Dysk twardy:

Samsung SpinPoint P120S 250 GB (SATA II, 8MB cache, NCQ)

Monitor:

17" Samsung SyncMaster 173P Plus silver

Tuner TV:

Leadtek WinFast TV 2000 XP Expert Box

Zasilacz do obudowy:

Tagan 480W - U22 2Force Series

 

I teraz mam cholerny problem (spodziewałem się tego) z doporem płyty głownej. Do tej pory optowałem za Epoxem 9NPA+ Ultra ale znalazłem problem z zasłanianiem gniazd IDE przez GF7800 GT. A wersji rewers jakoś nie moge namierzyć. Wieć moglibyście mi doradzić jakąś dobrą, stabilną i przede wszystkim wydajną płytę? Cena do 450 zł. Drugi dylemat to karta graficzna. Do tej pory brałbym GeForce 7800 GT Gainward Ultra/3400 PCX XP 256MB 2xDVI+VIVO "GS. Ale może jest jakaś wydajniejsza karta z podobnym lub lepszym chłodzeniem w podobnej lub ciut wyższej cenie? Również byłbym wdzięczny za fachowe propozycje. O i przy okazji może jakas obudowa i wiatraki? Bo w tej dziedzinie to ja już zielony jestem. :P

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że ten model Gainwrda jest dobry - dobra wydajność i dobre standardowe chłodzenie.

 

PS. Co sadzicie o tej karcie: Asus Extreme N7800 GT ??

Edytowane przez Raffels

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...