Skocz do zawartości
ratatam

Problem Z Akumulatorkami

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Taki mam dziwny problem... Kupiłem sobie akumulatorki pryzmatyczne Ni/MH (1450mAh) do discmana, wkładam je na miejsce, podłączam zasilanie, czekam az sie załaduja... i czekam... czekam.... czekam... i nic:( Po 6h ładowania nie moge nawet właczyc discmana:(

Gdy podłacze zasilacz pokazuje sie znaczek ładowania ale nic poza tym.

 

Nie wiem o co chodzi? czy może chodzić o to ze oryginalne akumulatorki do mojego discmana to Ni-Cd (600 mAh) a ja kupiłem Ni/MH (1450mAh)? Pomocy!:)

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurde nie mam dostepu do zwykłej ładowarki:( tylko do tej w odtwarzaczu

na czym może polegać takie zabezpieczenie? bo pierwszy raz o czymś takim słysze?>

 

aha i czy wszystkie ładowarki do nicd potrafią tez naładowac nimh? bo moze w tym problem? sam juz nie wiem

 

pozdrawiam

Edytowane przez ratatam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie zabezpieczenia stosowane w discmenach są banalne i łatwo je obejść, ale najlepiej spróbuj naładować akumulatorek w zwykłej ładowarce. Nie przeładuj ich. Jak zaczynają się mocno nagrzewać to oznacza, że są już naładowane i należy je wyjąć z ładowarki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie masz dostępu do łądowarki.. to sobie kup.. najprostsza jest za 30 pln.. do kupienia w mediamarcie.. sklepie dla idiotów.. Ja mam taką, łądowałem juz nieraz i nie narzekam.. wystarczy tylko pilonować czasu ładowania...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dla mnie wszystko było jasne po tym zdaniu

twoja ładowarka nia łduje Ni-Mh

Przeceniasz sprzęt. Ładowarki montowane do discmanów nie rozpoznają rodzaju akumulatorków; są zbyt banalne. Nie ma takiej możliwości aby discman nie chciał ładować tych akku bo są NiMH. To jest kwestia zabezpieczenia w discmanie. Banalna sprawa. Trzeba obciąć trochę naklejki ( tak na 1,5cm) od dołu baterii aby był kontakt elektryczny minusa z dodatkowym złączem i wszystko będzie grać.

ratatam obejrzyj sobie dokładnie oryginalne akumulatorki. One przy minusie mają taki pasek bez izolacji. Tak samo musisz opierniczyć na tych nowych i wszystko będzie działać.

Edytowane przez Excray

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeceniasz sprzęt. Ładowarki montowane do discmanów nie rozpoznają rodzaju akumulatorków; są zbyt banalne. Nie ma takiej możliwości aby discman nie chciał ładować tych akku bo są NiMH. To jest kwestia zabezpieczenia w discmanie. Banalna sprawa. Trzeba obciąć trochę naklejki ( tak na 1,5cm) od dołu baterii aby był kontakt elektryczny minusa z dodatkowym złączem i wszystko będzie grać.

ratatam obejrzyj sobie dokładnie oryginalne akumulatorki. One przy minusie mają taki pasek bez izolacji. Tak samo musisz opierniczyć na tych nowych i wszystko będzie działać.

moim zdaniem sie mylisz, jeżeli wykrywa baterie, niby ładuje więc w czym problem? żeby nie ładowało to twoja teoria by się sprawdziła.

tez miałem takiego dyskmena i mogłem tylko akumulatorki Ni Cd ładować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym rozebrał diskmena coby się przekonać o istnieniu tego dodatkowego złącza :)

 

i czym się różni sposób ładowania NiMh od NiCd? Na niektórych (starszych) łądowarkach jest napsiane, że do ładowania NiCd, a na nowszych że do Nicd i NiMh.. czyżby to była jedynie kwestia tego że wcześniej nie było po porstu aku NiMh więc nie pisano o tym na obudiwie ładowarki?

Edytowane przez PelzaK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...