Skocz do zawartości
Jang

Corsair 1gb 400mhz Vs1gb400c3

Rekomendowane odpowiedzi

czyli w najgorszym wypadku nie bedzie tak źle, ja niestety dopiero jutro dostanę swoje kostki do ręki, a że mam dużo wolnego czasu jutro umieszczę jakieś wstępne wyniki

Edytowane przez ptys

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziś miałemw łapkach corsarki 1 gb na kostkach value select i kostkach corsair i wszystko to samo pcb ułożenie itp tylko opis na kostkach inny a tak niby to samo. na tyle pcb jest opis: BP MLL E 186014 94V i złoty bapis corsair a na kostkach corsair - 64m8bdc - pro 9000609 - to na tej corsair a z tej valu spisze wieczorkiem i podam :) a jutro małe testy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

V1rU$® wysmycz cos dzisiaj, bo jutro odbieram i w razie jakieś kiszki to zrezygnuje z zakupu

czas czasu brak ;P

na 450 mhz z 3-3-3-11-14 na 2,6 v cykają i jest ok ;) zapodalem na 2 godzinki sp 2004 i jest ok zero bledów :) ale screna nie mam :( brachol mi zwinol wszystko z pulpitu ;P - ach ta jego praca magisterska :) ja bralem w ciemno za 590 pln chyba sie ramu 2 gb nie kupi :) a jak na 450 leca to chyba sie zapowiada ok ;) wiecej testów i screny najwczesniej w niediele nie dam rady wczesniej ;(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiem że tak ;) moje to co mam w domq dla siebie sa na kostkach corsair i niczym sie nie róznią od tych na kościach samsung uccc (miałem 2 dni kumpla) i niczym od kości value :P (oglądałem w komutroniku jedną kostkę :). testowao mam na 450 mhz i jak narazie ok :) czyli niezle jak na te kostki za ta kasę :) Mam nadzieję ze polecą ponad 500 to bedzie cacy ;) Mobo mam jak w podpisie a timingi dałem by spd i narazie OK :) Może posiadacze tych kostek zaczną podawać alphy itp i mozna sie jeden od 2 wzorowac i moze ułatwi to poznanie tych ram;ow no i ic :) Generalnie na tem moment jestem zadowolony zobaczymy co dalej ;)

p.s. mały screen w zalaczniku ;) na czas pi nie patrzcie stara winda i mase syfu w tle :P w niedziele jade dalej z mhz :), a i przy div 166 200 i 150 to samo oc i nic sie zlego nie dzieje :) mimo zmiany read preamble i max async :) mam nadzieję że polecą ponad 500 ;p

Dobranoc :)

post-123067-1143667615_thumb.jpg

Edytowane przez V1rU$®

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

V1rU$® ustaw na 250 :-P Jak pójda to daj na 270 :D Jestesmy ciekawi kiedy bledy wystapią, u mnie kosc jedna wyciaga 554mhz, bo jak będzie smigac to lece dobra do duala dobrac i bedzie obojetne czy z napisem corsair czy value select...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i testu dzisiaj nie będzie bo kosci które zamówiłem przysłali tylko dwie rózne (jedne samsung uccc, drugie corsair), nie dosyć że zamawiałem komplet "dual" to zamiast dać dwie równe to jeszcze dwie różne kostki przysłali, był jeszcze tekst że nie powinno byc problemów, ja im powiedziałem będą napewno (no bo wiadomo że będą), i zrezygnowałem z zakupu, jeszcze jutro gość ma zadzwonić do mnie czy będą mieć jeszcze jedną taką sama kostkę na magazynie, normalnie żenada, brak kompetencji, i debilizm poraża, chyba dopłacę 40zł i wezmę z abcpc orginalne samsungi i będę miał spokój, najlepsze że dwoniłem do magazyniera tydzień temu i pytałem o te corsarze na jakich pamięciach są robione a ten na to że "corszarz robi tylko na corarzach) jestem ciekaw skąd [ciach!]a wziął ten moduł na 'uccc" pewnie z ksieżyca spadł

