Skocz do zawartości
berto

Zestaw Do 1800zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie :)

 

Za 3 tygodnie jak tylko dojdzie reszta gotówki chcę kupić sprzęt. Ma to być zestaw do ogólnych zastosowań z dużym nastawieniem na obecne gry. Chciałbym grać w 800x600 (medium/high) a także robić coś (modding, leveldesign) zostałem zaproszony do kilku projektów ale na obecnym sprzęcie nie da się już nic zrobić. :( Na sprzęt będę miał maxymalnie 1800 zł. Potrzebuję kupić płytę, procka, grafę, ram, zasiłkę, chłodzenie. Budę, monitor i hdd już mam z obecnego zestawu. W grę oczywiście wchodzi max o/c i wszelkie modyfikacje (ile fabryka dała :D) zakładając że uda mi się trafić dobre sztuki.

 

Po przestudiowaniu wielu artykułów wybrałem sobie w końcu taki zestaw:

 

- DFI NF4X Infinity (Socket 754 - nVidia nForce4 4X) - 290 (Klik!)

- AMD Sempron 2800+ (Socket 754, 64bit) BOX - 298 (Klik!)

- Arctic Cooling Freezer 64 Pro - 78 (Klik!)

- Zalman ZM-NB47J - 18 (Klik!)

- 2 x DDRAM 512MB PC-400 Kingston HyperX (KHX3200A/512) CL2 - 390 (Klik!)

- Galaxy GeForce 6600GE 128DDR3 PCI-E TV/2xDVI Zalman - 450 (Klik!)

- Fortron 400 W - 90 (Klik!)

- 2 x Arctic Cooling FAN PRO TC - 26 (Klik!)

- DVD LG GDR-8163B (16/52) BOX - 83 (Klik!)

-------------------------

Razem: 1723 zł

 

 

Chciałbym poznać Wasze opinie i się poradzić w kilku sprawach bo nie mam doświadczenia ze sprzętam. Mam pewne wątpliwości co do niektórych części a nie mogę czegoś zchrzanić, kasę odkładam od początku roku, to są ciężko zarobione pieniądze i jakakolwiek wpadka nie wchodzi w grę. Mam do Was kilka pytań, z góry bardzo dziękuję za każdą odpowiedź. :)

 

1. Czy jest możliwe że ten procek wogóle nie będzie się kręcił? Wiadomo, ze każdy jest nieco inny ale czy zdarzają się takie sytuacje że wogóle nie chce się kręcić? Słyszałem że te z nowszych serii nie kręcą się za dobrze a ja liczę że uda mi się go wykręcić "chociaż" na te 2,4 ghz :)

 

2. Czy jest to prawda że ta płyta ma jakieś problemy z zewnętrznymi kartami dźwiękowymi? Wyczytałem to w jakimś artykule i na forum też widziałem już takie posty. To mnie właśnie martwi bo ponoć dźwięk na tej płycie to najgorszy z możliwych. :(

 

3. Czy te 2 kostki Kingstona (KHX3200A) są wystarczające dla tego zestawu? W podobnej cenie i parametrach sa również Geile. Co lepiej brać?

 

4. O Galaxy 6600 GE dowiedziałem się z tego artykułu (Klik!) z którego wynika że karta ma świetny potencjał do o/c. Na forach też widzę że wiele osób ją ma i sobie bardzo chwali. Ciekaw jestem czy wszystkie typy tej karty tak dobrze się kręcą? Bo na rynku jest kilka rodzajów: z pamięciami 2ns, 1,6ns i z różnym chłodzeniem.

 

5. To już ostatnie pytanie. Chodzi o zasilacz, tutaj wogóle nie mam pojęcia co wybrać. Wybrałem narazie tego Fortrona bo jest bardzo tani, czy 400W wystarczy jeśli w przyszłości chciałbym zmienić kartę na wydajniejszą? Polećcie proszę jakiegoś pewnego sprzedawcę z allegro bo po ostatnich oszustwach to strach cokolwiek tam kupować.

