Skocz do zawartości
s3eha

Jakie Chłodzenie Kompa ? :>

Rekomendowane odpowiedzi

Na procesorze mam Pentagram Freezone NXC-80 Cu, na VGA zamówiłem Pentagram Freezone XC-80 Cu...

 

i chcę zrobić jeszcze tak :

 

z tyłu obudowy jeden wyciągający powietrze (Oryginalny wiatraczek z PIV, trochę przerobiony:P), z lewej strony wycięta dziura na Arctic Cooling FAN PRO TC, a drugi taki sam na front obudowy - mam tam 2 puste miejsca - po kieszeni na dysk i po drugim cd-romie, więc tam jeden włożę)

 

Co powiecie na coś takiego ? - sprawdzi się ? a może coś innego zastosować ?

 

Drugie pytanie - słyszałem że Arctic Cooling FAN PRO TC nie można podłączyć do regulatora napięcia, a da się go podłączyć pod gniazdo 5V ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeżeli chodzi o wydmuch gorącego powietrza to nie trzeba nic zmieniać :) przy 33-35* wentyl jest dosyć wydajny ~1500obr

ale jako wtłaczajacy powietrze to najlepiej jest wtawić cos w miejsce TC :) ( czyt dział o tym wentylku - właśnie dodałem troche info)

 

jak go puścisz na 5v to bedzie chodził jeszcze wolniej - musziałbyś i tak zalutować TC :) albo zewrzeć czymś zeby był zamkniety obwód oporem 0 om :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten wentyl z przodu mam rozumieć chcesz wmontować w miejsce dwóch zaślepek?

Parę dni temu robiłem coś takiego u siebie bo temperatury miałem strasznie wysokie.Jeden wyntylator wmontowałem w dwie zaślepki,jeden dałem na dół obudowy i trzeci właśnie na bok jako nadmuch na grafikę,wentyl z tyłu jako wyciąg oczywiście też.

Dało to spadek temperatury około 20 stopni na wszystkich podzespołach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...