Skocz do zawartości
Kanapon

Głośniki Samochodowe - Podłączenie Do Kompa

Rekomendowane odpowiedzi

Problem może dziwny (lamerowaty) ale w sumie cóż szkodzi poprosić o pomoc. Mam nadzieję ze dział okaże się odpowiedni.

 

 

Mam 2 głośniki do radia samochodowego. Nazywają się bodajże Triasun (nie mam ich przy sobie). To czarne kostki trochę większe od pięści. W samochodzie stawiało się je na półce w pobliżu tylnej szyby.

 

Od każdego z nich wychodzi 1 cienki i dwużyłowy kabelek. Każdy kończy się... niczym - po prostu drucikiem (a konkretnie bodajże parą).

 

 

Ponieważ nie mam ich jak wykorzystać w aucie, pomyslałem że moze da się je wykorzystac jako głośniki do komputera. Zawsze byłoby to lepsze niż głośniki przy monitorze.

 

 

Moje pytanie brzmi:

- jak podłączyć takie głosniki do komputera, czyli jakiem kablem, jaką końcówką, co trzeba kupić, jak to wszystko opanowac i połączyć... Czy byłby tu problem ze wzmacniaczemi? Czy czasem po ew. podłączeniu komputer byłby w stanie ruszyć a zasilacz to wytrzymać?

 

 

Z góry wdzięczny za odpowiedź

K.

Edytowane przez Kanapon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapewne nie są to jakieś super głośniki dlatego możesz pominąć wzmacniacz chyba że taki masz. Co musisz zrobić :

Kupić wtyczke mały jack i przylutować 4 kabelki z głośników (z kazdego po dwa) do niej i wpiąc w karte muzyczną.

Jeśli masz wzmacniacz to kabelki z głośników podłanczasz do wzmacniacza a wzmacniacz przewodem mały jack-2xchinch do kompa. I wszystko gra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i udało się?

 

mi w salonie caraudio powiedzieli, że tak to można jedynie sprzęt spalić.

Sprzet spalic a mianowicie co mas zna mysli mowiac sprzet ? wzmacniacz ?

Jezeli glosniki maja 4 ohm wzmacniacz 4 ohm to nic sie nie stanie jezeli bedziemy kombinowali i laczyli te 2 glosniczki szeregowo czy ronolegle to zmieni sie na opor i on moze doprowadzic do uszkodzenia wzmacniacza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...