Skocz do zawartości
sunweb

Asus A7j Vs. Hp Nx9420

Rekomendowane odpowiedzi

dokładnie tak jest nafirme jest tylko roczek ( ale ja ją sobie rozszerzę w hp niedłooogo)

mam XP home edition ale musze tu powiedzieć, zę przecież miedzy home a professional nie ma jakiejś większej różnicy wiec po co przepłacać.

jesteś może z wawy?? jelsi tak to mam dobry sklep jeśli Cię to zainteresuje a jesli nei to moge Cilink na ich sklep internetowy podać

niestety nie jestem z wawy ale linka bardzo chetnie obczaje..:)...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki..ceny dobra..jedna z nizszych na necie..w lublinie (skad jestem) sa powyzej 7k....przemysle sprawe:)

no to jest najniższa cena za ten model jaką w necie znalazłem

Aha jak będziesz szukał to dokładnie się dowiaduj o bluetooht-a ponieważ niektórzy twierdzą, że skoro włożyli do tegomodelu lepsza matrcę tobluetooth-a jush nei wkjladali "coś za coś" to nie prawda - ja bym się tak nabrał ale w ostatniej chwiliprzed zakupem znalazłem ten sklep i oni w swoim modelu dawali z bluetooth-em TO TAKA MOJA DOBRA RADA PRZY ZAKUPIE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to jest najniższa cena za ten model jaką w necie znalazłem

Aha jak będziesz szukał to dokładnie się dowiaduj o bluetooht-a ponieważ niektórzy twierdzą, że skoro włożyli do tegomodelu lepsza matrcę tobluetooth-a jush nei wkjladali "coś za coś" to nie prawda - ja bym się tak nabrał ale w ostatniej chwiliprzed zakupem znalazłem ten sklep i oni w swoim modelu dawali z bluetooth-em TO TAKA MOJA DOBRA RADA PRZY ZAKUPIE

dzieki za wskazowke...a da sie cos z nimi potargowac:)? i sprawdziles u siebie ten RAM?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki za wskazowke...a da sie cos z nimi potargowac:)? i sprawdziles u siebie ten RAM?

co do RAM-u i grafiki to powiem jedno w NFSMW można grać na najwyższej rozdzielczości i największych detalach bez przycinania się gry lub smużenia. Więc uważam, że grafika jest barrrdzo na plus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj w MediaMarkt (al. Krakowska - WuWuA) ogladałem w koncu modelik 9420 z BriteView. Co więcej, miałem możliwość porównać go z Asusem A6Ja. Zresztą to w koncu jakiś MM gdzie mają włączone lapki, bo w dwóch innych mozna kupic, ale bez oglądania, co jest po prostu MEGA żenadą.

 

Wracając jednak do tematu. HPek jest większy oczywiście, troszke przez to może złapać optymalny kat patrzenia na lapa. Konty pionowe nie sa moze tyle lepsze, co po prostu odchylanie głowy nie powoduje efektu negatywu. To duży plus. Kolory tez wydaja sie lepsze, choc matryca w HP nie jest oszałamiająca (tak btw: tutaj link do forum o tym lapie, bardziej konkretnym informacji w necie o tym modelu nie znalazlem: http://forum.notebookreview.com/showthread...=44243&page=12).

W sklepie były też IBM z serii Z (jeszcze z centrino solo), FS na duo, Acer na duo. Generalnie ten HP na tle konkurencji solidnością wykonania przodował, choc matryca byla lepsza np w FS. To ciekawa sprawa, bo wczesniej Asus wygladal mi mega solidnie, ma fajne materialy i w ogole, ale teraz przy HP wydawal sie gorszy, co jest duzym plusem dla 9420. Generalnie jestem zdecydowany i jedynie zamierzam poczekac z tydzien na lekka obniżke ceny (w modelu Asusa był spadek o ok 250 zl).

 

Te wszystkie info to tak dla niezdecydowanych.

 

I waham sie, czy dokupywac 3 lata gwarancji. To az 600 zl, 300 na rok wychodzi. Dodatkowo przeciez z Kodeksu Cywilnego mamy prawo do gwarancji 2 lata a nie rok, wiec w razie czego tez mozna ich cisnac. Co sądzicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Upatrzyłem sobie Asusa A6j. Dobre parametry cena 5700. Zamówiłem lapka i dostałem go wczoraj. Rozpakowałem i odesłałem spowrotem :mur: .

Wszystko przez matryce glare. Mam bardzo jasne mieszkanie i w ciągu dnia NIC nie widać. Często też pracuje w ogrodzie i w tych warunkach też nic nie widać. W pracy pewnie by byo dobrze bo to ciemna nora. Nie moge zrozumieć zachwytu tymi nowymi matrycami, myślałem że ide LCD jest taka żeby nic się nie odbijało :mur: a tu odbicia są koszmarne - dużo większe niż na starym CRT.