 

 

Sorry że się tak rozpisałem ale to dla mnie bardzo ważne.

Wdzięczny będę za każdą odpowiedź. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm ja bym zrobil tak:

 

Epox 9npa

AMD Sempron 3000+ s.939

AC Freezer 64Pro

Zalman moze byc

Ramki tez

Galaxy 6600GE 1.6ns Zalman Edition

Fotron 400W

 

Reszta moze byc

 

 

1.Ten co ja podalem na 2.4ghz raczej na pewno pojdzie...

2.Na tym sie nie znam

3.Lepiej <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> Geile ale zalezy jakie ja w tej dziedzinie expertem nie jestem

4.Ta wersja co ja podalem na pewno bedzie sie genialnie krecila

5.Wystarczy ten Fortron... na twoim sprzecie nawet z inna karta dzwiekowa sie nie spoci

Edytowane przez Vejita

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zlozyles dobry zestaw.

 

1. Do 2000MHz powinien dotrzec kazdy, a do 2400MHz wiekszosc.

3. Dobre są ale moze lepiej 2x512MB TwinMos CL2.5 (duzej roznicy w wydajnosci nie ma a te TwinMosy sa w promocji w Apollo za 269zł !!!). Moga tez byc Patrioty KH za ok 350zł.

4. Najwazniejsze zeby pamieci byly 1.6ns co daje teoretycznie o/c do 1250Mhz. Ale roznie to bywa jedne ida 1200 inne 1300.

5. Twój zestaw w najbardziej ekstremalnych przypadkach (z o/c) bedzie potrzebowal 250W mocy. Taka moc + stabilność zapewnilby mu nawet Fortron 350W. Wiec jesli kupisz 400W to bez preblomu pociagnie on potem nieco mocniejszy sprzet.

Edytowane przez Gwynbleidd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do karty graficznej to lepsze będą chyba te o których mowa w tym temacie: http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=189948

Reszta raczej w porządku. Co do procka to może (jeśli już chcesz zostać przy 754) weź Semprona 3000+ zawsze to większy mnożnik więc szansa że więcej podkręcisz (ale też zależy od sztuki). No i moze szukaj OEM-ów chyba ze ci zależy na gwarancji.

Edytowane przez Craven

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do karty graficznej to lepsze będą chyba te o których mowa w tym temacie: http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=189948

Reszta raczej w porządku. Co do procka to może (jeśli już chcesz zostać przy 754) weź Semprona 3000+ zawsze to większy mnożnik więc szansa że więcej podkręcisz (ale też zależy od sztuki).

 

Nie 3000+ bo ma tylko 128kB cache L2

 

Jak juz to tylko 3100+

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za rady, może jeszcze ktoś coś doda, chętnie poczytam. :)

 

Epox 9npa

AMD Sempron 3000+ s.939

AC Freezer 64Pro

Zalman moze byc

Ramki tez

Galaxy 6600GE 1.6ns Zalman Edition

Fotron 400W

 

Reszta moze byc

1.Ten co ja podalem na 2.4ghz raczej na pewno pojdzie...

2.Na tym sie nie znam

3.Lepiej ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> Geile ale zalezy jakie ja w tej dziedzinie expertem nie jestem

4.Ta wersja co ja podalem na pewno bedzie sie genialnie krecila

5.Wystarczy ten Fortron... na twoim sprzecie nawet z inna karta dzwiekowa sie nie spoci

Tak się coś uparłem na ten s754 ale sam nie wiem czy to dobry pomysł. Myślałem też nad s939 ale z tego co wyczytałem to nie ma jakiejś dużej różnicy między tymi platformami. Właściwie jedyna różnica wynika z dual ddr i też nie jest aż tak duża. Poza tym Sempron s939 jest sprzedawany jako oem i nie wiem czy udałoby mi się go dostać osobno, no i cena jest jednak trochę wyższa. Ale za to na s939 są jakieś możliwości rozwoju z tym że ceny szybszych procków są już bardzo wysokie a szczególnie tych dwujajowych i różnica też nie będzie kolosalna no chyba że wsadzę fx-a :D no ale kogo na to stać. Są plusy i minusy każdej platformy i nie wiem na co się zdecydować, na dzień dzisiejszy jest to s754 ale kto wie czy jeszcze przez te 3 tygodnie nie zmienię zdania.

