Skocz do zawartości
marceliiiii

Temp. W Biosie A W Cpucool

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam płyte Abit-a i w biosie w idle pokazuej mi następujące temp.

sys temp. 33 st.

cpu temp. 57 st.

pwm temp. 47 st.

Chciałem troszke podkręcic mojego celerona D325 i zainstalowałem program CpuCool i ów program przy tych samych ustawieniach szyny FSB , również w idle pokazuje takie temp.

sys temp. 32 st.

cpu temp. 47.5 st.

pwm temp. 39st.

Którym wskazaniom mam teraz ufać ?

:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam płyte Abit-a i w biosie w idle pokazuej mi następujące temp.

sys temp. 33 st.

cpu temp. 57 st.

pwm temp. 47 st.

Chciałem troszke podkręcic mojego celerona D325 i zainstalowałem program CpuCool i ów program przy tych samych ustawieniach szyny FSB , również w idle pokazuje takie temp.

sys temp. 32 st.

cpu temp. 47.5 st.

pwm temp. 39st.

Którym wskazaniom mam teraz ufać ?

:(

temperatura w BIOS zawsze jest wyższa bo procesor nie pracuje wtedy w IDLE, tak czy inaczej temperatura jest zdecydowanie za wysoka jak chcesz podkręcać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

abity mają powalone czujniki, twój też prawdopodobnie zawyża. z regóły abity zawyżały o jakieś 10*, tak więc chyba CPU Cool podaje ci prawidłowe temp.

 

no ale tak jak już kolega wyzej napisał - trochę za wysoka temperatura żeby kręcić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy może mieć procek za wysoką temp. od zbyt niskiego napięcia ?

Nie wiem ile powininen bieć ten Celeron D325 , ale w BIOSei jest ustawione nap. na 1.2750 V a nap. faktyczne jakie daje na procek płyta to 1.2V .

Po drugie słyszałem że ten nowy Celeron z seri D tak ma że sie bardzo grzeje , i że można go śmiało kręcić nawet do 70 st. , ale ja sie nei znam dlatego pytam .

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do Zawadaki

chyba temperatura w biosie jest zawsze niższa, gdyż komputer pracuje w idle, a nie w stresie.

kiedy jesteś w Setup BIOS procesor pracuje w trybie rzeczywistym i wykonuje jeden program czyli setup BIOS, nie ma kto procesu uśpić i nie ma jak nie ma kto zarządzać czasem procesora itd..., więc procesor ciągle wykonuje jeden program oczekując na wywołanie przerwania

poza tym nie ma czegoś takiego jak IDLE w trybie rzeczywistym

 

A czy może mieć procek za wysoką temp. od zbyt niskiego napięcia ?

Nie wiem ile powininen bieć ten Celeron D325 , ale w BIOSei jest ustawione nap. na 1.2750 V a nap. faktyczne jakie daje na procek płyta to 1.2V .

Po drugie słyszałem że ten nowy Celeron z seri D tak ma że sie bardzo grzeje , i że można go śmiało kręcić nawet do 70 st. , ale ja sie nei znam dlatego pytam .

:)

tak grzeje się ale mu to nie służy, a napięcie to zupełnie inna bajka, procesor (na rdzeniu Presscot) sam sobie obniża napięcie w zależności od obciążenia itd.... Edytowane przez Zawadaki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do Zawadaki

chyba temperatura w biosie jest zawsze niższa, gdyż komputer pracuje w idle, a nie w stresie.

 

Nie....

 

 

Kręc ile sie da bez podnoszenia napiecia az zaczna sie zwisy :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W pokoju mam około 21-22 st.

Wentyl box-owy i przy maxymalnym stresie chodzi na 4 tyś. obrotów , buda zamknięta ale jest tunel do wentyla .

No i przy max stresie temp. procka według wskazań cpucool dochodzi do 60 st. bez żadnego podkręcania .

:(

Mam tak od początku , próbowałem już przesmarować procek pożądną pastą .

Edytowane przez marceliiiii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...