Skocz do zawartości
Gość fredus

Usuwanie Shima Z R9700 Pro

Rekomendowane odpowiedzi

Gość fredus

Siemka

 

Planuje zdjąć shima z mojego R9700 Pro, ten shim jest chyba przymocowany na jakiś klej i teraz pytanko jak to najskuteczniej usunąć tak aby nic nie uszkodzić?? Tak sobie myślałem żeby może go rozgrzać szuszarką i może by to odeszło ale nie wiem czy klej popuści <_< Co radźicie??

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ZTCW to trzeba podważyć igłą, gdzieś na forum był tutorial z fotkami. Ale ja się w takie rzeczy boję bawić bo przy pierwszym montowaniu XC-80 AlCu lekko ukruszyłem rdzeń (mimo, że shima nie ściągałem), na szczęście karta chodzi bezproblemowo (odpukać).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja wogóle nie kumam po co zdejmować shima? ten shim to dobrodziejstwo, któego niestety pozbawione są niektóre nowe karty

imo tak samo powinna byćrozwiązana sprawa w procesorach, a nie jakieś całościowe czapki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość fredus

Shim jest po to aby pasta się nie rozłaziła itp.

No raczej nie dokońca, shim jest głównie po to by nie uszkodzić rdzenia, a tak wogule drake czemu jesteś przeciw zdejmowania shimowi przecierz sam chciałeś go kiedyś zdjąć, ale chyba jesteś zły na niego bo przez to uwaliłeś swojego R9700 :-| a tak wogule brak shima zapewnia lepszy styk radiatora z rdzeniem :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten shim wg mnie pomaga. O styk radiatora i rdzenia dba pasta termoprzewodząca a nie... Shim jest po to aby pasta się nie rozłaziła itp.

Kolega widzę fachura, nakładasz pastę łopatą?

 

Oczywiście chroni rdzeń przed ukruszeniem, ale czasami jest za wysoko (miałem tak kiedyś na Hercu 9700 i Saphire 9800 Pro) i wtedy chłodzenie nie przylega jak trzeba. Shim najlepiej podważyć delikatnie igłą wzdłuż jednego z boków i nie ma prawa się nic stać, zdejmowałem z trzech kart i wszystkie mają się dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@fredus

Masz jakies korzysci z usuniecia shima? (O/C)

@Santi

Zdejmowalem shima z karty znajomego...Tlumaczylem, ze w przypadku gdy shim nie wystaje ponad rdzeń mija się to z celem i mialem racje - Brak korzyści w OC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość fredus

Masz jakies korzysci z usuniecia shima? (O/C)

Czy ja wiem, coś 10 mhz na rdzeniu ale zato stabilniejsze niż z shimem wiec zawsze coś :D myśle że warto wywalić shima choćby poto by chłodzenie lepiej przylegało i to wszystko takie stabilniejsze było B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ja wiem, coś 10 mhz na rdzeniu ale zato stabilniejsze niż z shimem wiec zawsze coś :D myśle że warto wywalić shima choćby poto by chłodzenie lepiej przylegało i to wszystko takie stabilniejsze było B)

Patrz post wyzej + to właśnie shim jest potrzebny do stabilności, nie wspomnę o możliwości uszkodzenia rdzenia.

I tak jak pisalem, jeśli shim nie wystaje ponad rdzeń to silą rzeczy chłodzenie i tak nie będzie lepiej przylegać :)

pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość fredus

A niby co ma shim do stabilności?? Przecierz jak chłodzenie lepiej przylega to rdzenia do lepiej

Edytowane przez fredus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A niby co ma shim do stabilności?? Przecierz jak chłodzenie lepiej przylega to rdzenia do lepiej

A to, że radiator nie opiera sie bezpośrednio o jak wiadomo mocno kruche rdzenie r300\350 ale dodatkowo "leży" na shimie, który to jest podparciem własnie dla radiatora i zabezpieczeniem GPU.

A teraz Ty mi odpowiedz Twój shim mocno wystawał ponad rdzeń?

Jeśli nie to jak chłodzenie może lepiej przylegać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...