 

Zlozyles dobry zestaw.

 

1. Do 2000MHz powinien dotrzec kazdy, a do 2400MHz wiekszosc.

3. Dobre są ale moze lepiej 2x512MB TwinMos CL2.5 (duzej roznicy w wydajnosci nie ma a te TwinMosy sa w promocji w Apollo za 269zł !!!). Moga tez byc Patrioty KH za ok 350zł.

4. Najwazniejsze zeby pamieci byly 1.6ns co daje teoretycznie o/c do 1250Mhz. Ale roznie to bywa jedne ida 1200 inne 1300.

5. Twój zestaw w najbardziej ekstremalnych przypadkach (z o/c) bedzie potrzebowal 250W mocy. Taka moc + stabilność zapewnilby mu nawet Fortron 350W. Wiec jesli kupisz 400W to bez preblomu pociagnie on potem nieco mocniejszy sprzet.

Mam nadzieję że chociaż pójdzie na te 2000 ale szczerze mówiąc to liczę na znacznie więcej. Z tego co widzę na forach to niemal każdemu ten proc idzie spokojnie na 2500 i więcej. Co do tych TwinMosów to rzeczywiście interesująca cena :) i warto byłoby się nad tym zastanowić choć przez te 3 tygodnie to ta promocja pewnie się skończy i wogóle nastąpią jakieś zmiany w cenach. Tak wogóle to się zastanawiam czy te pamięci które sobie wybrałem, czy one wytrzymają takie o/c? Często spotykam się z takim stwierdzeniem "...więcej proc nie idzie bo pamieci mam słabe i nie dają rady..." - jak mam to rozumieć? Przecież na s754 i s939 pamięci nie muszą działać synchronicznie więc w czym jest problem? Narazie nie bardzo znam się na o/c i pewnie palnąłem jakąś głupotę, jeśli tak to niech mnie ktoś poprawi. Już niedługo będę miał okazje sie na tym poznać, obym tylko czegoś nie puścił z dymem :lol:

 

Co do karty to już jest prawie pewne że ją kupię, jesteście kolejnymi osobami które wypowiadają się pochlebnie na jej temat. Zresztą na chwilę obecną chyba nie ma korzystniejszego wyboru. :)

 

Zastanawiam się jeszcze nad tym zasilaczem, to że 400W w zupełności wystarczy to już wiem :) ale czy ten Fortron to jest dobra marka? Bo to jest chyba najtańszy zasilacz na rynku, wiadomo że nie zawsze cena jest wyznacznikiem jakości ale jak to wygląda w przypadku tego produktu? Warto go kupić? A może jest coś lepszego w podobnej cenie?

 

Co do karty graficznej to lepsze będą chyba te o których mowa w tym temacie: http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=189948

Reszta raczej w porządku. Co do procka to może (jeśli już chcesz zostać przy 754) weź Semprona 3000+ zawsze to większy mnożnik więc szansa że więcej podkręcisz (ale też zależy od sztuki). No i moze szukaj OEM-ów chyba ze ci zależy na gwarancji.

Myślałem też nad tym czy kupić pełnego 6600 GT czy tego 6600 GE od Galaxy. Różnica w cenie jest niewielka ale karta od Galaxy ponoć znakomicie się kręci a ja chcę za jak najmniejsze pieniądze wycisnąć ze sprzętu ile się tylko da. Czy pełne 6600 GT też tak dobrze się kręcą? Jeśli zaś chodzi o karty Ati to mam do nich jakieś uprzedzenie, co prawda nigdy nie miałem karty tej firmy ale żaden z moich znajomych też nie, poza tym potrzeba mi karty dobrej w opengl a z tym radki nie radzą sobie najlepiej. Co do proca to tak jak napisał Gwynbleidd to się nie opłaca bo ma mniej cache'u no i cena jednak znacznie wyższa.