Edytowane przez ptys

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co sie doczytałem na necie to zestawy do duala robione sa na takich kościach Micron -5B D, Samsung UCCC, pojedyńcze kostki są robione na samsungach uccc i Infineon BE-5

Edytowane przez ptys

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziś na szybko rano chciałem na 500 mhz wskoczyć ale zima nie da rady :( albo cos nie tak ustawione, mimo 3-4-4-8 2,7 v nie wstaje mam niebieki ekran i lippa ;(, jakies sugestie ? moze coś z read preamble i max async kombinować ?. Za pare dni bede szukal 2 zestaw do 2 kompa wiec mzoe na cos ciekawszego zapluje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

V1rU$Ž to bierz zestawy do duala bo albo na micronach albo samsungach, tu masz link który to potwierdza http://home.wanadoo.nl/r.vannoort/RAM_List.htm

zobacz tez niżej na jakich pamieciach robione są słynne cruciale, jęśli to okaże sie prawdą to masz zajefajne pamiątki za 6setek

Edytowane przez ptys

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziś na szybko rano chciałem na 500 mhz wskoczyć ale zima nie da rady :( albo cos nie tak ustawione, mimo 3-4-4-8 2,7 v nie wstaje mam niebieki ekran i lippa ;(, jakies sugestie ? moze coś z read preamble i max async kombinować ?. Za pare dni bede szukal 2 zestaw do 2 kompa wiec mzoe na cos ciekawszego zapluje :)

a reszte jak masz ustawione ?? procek ??, ja bym jechał asynchro, procek do 2400mhz i jechał z fsb i napiecie 2,9v :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moje memki to zestaw dual 2 x 1gb nie kupowane osobno :) w jednej paczce 2 szt :) dual parowany pzrez producenta :). A co do tego na jakich sa kościach to ciekawe :) micron ??? <WOW> że na uccc to wiedziałem ale że na micronach to nie ?? Ale tak czy siak coś mnie blokuje albo one sa na niewiadomo na czym :(. Mam ustawione 9x 290 na div 150 co na ramie daje jakies 440 mhz ale i tak jak dam div 166 czy 183 to lipa resecik po ram jest na ponad 450 i kiszka :(. Może poryć czaami albo nap podać wieksze mam teraz 2,6 v a na 2,7 podniesienie nic nie dawało ?, a może traktowac je jak na micronach i ine czsy i nam podawać ?. Tak czy owak jest git bo 2 gb daje rade :), Corel i obrabianie wideo śmiga cacy to samo 3 d studio, a i quake 4 i batterfild dostał kopa :) tylko szkoda ze nie chcą targac na 500 :(, może coś przy niedzieli mi do głowy przyjdzie na to ;)

pozdro

 

@Jang

a te twoje to chyba sa microny bo mas zna nie 2,9 V !!!a dla uccc to jest spoooroooo !!! że hoho więc chyba wiekszośc daja na micronach i voltami po nich dawać co ?? A jak u ciebie z tem. na ramie sa ciepłe czy jak ?? i Robiłeś testy na mniejszym napięciu co :)

Edytowane przez V1rU$®

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Jang

a te twoje to chyba sa microny bo mas zna nie 2,9 V !!!a dla uccc to jest spoooroooo !!! że hoho więc chyba wiekszośc daja na micronach i voltami po nich dawać co ?? A jak u ciebie z tem. na ramie sa ciepłe czy jak ?? i Robiłeś testy na mniejszym napięciu co :)

To jak microny z napisem Samsung UCCC ?? hehe :D Dałem 2,9V bo to taka tez bezpieczna granica z napięciem <_<

 

V1rU$Ž daj napiecie chociaz 2,8V

Edytowane przez Jang

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dawaj V1rU$® 2.8v, nie ma chyba płytki ktora tego by nie wytrzymała, ja juz miałem kilkanaście pamieci w swoich kompach i każde byy traktowane tami napieciem (do testów bo niektóre nie lubią wysokiego napiecia )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.forumdeluxx.de/forum/showpost.p...186&postcount=1

kto i ile z kostek wydusił ;), śa tam value od corsara.