Ostatnio używałem w tych samych warunkach jakiegoś marnego Acera 14 cali, celeron i wszystko było dobrze widać a w tej glare to porażka.

Koniec końców odesłałem asusa. Mają mi wymienić na Hp Nx 9420 oczywiście z matową matrycą.

Niestety w tej samej cenie dostaje tylko 512 Ranu i dysk mniejszy :sad: . Ale przynajmniej odbić nie będzie :rolleyes: .

Ram sobie powieksze jak odsapne finansowo do 2 GB.

Mówie stanowcze NIe matrycą CrystalBrite i wszystkim innym tego typu. Niestety wszyscy producenci ida w tym kierunku. Pozostaje mi sie cieszyc ze ostalo sie Hp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyobraz sobie ze matryca matrycy nie rowna, glare mam juz od 4 laptopow i generalnie nie wyobrazam sobie powrotu do matowej a siedze przed kompem conajmniej pare godzin dziennie. Faktycznie sa takie matryce w ktorych refleksy przeszkadzaja ale teraz mam taka matryce ktora pomimo ze jest "szklana" to bardzo dobrze sie na niej pracuje poza domem (wiem bo sprawdzalem ostatnio podczas slonecznego dnia w Warszawie). Wiec nie skreslaj od razu wszystkiego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bede sie wypowiadal za te ktorych nie widzialem a tak jest wlasnie z tymi dwoma, po prostu mowie ze nawet glare mozna komofortowo uzytkowac nie meczac oczu.

 

Ja z kolei nie twierdze że glare nie można użytkować komfortowa. Jest wiele osób którym one bardzo pasują.

 

Ja tylko wyrażam swoją opinie że dla mnie matryca Asusa to jakaś porażka, to samo tyczy się Chiligreena chyba 635 też z glare - to wszystko bierze się z faktu mojej wielkiej niechęci do dbić.

 

Tysiące ludzi ma telewizory plazmowe - dla mnie są one nie do przyjęcia bo wszystko sie odbija - taki film mam i już :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Upatrzyłem sobie Asusa A6j. Dobre parametry cena 5700. Zamówiłem lapka i dostałem go wczoraj. Rozpakowałem i odesłałem spowrotem :mur: .

Wszystko przez matryce glare. Mam bardzo jasne mieszkanie i w ciągu dnia NIC nie widać. Często też pracuje w ogrodzie i w tych warunkach też nic nie widać. W pracy pewnie by byo dobrze bo to ciemna nora. Nie moge zrozumieć zachwytu tymi nowymi matrycami, myślałem że ide LCD jest taka żeby nic się nie odbijało :mur: a tu odbicia są koszmarne - dużo większe niż na starym CRT.

Ostatnio używałem w tych samych warunkach jakiegoś marnego Acera 14 cali, celeron i wszystko było dobrze widać a w tej glare to porażka.

Koniec końców odesłałem asusa. Mają mi wymienić na Hp Nx 9420 oczywiście z matową matrycą.

Niestety w tej samej cenie dostaje tylko 512 Ranu i dysk mniejszy :sad: . Ale przynajmniej odbić nie będzie :rolleyes: .

Ram sobie powieksze jak odsapne finansowo do 2 GB.

Mówie stanowcze NIe matrycą CrystalBrite i wszystkim innym tego typu. Niestety wszyscy producenci ida w tym kierunku. Pozostaje mi sie cieszyc ze ostalo sie Hp

tez sie wlasnie waham pomiedzy a6j a nx9420, jak go dostaniesz to daj znac jak sie sprawuje,

btw: asus ma procesor Intel Centrino Duo, a hp Intel Core Duo, czyms one sie roznia? i ktory wiec jest lepszy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez sie wlasnie waham pomiedzy a6j a nx9420, jak go dostaniesz to daj znac jak sie sprawuje,

btw: asus ma procesor Intel Centrino Duo, a hp Intel Core Duo, czyms one sie roznia? i ktory wiec jest lepszy?

W tych kompach są te same procesory. Intel Centrino Duo to nazwa technologii w skład której wchodzi:

1. Procesor Intel Core Duo

2. Chipset Mobile 945PM Express

3. Karta Wireless

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i od wczoraj jest u mnie Hp 9420 :)

Mamy nadzieję,że nie znikniesz tak jak użytkownik mia mai,którzy jest głuchy na nasze prośby o reckę lapka :mur:

Czekamy na zdjęcia i kilka słów :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...