Skocz do zawartości
-==MORDI==-

Pytanko O Lcd

Rekomendowane odpowiedzi

Przegladam sobie schemqty na podlaczenie lcd z 3310 do pc. Mam takie pytanko na night modderrs wyswietlacz jest z takimi jak na załaczniku pierwszym. a na mod-planet jest z takimi stykami jakby. nie wiem ktore lepsze czym sie roznia . moze to ten sam wyswietlacz i dwa sposoby czy jak?

 

 

plz help

post-129287-1142358353_thumb.jpg

post-129287-1142358402_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może to coś pomoże, ale na drugim foto masz "contact, pin spacing cośtam mm" - pewnie taka wtyczka jest założona, z podanym odstępem między pinami...?

Edytowane przez Pekaok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozwól że sie podepne pod temat... Kupiłem Lcd 3310 CZERWONE i mam pytanko na jakie napiecie i prad to powino chodzić, bo przy standardowym schemacie z mod-planet LCD nie daje oznak życia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kazdy wyswietlacz ma to i to?czy to zależy?

 

 

Pozwól że sie podepne pod temat... Kupiłem Lcd 3310 CZERWONE i mam pytanko na jakie napiecie i prad to powino chodzić, bo przy standardowym schemacie z mod-planet LCD nie daje oznak życia.

Sprobuj zrobic z rezystorami 330 ohm wszstkie. napiecie takie jakie jest na lpt(diody zener utrzymaja le zeby nie spadlo czy jakos tak) Edytowane przez -==MORDI==-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już była odpowiedź?

Na 1 obrazku masz to samo co na 2 tylko, że na 2 jest wtyczka. Same wyświetlacze niczym się nie różnią.

Edytowane przez Remy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja próbowałem sie podpiąć pod tą wtyczke ale kabeli sie nie chciały lutować, więc pomyślałem że pod tą wtyczką to wygląda tak jak na obrazku 1 a tu kupa i do kosza poszedł LCD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

żeby przylutować kabelki do chromowanej (chyba) błyszczącej powierzchni stykowej należy tą powierzchnię przetrzeć najpierw pilniczkiem lub papierem ściernym.. potem lutownice w łape.. nabierasz kalafonii i cyny i grzejesz to chwilę.. po czym cyna przykleja się do tego i już możesz śmiało lutować kabelki :)

Edytowane przez PelzaK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie nie mogę.. bo termin pobielić końcówki niewiele mówi ludziom nieobeznanym... a nawet jeśli to samą kalafonią ich nie pobielisz... :) Chyba że bedziesz grzał 20 sekund a wtedy roztopią Ci się plastiki..

 

wiec jeśli napisałem w ten sposób, najwyraźniej miałem ku temu powody :wink:

Edytowane przez PelzaK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiadomo :) ale przez pobielenie mam na myśli przygotowanie powierzchni lutowanych (oczyszczenie) a następnie "nałożenie cieniutkiej warstwy cyny na to ;) Właściwie to tak się powinno ze wszystkim co się lutuje robić... :wink:

 

coś dodałem/pominąłem??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...