@Jang - sorki faktycznie masz samsungi :) sorki ;) jak po pracy pisze na forum to jestem rozkojarzony :). A co do ramu fakt chyba zaczne nap. czestować bo z tych testów z linka wynika że na an8u koło 2,8 v musi być :)

p.s. jak myślicie dac na nie wentyla 8 cm ?? do chłodznie ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zalezy jak przewiew masz w budzie, ale takie 80mm na 5v moze byc, chociaz moja temperatura obok nich w ekstremalnych warunkach wynosi około 35C'.A tak to sa lekko ciepłe mysle tak 40-góra 45C'.Mam dobry przewiew w budzie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pokombinowałem i lippa :( max 450 rock stabilnie !!! i koniec luzowanie czasów na 3-4-4-8 i katowanie nap nawet do 2,9 volta nic nie daje ;( czasem nawet komp nie wstaje :( jakieś krzaki i zwis :(. Nie wiem dlaczego ale szybko się skończyły te 450 to raczej bez rewekli :( choć za ta kase warto ;) Teraz ram dosstaje braciszek a ja czekam na next paczke z 2 x 1gb na uccc ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mówię o nowych seriach prosto od dystrybutora

od dystrybutora - dramex?

 

moja 512-stka wg. ciebie jest na ce-5/6, wszystko na to wskazuje - a tu takie rewelacje ze wszystko na uccc - zaprzeczasz sie? tak samo ze niby wszystkie infineony sa na bp :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie powiedziałem, że wszystkie Infineony są na BP, jedynie WSZYSTKIE GOODRAMY. I proszę nie przeinaczać moich słów! Szczególnie to ciebie dotyczy Neathaker

 

Może inaczej powiem -> Wszystkie Corszarze Value, które dzisiaj oglądałem na Warszawskiej Giełdzie komputerowej były na UCCC :mur: rozmawiałem z właścicielem i dopiero co one przyszły z hurtowni :mur:

 

Jaśniej się nie da chyba!!??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Xtreme Addict,

mam pytanko do ciebie :) skoro sadzisz ze wszystkie sa na uccc to super ale powiedz mi jedno te co ogladales były na kostkach uccc samsung plus zielona nalepka value select czy moze kostki value select plus nalepka czy mzoe kostki corsar plus ta nalepka :) z goory tnx za info ;)

p.s. jakies sugestie co do uccc od uzytkownikow jakie czasy, max asynnc read preamble te ramy lubia co ? moze coś nie blokuje ? ze max 450 tylko ;( tak czy siak na 2 gb batterfild quake ladnie mi pyka i corel i 3d studio kopa dostało ;) pozdro 4 all ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie powiedziałem, że wszystkie Infineony są na BP, jedynie WSZYSTKIE GOODRAMY. I proszę nie przeinaczać moich słów! Szczególnie to ciebie dotyczy Neathaker

 

Może inaczej powiem -> Wszystkie Corszarze Value, które dzisiaj oglądałem na Warszawskiej Giełdzie komputerowej były na UCCC :mur: rozmawiałem z właścicielem i dopiero co one przyszły z hurtowni :mur:

 

Jaśniej się nie da chyba!!??

nie rzucaj sie miravo, da sie jasniej

 

a cytat wygladal tak:

 

w jakim poscie? infineony sa tylko na BP

z wypowiedzi wynika jednoznacznie to co napisalem.

 

dobra eot, bo nic konstruktywnego z tego nie bedzie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie tych pamięci czy będą lepsze od Patriot'ów KH w O/C wiem każda część się inaczej kręci, miałyby pracować na Epox EP-9NPA+Ultra i A64 SanDiego.

Wróżką nie jestem.Nie znam wogóle Patriotów.Narazie kombinujemy nad tymi pamieciami Corsair które to sa dobre do OC.Niektóre są na samsungach UCCC i wycisnac można 540mhz przy 3-4-4-8 2,9V.Zobacz inny temat o patriotach i porównaj.I proszę nie piszcie czy te sa dobre czy tamte lepsze bo chciałbym żeby w temacie były same konkretne rzeczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...