Skocz do zawartości
vojt

Gigabyte Czy Gainward ?

Rekomendowane odpowiedzi

Którą z tych kart wybrać według Was ?

1. Gigabyte GeForce 6600GT 128MB 128 PCI-E --> TU

2. Gainward PP! Ultra/1960 PCX TV-DVI --> TU

Z myślą też o późniejszym dokupieniu drugiej do SLI. Gigabyte ma szybsze pamięci (1,6ns), Gainward ma 2,0ns. Już wychodzi różnica, Gainward to było-nie-było karta z klasą, ale jak wiemy karty z przedziału 6600GT znanych producentów dużo się nie różnią w dzisiejszych casach. Ale jednak - Gigabyte ma szybsze pamięci. Moje kryteria to cena DO 500 zł. i duża wydajność, proszę o rady. (może jakieś inne modele?)

Edytowane przez vojt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie rozumiem po co wyszyscy chca kupowac te gainwardy??!!, Ja bym kupil na twoim miejscui Gigabyte, chociaz bierz co chcesz :-P

Edytowane przez adamm_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość JestemNoobem

Ja nie rozumiem po co wyszyscy chca kupowac te gainwardy??!!, Ja bym kupil na twoim miejscui Gigabyte, chociaz bierz co chcesz :-P

no wiec to bylo tak byla serua 5 i gainward robil najlepsze i teraz mysla ze seria 6 tez im wyszła a tu rozczarowanie ;]

 

Gigabyte czy Gainward?

Odpowiedz tylko jedna czyli Galaxy ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wiec to bylo tak byla serua 5 i gainward robil najlepsze i teraz mysla ze seria 6 tez im wyszła a tu rozczarowanie ;]

 

Gigabyte czy Gainward?

Odpowiedz tylko jedna czyli Galaxy ;]

Jestem otwarty na wszystkie propozycje, jak Galaxy - to który model dokładnie ?

Ten o którym pisze grzesiu ?

Czy kartę polecacie ?

Edytowane przez vojt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Galaxy6600GT Ultimate...1.6ns, dobre oc rdzenia... ;]

Galaxy 6600GT Ultimate rzecz jasna.

Jesli chcesz mniec nizsza temperaturke na rdzeniu wez wersje Zalman :D tak jak ja.

Fabryczne taktowanie 525/1100Mhz i Samsungi 1.6ns!!

 

Edit: 6800XT 128bit to porazka!- dobra rada trzymaj sie od tego z daleko!

Edytowane przez Xan02

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co myślicie o Galaxy 6800XT , jak on biega, bo widzę że jest na 128/128 a procesor graficzny to NVIDIA GeForce 6800 XT (NV41/NV42). Jak myślicie ?

Jeżeli chcesz kupić 6800XT to tylko z gwarancją modowalności do 16p/6v. Standardowo ma niskie taktowanie i 8 potoków oraz 4 vertexy. Jeżeli nic nie odblokujesz to 6600GT ją zjada... Jeżeli jednak kupisz 6800XT z gwarancją modowalności to będzie to świetny zakup ;). Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tymi "gwarancjami modowalności" to najczęściej bywa tak że potoki i owszem da się odblokować ale po podkręceniu zaczną się z nią problemy w postaci np. artefaktów lub innych szopek. Więc pozostaje Galaxy lub Gigabyte.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tymi "gwarancjami modowalności" to najczęściej bywa tak że potoki i owszem da się odblokować ale po podkręceniu zaczną się z nią problemy w postaci np. artefaktów lub innych szopek. Więc pozostaje Galaxy lub Gigabyte.

bierz Galaxy6600 Ge

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tutaj ciężko jednoznacznie powiedzieć którą. 6600GE to świetna grafika. 6800XT po odblokowaniu potoków będzie słabo podatna na podkręcanie. Po jakimś czasie może też nawet bez podkręcania się coś dziać z odblokowanymi rzeczami... Najlepiej kupić tak jak ja 6800 z 12p/5v i odblokować ją do poziomu 16p/6v. Nawet po odblokowanie świetnie się kręci. Jednak to wydatek ok. 700zł. Tak więc jednoznacznie nie wiem, którą Ci polecić: czy 6600GE czy 6800XT z gwar. moda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Gigabyte'a jak w podpisie i nie narzekam nie określiłem max możliwości O/C tego egz, jak narazie 550/1250 przy standardowym chłodzeniu SP (zapewnia cisze), ale będę dalej szedł w górę... ja polecam produkt Gigabite

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miał ktoś może do czynienia bliżej z taką grafiką : Leadtek 6600 gt tdh extreme edition 128MB DDR3 ?

Czy warta uwagi ? Z tego co wiem też posiada szybkie pamięci - 1,6ns.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...