 

 

Już nie mogę się doczekać kwietnia. :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli składsz kompa praktycznie od początku to ja bym sie bardziej przymierzał do 939 choc jak słusznie zauważyłeś jedyna różnica miedzy tymi platformami to obsługa duala (który w orzeciwieństwie do socA daje odczuwalną różnice) no a inna sprawa ze faktycznie na s754 nie ma dwujajówek

 

a propo fortrona to jedyną alternatywą jest delta nic innego w tej cenie nie zaoferuje tyle mocy która jest nie tylko na naklejce ;) ja bym ci polecił TEN zasilacz niby ma 350 wat ale sporo mocniejsza linie 12 V akurat brałem istatnio u tej pani zasilacz i wszystko jest ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przynajmniej jeden gość rozsądnie myśli a nie tylko asrok i coś tam

Wlaśnie że nie wiem czy dobrze robię stawiajac na s754 gdybym jednak wybrał s939 to napewno bym nie kupił tego Asrocka (Dual-SATA2 ULI M1695 ?) bo to wogóle dziwne mobo i sporo z nim problemów. Raczej brałbym również Infinity, wersja na s939 jest niewiele droższa. Dlatego też się nad tym głowię co wybrać bo różnica w cenie nie jest duża, problemem jest właściwie tylko Semp 3000 którego można kupić tylko w zestawie. Tak się własnie zastanawiam czy nie dałoby się go kupić np. razem z jakąś płytą a nie w całym zestawie. W komputroniku można nabyć takie właśnie tandemy np. 2010379[/snapback]

a propo fortrona to jedyną alternatywą jest delta nic innego w tej cenie nie zaoferuje tyle mocy która jest nie tylko na naklejce ;) ja bym ci polecił TEN zasilacz niby ma 350 wat ale sporo mocniejsza linie 12 V akurat brałem istatnio u tej pani zasilacz i wszystko jest ok

Właśnie chodzi mi o takich pewnych sprzedawców bo nie tak dawno słyszałem że często na allegro ktoś kupuje uszkodzone części a później je sprzedaje jako sprawne albo poprostu ich nie sprawdza. A wiadomo że zasilacz to poważna sprawa, nie wyobrażam sobie sytuacji w której miałby mi puścić z dymem całego kompa. A czy te 350W wystarczy? W przyszłości będę napewno chciał zmienić kartę na coś znacznie mocniejszego być może z serii 7800, czy wtedy te 350W da radę? Wiem że stawiając na s754 nie będę miał właściwie żadnych możliwości rozbudowy poza wspomnianą kartą dlatego też kupując nieodpowiedni zasilacz mógłbym się całkowicie pozbawić jakiejkolwiek późniejszej modernizacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem ci tak nie wiem czy da rade w normalnym sklepie kupic tego sempa z inna płyta wiem ze ja u siebie kupiłem z asrockiem( ta płyta na prawde nie jest zła) ale wiem ze na 100% mozna takiego trafic na allegro nawet za 300 zł choc teraz ich cena siega raczej 400 zł wiec różnica miedzy 754 a 939 wynosiła by u ciebie jakieś 100 kilka zł i jak dla mnie powinieneś sie właśnie w tym kierunku wybierac :) oczywiscie zrobisz jak uważasz

 

A co do fortrona to moim zdaniem da sobie rade z mocnym sprzetm i lepiej do nowego kompa brac 350 bo ma lepsza wydajnoiść prądową o całe 7 A na linie 12 V , a 400 ma mocną linie 3,3 i 5 V a teraz to juz jest niepotrzebne moze ci sie wydawac ze to dziwne ze ktoś poleca "słabszy " zasilacz ale w żeczywistości on właśnie jest mocniejszy bo w obecnych konstrukcjach procesor zasilany jest z lini 12 V w dużej mierze karta graficzna no i takie elementy jak dyski i napedy zasilane są wspólnie z 5 i 12

Edytowane przez biegi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...