Skocz do zawartości
grzesiu

Napięciowy Drut-mod Na Socket 754

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Od pewnego czasu przesiaduje również na forum Anandtech, i znalazłem drut-mod napięciowy do procków na socket 754. Myślę, ze powinno Was to zainteresować, sam chcę spróbowac w najblizszej przyszłości, poniewaz moja mobo potrafi ustawić max 1.55v ;/

 

DRUT MOD s754 by Zap

 

 

PS: Może już ktos próbował ;) ?

Edytowane przez grzesiu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a moze ktos zna dobrze j. angileski zeby to ładnie przetlumaczyc i np. do FAQ dodac?

 

edit: kurde literówki :mad: musze edytowac posty :wink:

Edytowane przez _zzzkuba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do ilu v można to zrobić?? nie chce mi sie tego czytać ;)

1.55v + to co daje płyta. (Mozemy zadrutować na maxa 1.55v, czyli procek w default ma 1.55v, a maxymalny vcore to 1.55v + to co umozliwa BIOS płyty). Czyli np. mając w BIOSie regulacje +0.15v to utrzymujemy max 1.7v ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem całe -> mogę przetłumaczyć do FAQ ale po co? :? Maksymalne napięcie jakie można ustawić to 1,55V [jako default] poprzez zadrutowanie socketu, ażeby ustawić mniejsze napięcie trzeba wyrwać nóżke od procesora [ :lol: ] albo wypolerować ją specjalną pastą, która nieprzewodzi prądu... jak dla mnie nierealne :lol2: Wartość "0" oznacza połączenie, wartość "1" brak połączenia. Teoretycznie jeśli default byłby 1,55v, to 110% 1,55v = ok. 1,7v, ale układ zasilający CPU w Gigabyte K8NS może dać maksymalną wartość 1,55v na procesor. Więc w tym przypadku albo nie będzie napięcia większego od 1,55v, albo może coś "paść" :-| ja bym nie ryzykował, choć mówią, że świat do odważnych należy :wink:

Edytowane przez Xtreme Addict

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem całe -> mogę przetłumaczyć do FAQ ale po co? :? Maksymalne napięcie jakie można ustawić to 1,55V [jako default] poprzez zadrutowanie socketu, ażeby ustawić mniejsze napięcie trzeba wyrwać nóżke od procesora [ :lol: ] albo wypolerować ją specjalną pastą, która nieprzewodzi prądu... jak dla mnie nierealne :lol2: Wartość "0" oznacza połączenie, wartość "1" brak połączenia. Teoretycznie jeśli default byłby 1,55v, to 110% 1,55v = ok. 1,7v, ale układ zasilający CPU w Gigabyte K8NS może dać maksymalną wartość 1,55v na procesor. Więc w tym przypadku albo nie będzie napięcia większego od 1,55v, albo może coś "paść" :-| ja bym nie ryzykował, choć mówią, że świat do odważnych należy :wink:

to chyba zle przeczytales ;) nail polish to lakier do paznokci ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Od pewnego czasu przesiaduje również na forum Anandtech, i znalazłem drut-mod napięciowy do procków na socket 754. Myślę, ze powinno Was to zainteresować, sam chcę spróbowac w najblizszej przyszłości, poniewaz moja mobo potrafi ustawić max 1.55v ;/

 

DRUT MOD s754 by Zap

PS: Może już ktos próbował ;) ?

Dawno dawno temu, gdy dinozaru panowały na naszej planecia, a ja miałem k8ns rev2 szukałem drutmoda na 754 [jest nawet gdzies tu o tym temacik]. Teraz sam mod sie mi sie nie przyda, ale Ty możesz sie poświecic dla ogólu i sprawdzic czy to działa :lol: 3mam kciuki :*

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to chyba zle przeczytales ;) nail polish to lakier do paznokci ;)

To jest lakier do paznokci, ale z własnego doświadczenia wiem, że on przewodzi prąd, w dodatku zapewne można to zrobić innymi substancjami, więc napisałem ogólnie [a wiadomo, że chodzi o substancje, które hamuje przepływ elektronów :wink: ]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest lakier do paznokci, ale z własnego doświadczenia wiem, że on przewodzi prąd, w dodatku zapewne można to zrobić innymi substancjami, więc napisałem ogólnie [a wiadomo, że chodzi o substancje, które hamuje przepływ elektronów :wink: ]

Nie przewodzi, jezeli u Ciebie przewodził tzn ze źle go nałożyłes...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze psiałeś ze ta płyta daje do max 1,55V - nic wiecej jej regultor nie da z siebie! I dlatego pozbyłem sie jej. Dobrze przestudiowałm dokumentacje regulatora i nie było żadnej możliwości obejścia tej bariery. Drut mod nic nie da. Daje on możliwosć zmiany napiecia an płytach które wogule nie maja tej opcji. 1.55V można sobie również ustawic clocgenem czy innym programem z dostempem do C&Q.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...