Skocz do zawartości
mkwd40

Kilka Pytań O Atmana I Łączenie Bloku

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mam zamiar zmontowac ekonomiczne wc, które nie musi miec hardocorych osiągów tylko ma byc ciche..

Chłodzenie ma obejmować:

-Procesor- Blok 4ever z bloki.pl 49zł //Sempron 64 3000+@@2700mhz 1,475V

-Grafe pozostałosci po starym wc- PROQ z Bloki.pl //Radeon x550

-Chipset Taki tam z allegro za 36zł// nForce4 w Gigabyte K8NE, chipset na standardowym radiatorze łapie 70*C

-Chłodnica Kasett Slim

-Węze Cellfast 8/10

 

I teraz pytania:

 

1. Czy jak połącze tak: Pompa-->Chipset-->Procek-->Grafa-->Katett-->odpowietrznik (trójnik)--> powrotem pompa

to procesor bedzie miał dużo większą temperature niz gdyby był na początku czyli przed chipsetem? Zalezy mi na tym aby chipset był pierwszy, gdyż tak bedzie estetyczniej w budzie.

 

2.Pompka...

Atman 305 czy 201?? Zalezy mi na inline.

Gdybym wziął 305 to czy wstawic do niego króćce 1/2" czy 3/8"?? Wczesniej miałem 1/2" i musiałem z 3mm rozorac wlot i wylot, słyszałem ze jak wstawie 3/8" to pompka zacznie mocno drgać/ czy to prawda?

A gdybym wybrał 201 to jakie krócce pasują?? Czy poradzi sobie z 3ma blokami i kadetem który bedzie stał 1metr nad budą?

 

3. Licze na wydajnosc wiele lepszą niz cpc; Mam nadzieje ze ten bloczek 4ever dobze sie spisze.. on jest wiercony. Mam sempa 64 który na boxie utrzymuje 45*C w stresie, wiec będzie dobze jakby spadło do ponizej 40*C. Czy znacie jakies lepsze bloki w cenie do ok 60zł??

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2.Pompka...

Gdybym wziął 305 to czy wstawic do niego króćce 1/2" czy 3/8"?? Wczesniej miałem 1/2" i musiałem z 3mm rozorac wlot i wylot, słyszałem ze jak wstawie 3/8" to pompka zacznie mocno drgać/ czy to prawda?

Prawda B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale jak zamontuje przed pompką to układ straci na estetyce, a na tym mi zalezy. Pomysle jeszcze nad jakims innym umieszczeniem dla trójnika.

Imho nie w tym kierunku idziesz myśląc o estetyce. Oczywiście mądre połączenie elementów układu ma spory wpływ na wygląd kompa, ale na całokształt i estetyke kompa mają wpływ inne czynniki (pozytywny jak i negatywny) ... takie jak .. kolanka, cybanty, kable zasiłkii hdd, kolorystyka.

Tak wiec umieszczenie odpowietrznika w innym miejscu nie wiele zmieni.

Edytowane przez Miazga82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a koniecznie musi on być przed wlotem pompki??

jak nie to troche zmodyfikowałem, gdyby biorąc pod uwage atmana 305 z kontowym króccem, czy jak będzie kątowy to pompa zacznie mocniej drgać?

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a koniecznie musi on być przed wlotem pompki??

jak nie to troche zmodyfikowałem, gdyby biorąc pod uwage atmana 305 z kontowym króccem, czy jak będzie kątowy to pompa zacznie mocniej drgać?

Moim zdaniem, zakładając trójnik w tak widocznym miejscu (w środku samego układu) tracisz bardzo duzo na estetyce. Oczywiscie nie musi on być przed pompką, ale w tym wypadku ... tak jak to narysowałeś byłoby to chyba jak najbardziej wskazane.

Możesz narysowac ogolny wykres jak układ bedzie sie prezentwoac w całej budzie? Gdzei idą te dwa węże od bloku gpu i pompki? Odpowietrznik mogłby byc gdzies własnie tam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

będą wychodziły z tyłu poza bude.. prosto do kadeta.

a jak z tynm atmanem? standardowo do zestawu jest dołączone takie czarne, gróbe kolanko, które o ile pamietam pasuje na wylot, i w te kolanko bym wkleił kruciec 1/4", powinien pasować, bo gdzies juz taki patent niedawno na tweaku widziałem. Ale ciekaw jestem jak bedzie drgać. Wszystko bede robic na SM10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rez jest jaby początkiem i końcem układu. Najpierw pompa pobiera z niego wodę, potem przepompowuje przez chłodnicę, bloki i potem z nowu trafia no zbiornika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ad. 1 ŹLE! pompa musi pobierać wodę za zbiornika, a nie pompować ją do niego!

 

odnośnie 2 rysunka to nic z niego nie wiem.

 

co do bloku to weź abadona, bo popierwsze miedziany i wydajnieszy, a po II nie będziesz maił problemów z korozją elektrolityczną w układzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ad. 1 ŹLE! pompa musi pobierać wodę za zbiornika, a nie pompować ją do niego!

To dziwne .... hmm ... ale czy tak naprawde to pompka pompując wode do reza nie pobiera zarazem z niego? Przeciez to jest to samo .... w układzie tak jak i w okręgu nie ma początka ani końca ;)

Jedyną różnicą może być moment napełninia gdy pompka jest na górze obudowy a rez na samym dole. Ale w tym przypadku to rez wogole mija sie z celem. W ogole sądze że w przypadku użycia pompki pracującej w trybie niezatapialnym dodawanie do układu rezerwuaru nie ma sensu. Tym bardziej jeżeli to wc ma byc z założenia ekonomiczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaka w tym logika? przecież pompka jak pompuje do reza wodę to ciśnienie wody wypieranej na wylocie zbiornika jest dużo mniejsze niż na wylocie pompki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...