Skocz do zawartości
Misiu15go

Atman 201 - Inline

Rekomendowane odpowiedzi

W temacie będą zamieszczane przeróbki pompki atman, 201 która z założenia ma pracować inline. Tomcat dostarczył mi ja do przeróbki, mam nadzieje ze będzie zadowolony z modyfikacji, które na niej przeprowadzę.

 

Kilka fotek

 

Dołączona grafika

 

 

 

 

Dołączona grafika

 

 

 

 

Dołączona grafika

 

 

 

 

Dołączona grafika

 

 

 

 

Dołączona grafika

 

 

 

 

Nieawem dalsze fotki prac :D

 

 

Pompka jest bardzo małych rozmiarów, żeby pompka była całkowicie szczelna został zakupiony większy niż standardowy oring. Zobaczymy czy to się sprawdzi, jeśli nie pokrywa będzie dodatkowo uszczelniona silikonem

W tych plastikowych rurkach otwory zostały nagwintowane na 3/8". Zostały one przyklejone do pompki Arcyfixem wiec nie ma obawy to ze połaczenie sie rozszczelni :rolleyes:

Edytowane przez Misiu15go

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no będe czekał na dalsze praca-zwłaszcza malowanie :wink:

Dla wyjaśnienia-te plastikowe cusie to plastikowe rurki z casto-dałem za nie coś koło 1-1.5zl...

Do tego kupiłem nieco grubszy oring majacy zapewnić idealaną szczelność..

Reszta już spocznie na barkach misia15go za co bardzo serdecznie dziękuje.

Pompke czeka malowanie-pomysł misia-ciekawe jak wyjdzie :wink:

Edytowane przez 99tomcat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez mam zamiar kupic takiego atmana i mam pytanie.. Czy koniecznie trzeba dawac grubszy oring czy wystarczy nawalic sylikonu?

 

można silikon ale moim zdaniem oring to bardziej eleganckie podejście- dajesz te 80gr i masz szczelność i pełną demontowalnosć do czyszczenia czy zmiany wirnika....

 

Tutaj silikon będzie w ostatecznosci- jak oring zawiedzie i nie bedzie w 100% szczelne...

Edytowane przez 99tomcat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdzie dostac taki oring? bedzie w obi? czy ktos moze zmierzyc srednice wlotu i wyloru? Chciałbym wstawic jakies krucce, no chyba, że da sie aciągnąc 10/11,5 cellfasty bez kombinacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdzie dostac taki oring? bedzie w obi? czy ktos moze zmierzyc srednice wlotu i wyloru? Chciałbym wstawic jakies krucce, no chyba, że da sie aciągnąc 10/11,5 cellfasty bez kombinacji.

Jeśli nic nie stanie na przeskodzie i tomcat wyrazi zgode wysle ci 2 oring jaki kupilismy do atmana tak na zapas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no będe czekał na dalsze praca-zwłaszcza malowanie :wink:

Dla wyjaśnienia-te plastikowe cusie to plastikowe rurki z casto-dałem za nie coś koło 1-1.5zl...

Do tego kupiłem nieco grubszy oring majacy zapewnić idealaną szczelność..

Reszta już spocznie na barkach misia15go za co bardzo serdecznie dziękuje.

Pompke czeka malowanie-pomysł misia-ciekawe jak wyjdzie :wink:

Wiesz co Tomcat .... wstydził bys sie! Zeby samemu sobie tego nie mozna było zrobic :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czmu mam sie wstydzić? :blink: Nie mam kleju, gwintowników, farb,a przede wszystkim zdolnosci manualnych... Kupiłem pompke, te plastikowe rurki i oring czyli coś zrobiłem wokół tej pompencji nie?

Miś15go juz pare atmanów przerabiał-fakt innego typu więc ma doświadczenie, narzędzia no i sam zaproponował pomoc...

Czy zeby zjeść kanapke musze umieć piec chleb? :wink:

 

Czyli jak nagrzewki nie będe sam sobie przerabiał, o robieniu bloków nie wspomne to od razu mam sie powiesić za klejnoty bo popełniam przestepstwo? Panowie bez jaj-ma sie znajomosci to sie korzysta B) Zazdrościcie? :wink:

Edytowane przez 99tomcat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czmu mam sie wstydzić? :blink: Nie mam kleju, gwintowników, farb,a przede wszystkim zdolnosci manualnych... Kupiłem pompke, te plastikowe rurki i oring czyli coś zrobiłem wokół tej pompencji nie?

Miś15go juz pare atmanów przerabiał-fakt innego typu więc ma doświadczenie, narzędzia no i sam zaproponował pomoc...

Czy zeby zjeść kanapke musze umieć piec chleb? :wink:

 

Czyli jak nagrzewki nie będe sam sobie przerabiał, o robieniu bloków nie wspomne to od razu mam sie powiesić za klejnoty bo popełniam przestepstwo? Panowie bez jaj-ma sie znajomosci to sie korzysta B) Zazdrościcie? :wink:

Luz blues ... ale własnego wkładu w kibelek to nigdy nie zaszkodzi :P ... taka jest moja opinia.

 

A co do samej pompeczki to najbardziej jestem ciekaw tego malowania ... tylko nie na różowo prosze ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy zeby zjeść kanapke musze umieć piec chleb? icon_wink3.gif

Nie, ale przydałoby się umieć go ukroić i posmarować, pieczenie = produkcja, modyfikacja = smarowanie nutellą:)

 

No a mod fajny - btw na co ta folia po malowaniu? Pytam, bo sie nie znam kompletnie:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aaa... no fakt, Ty kupowałeś wszystko. Ale mniejsza o to. Te farby są dziadowskie i wszystko, co tym malowałem albo odpryskiwało, odpadało lub lekkie przejechanie palcem doprowadza do tego, ze farba zamiast na pomalowanym przedmiocie jest na palcu. Budę, która pomalowałem Dupliszitem musiałem obdzierać na nowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aaa... no fakt, Ty kupowałeś wszystko. Ale mniejsza o to. Te farby są dziadowskie i wszystko, co tym malowałem albo odpryskiwało, odpadało lub lekkie przejechanie palcem doprowadza do tego, ze farba zamiast na pomalowanym przedmiocie jest na palcu. Budę, która pomalowałem Dupliszitem musiałem obdzierać na nowo.

Moja farba na budzie trzyma sie swietnie jak bys chciał wiedziec z tyłu na puszcze pisze by Motip albo cos innego moze nie sprawdziłes tego...

Wazny jest rowniez podkład :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja swoją pompę przerabiałem na inline jakieś 20 min z malowaniem zeszło by mi się z 1h...... :D

To jestes zwykły partacz i tyle....

Nie 3 warstwe lakieru tylko 3 warstwe farby a na koncu bedzie warstwa lakieru :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jestes zwykły partacz i tyle....

Nie 3 warstwe lakieru tylko 3 warstwe farby a na koncu bedzie warstwa lakieru :unsure:

Oj MIsiek Misiek ... to tylko atman ... wydasz wiecej kasy na malowanei niz na samą pompke. A poza tym to tylko dla Tomcata :P :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...... A poza tym to tylko dla Tomcata :P :lol2:

oj Miazga zbiera ci sie zbiera :lol:

zrobie z ciebie miazge jak cie dorwe

 

:kijem:

 

:plum:

Edytowane przez 99tomcat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...