Skocz do zawartości
C!@zzz

Kilka Pytań

Rekomendowane odpowiedzi

siemka!

A więc składamy sobie prawie nowy komputer i mam kilka pytań:

1. Mam procesor semprona 2200+ na socekta A no i bodajrze rok temu troche nie udolnie nakładałem pastę termoprzewodzącą i jest jej całkiem sporo poza rdzeniem. Czy może tak zostać? Jeśli nie jak się jej mogę pozbyć?

2. Zastanawiam się nad nowym dyskiem. W grę wchodzi samsung albo barracuda oby 160GB i pod stare łacze (bodajrze ATA się to nazywało) który brać?

3. DVD nagrywarka- jaką brać?

 

obecnie komputer wygloda sobie tak:

Asus A7V880, Sempron 2200+, Radeon 9550, 512DDR na modecomie 350W Uciągnie wszystko bez problemu ?

 

Z góry dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość matt1401

siemka!

A więc składamy sobie prawie nowy komputer i mam kilka pytań:

1. Mam procesor semprona 2200+ na socekta A no i bodajrze rok temu troche nie udolnie nakładałem pastę termoprzewodzącą i jest jej całkiem sporo poza rdzeniem. Czy może tak zostać? Jeśli nie jak się jej mogę pozbyć?

2. Zastanawiam się nad nowym dyskiem. W grę wchodzi samsung albo barracuda oby 160GB i pod stare łacze (bodajrze ATA się to nazywało) który brać?

3. DVD nagrywarka- jaką brać?

 

obecnie komputer wygloda sobie tak:

Asus A7V880, Sempron 2200+, Radeon 9550, 512DDR na modecomie 350W Uciągnie wszystko bez problemu ?

 

Z góry dzięki

wszytsko pociagnie nawet 300w;]

paste usuń chusteczka higieniczna;] dysk wez barracuda mam obecnie tez na ata i jest bardzo cichy i dvdrw wez jakiegos LG bo sa bardzo ciche wogole ich nie slychac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość matt1401

probowalem usunac i zawsze trochu zostaje. Przypadkiem tez malutka ilosc pasty na te druciki przeniosla (tera to zauwazylem, ale mulutko) jak wyczyscic?

hmmm...moze spirytusem...ale nie rob tego;] bo cos popsujesz, wyciagnij procka z socketu i wyczysc pozadnie nic mu sie nie stanie tylko rdzenia nie ukrusz jak masz na cosket A;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze badz bardzo ostrozny - jeden zly ruch i mozesz szukac nowego procka. Ja czyscilem 5-letnia zaschnieta paste z mojego proca patykiem z wata na koncu. Troche wysilku, ale temperatura CPU pare stopni nizsza po nalozeniu nowej pasty.

 

DVD-RW: LG SGA-4167 lub NEC ND-3551

Z tego co slyszalem to wystrzegaj sie Lite-on'ow

 

Zasilka 350W bez problemu uciagnie ten sprzet nawet po o/c.

Jesli to Modecom 350GTF lub MC-350 to mozesz byc spokojny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość matt1401

Po pierwsze badz bardzo ostrozny - jeden zly ruch i mozesz szukac nowego procka. Ja czyscilem 5-letnia zaschnieta paste z mojego proca patykiem z wata na koncu. Troche wysilku, ale temperatura CPU pare stopni nizsza po nalozeniu nowej pasty.

 

DVD-RW: LG SGA-4167 lub NEC ND-3551

Z tego co slyszalem to wystrzegaj sie Lite-on'ow

 

Zasilka 350W bez problemu uciagnie ten sprzet nawet po o/c.

Jesli to Modecom 350GTF lub MC-350 to mozesz byc spokojny.

no lite on jest bardzoooooooooooo glosny wiem bo mam cd-rw lite on, fakt jest mały ale jak cos nagrywam to az slychac na dole jak buczy;] ale juz go prawie nie uzywam wogole nie uzywam napedow;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość matt1401

Dysk samsunga a dvdrw LG, sam mam to wszystko to wiem że dobre i sprawdzone,

Dysk szajsunga;] wole Segate Barracuda;] te dobre, hehe moj qumpel mial juz ich 15 a ja juz mam 5 tego i nie narzekam;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dysk szajsunga;] wole Segate Barracuda;] te dobre, hehe moj qumpel mial juz ich 15 a ja juz mam 5 tego i nie narzekam;]

E tam takie gadanie te nowe samsungi "podobno " nie sa takie zle, ale i tak z dyskami to jest loteria jeden kupi niby shit-a a bedzie mu chodzil 10 lat drugi kupi niby jakiegos cool np segate-a i rozleci mu sie po tygodniu. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość matt1401

Sorry za offtop, ale 123frytki chyba masz blad w sigu

 

Sempron 2800+ 2000@2400 ??? Ten procek deafaultowo chodzi na 1600 nie na 2000.

no 2000Mhz@2400Mhz to standardowe takotwanie i po podkreceniu , chyba o to chodzi;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z nagrywarek polecam BenQ 1650, nic lepszego za tą cenę nie znajdziesz, a jak chcesz z LightScribe'm to 1655. Poczytaj trochę testów, zobaczysz, że LG czy Lite-On'a brać zupełnie nie warto, bo są po prostu kiepskie w porównaniu do 1650/55.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak - o to chodzi. Tylko "raczej ciezko" znalezc Semprona 2800+ ktory ma standardowe taktowanie 2000MHz !!!

Serio? No coś Ty :lol:

http://w2.sirius.pl/towar_karta.php?TowarId=10575

http://www.techwarelabs.com/reviews/processors/sempron/

Edytowane przez netes

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Netes hehe pewnie strasznie dlugo szukales tych link-ów hehe :D a do kolegi Gwynbleidd wyjasnienie semp 2800 ma taktowanie 2000Mhz tak samo jak semp 3000 róznica jest tylko w cache-u 256 a w 3000 - 512 pozdrawiam :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość matt1401

Tak - o to chodzi. Tylko "raczej ciezko" znalezc Semprona 2800+ ktory ma standardowe taktowanie 2000MHz !!!

no fakt;;]

moze gosciu sie rąbnoł w pisaniu;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@123Frytki

Nie wiem o co Ci chodzi, ale wystarczyło wpisać w Google "Sempron 2800+" ;-)

Hehe :lol2: no a ja tylko tak zażartowalem hehe :) .relax :D OK Koniec OT :) Edytowane przez 123Frytki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Lite-On'a (zewnętrznego) i wbrew pozorom wcale nie jest tak głośno jak mogło by się wydwać.

 

Dysk seagate - polecam kiedyś miałem - umarł zabity przez zasiłke :( :P

Edytowane przez przemekbydgoszcz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do czyszczenia proca z pasty to pałeczka do uszu i spirytus lub jak tez sie spotkałem z takim sposobem czyszczenie delikatnie szczoteczką i pastą do zębów oczywiście potem trzeba dokładnie opłukac wodą i osuszyc

A dysk twardy to jak narazie byłem zadowolony tylko z barracudy

 

a co do małego sporu przedmuwców dotyczącego sempronów to jest tak :

socket 754 sempron 2800+ to jest 1600mhz (8x200)

socket A(462) sempron 2800+ to jest 2000mhz (12x166)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem w starym komputerze i dysk samsunga i seagate na ata i z jednym i drugim nie bylo problemów, wiec wez tego ktory jest tanszy : ) co do dvdrw to mam benq 1650 i szczerze polecam ;] b.dobra korekcja bledow no i nie jest glosny jak lajtony ;D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...