Skocz do zawartości
PelzaK

Pendrive Mod

Rekomendowane odpowiedzi

po prostu patrzę.. widzę zbyt dużo :lol: płaskiej powierzchni.. no to co innego można z nią zrobić jak tylko wstawić okno :D

PelzaK mam nadzieję że nie wchodzisz do kuchni zbyt często...twoja mama nie chciała by mieć raczej deski do krojenia z oknem i katodką :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PelzaK mam nadzieję że nie wchodzisz do kuchni zbyt często...twoja mama nie chciała by mieć raczej deski do krojenia z oknem i katodką :-P

Chociaż lodóweczka z zielonym światłem zamiast normalnego i z okienkiem niczego sobie ;] ale co prawda, to prawda... telewizor mozna zmodowac, zmieniajac mu całą obudowę na plexi i walnac czerwone rury ;) pewnie wyszedłby ciekawy efekt i każdy by sie spytał co to K.... jest? ;PP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PelzaK, mszcze sie za wredne komentarze, a na dodatek Ci wszyscy liza 4 litery

 

A wiec tak:

 

1. hm....hm....

 

Cholera... no dobre to jest... a tak chcialem... :-P

Jedyne co to zycze lekkiego hamowania modziarskiego zapalu

bo faktycznie skonczysz z KO na czaszce ;)

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh... a juz myslałem ze jeden chociaż nagatyw bedzie :D - i tak opinia publiczna uznała by to za po prostu zemstę podejrzewam :). Lizać nie muszą bo ja i tak wiem o niedoskonałościach mojego moda - siebie też potrafię krytykować, chyba nawet bardziej niż innych :twisted:

 

Mi się wydaje mnie... że moje komentarze nie są az tak wredne.. po prostu są w miarę obiektywne i krytyczne... Mam to do siebie że krytykuję co inni chwalą i bronię to co inni krytykują :D, aczkolwiek nie zawsze, bo kiczu nie będę bronił.

No w Twoich pracach po prostu nie doszukałem się nic co by mnie zaskoczyło, zainspirowało, zadziwiło... no i wyszło jak wyszło... :)

 

heh.. siedze właśnie w domu.. i myślę czy w chwili wolnego czasu czegoś by tu nie zmodować :D. Tylko że świeta idą i raczej głupo teraz brać się za wiercenie reaktora :lol: . To musi być coś małego... idę szukać, adios...

 

we cool?

Edytowane przez PelzaK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak.. ale ten temat dotyczy pendrajva a nie bio :D, Teraz raczej nie mam czasu modować. Przyjechałem do domu na śwqięta a tu trzeba prace domowe wykonywać :).

 

P.S. reaktor jest trochę dalej posunięty niż w worklogu na mojej stronce :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę się bawię w archeologa, ale chyba lepsze to, niż kolejny nowy topic o tak prostej (dla Was?) sprawie.

 

Otóż pod wpływem tego topicu zacząłem też modować pendrajwa. Mam jednak mały (nieświecący) problem. Otóż dioda LED podłączona to pena ledwo świeci. No i tu pytania moje:

1. Dlaczego wszyscy mówią "katoda" (przecież katoda to część diody - jeśli nie to gdzie dostanę takie cuś?)?

2. Co mogę zrobić, żeby LED świeciła mocniej?

3. PelzaK, mozę Ty mi powiesz co tam wstawiłeś, i czy nie miałeś z tym problemów? Jakie miałeś napięcie w penie?

 

To chyba tyle. Proszę o odpowiedzi/porady :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu sie kłaniają Podstawy Elektrtechniki i Elektroniki :-P

Gorzej dla tych, którzy nie obrali takiego kierunku w szkole a chcą się dorobić wiedzy. Przeczytaj sobie ten faq:

http://www.dzikie.net/index.php?art=diody-...ll=true&cpage=1

 

1. Troche nie rozumiem tego podpunktu, jeżeli inni mówią katoda może maja na mysli ten element przypominajacy mala neonowke która słuzy do oświetlania wnętrz komputera ?

Katoda to jest rownież cześć struktury diody którą tworzy anoda i katoda.

2. W pendrive nie widze duzego pola do popsiu ponieważ nie ma tam duzo miejsca do ingerencji w elketronike :-P

3. To nie pytanie do mnie.

 

A powiedz dokładnie jaka diode wstawiłes ?? zwykła 3mm ? smd ? cholera nie mam pendriva ale mi sie zdaje ze wymieniłeś tego zwyklego kwadratowego leda na jakiegoś bardziej prądożernego superjasnego. Powiesz coś wiecej zobaczymy na razie obstawiam że wybrałes diode która ma za duzy pobór pradu :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I owszem. Diodę mam 3mm(chyba zwykłą - nie prosiłem o żaden specjał). Na 3V świeci znakomicie. W sklepie nie mieli diód na mniejsze napięcia.

 

LED w pendrajwie był..... no - nie był kwadratowy :) tylko normalny.

A jak wygląda taka neonówka? Gdzie to dostać? Jakiś link?

 

No ja teraz kończę gimnazjum, także żadnych podstaw ww. nie posiadam :/

Edytowane przez mayo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę się bawię w archeologa, ale chyba lepsze to, niż kolejny nowy topic o tak prostej (dla Was?) sprawie.

 

Otóż pod wpływem tego topicu zacząłem też modować pendrajwa. Mam jednak mały (nieświecący) problem. Otóż dioda LED podłączona to pena ledwo świeci. No i tu pytania moje:

1. Dlaczego wszyscy mówią "katoda" (przecież katoda to część diody - jeśli nie to gdzie dostanę takie cuś?)?

2. Co mogę zrobić, żeby LED świeciła mocniej?

3. PelzaK, mozę Ty mi powiesz co tam wstawiłeś, i czy nie miałeś z tym problemów? Jakie miałeś napięcie w penie?

 

To chyba tyle. Proszę o odpowiedzi/porady :)

spokojnie... jestem :D... ino czytam forum tylko raz dziennie bo nie mam czasu na 3x :D

 

1. Katoda to faktycznie TYLKO i wyłącznie określenie jednej z elektrod emitującej elektrony. Jest ona oczywiście w diodzie, jest także w świetlówkach w postaci tzw zimnej katody, czyli katody która wypromieniowuje elektrony bez potrzeby nagrzewania się. W moim topicu użyłem określenia katoda jako pewnego rodzaju parafrazę, gdzie całość miała być ironią do modów typu okno+katoda, które jak wiadomo są teraz modne :)

 

2. użyć diody o większej sprawności, podnieść napięcie zasilania, zwiększyć prąd... - w pendrajvie raczej trudne do wykonania

3. Nic tam nie wstawiałem... mam tam standardowa diodę która była w penie... tlyko zamiast świecić przez malutką dziurkę przykleiłem na jej wierzch (diody) kawałek zmatowionej plexi aby światło ładnie się rozeszło po wnętrzu pena...

W pełnym słońcu nie zobaczysz że pen świeci... ale w pomieszczeniu przy średnim oświetleniu już widać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. No tak - z tym pkt2 to raczej rzeczywiście będzie trudno :)

Teraz się tylko zastanawiam czy nie walnąć moda bez diody, bo i tak fajnie wygląda. Czerwona płytka drukowana, cała widoczna. No jeszcze nie wiem, ale będę nad tym pracował i postaram Ci się dorównać ;p

 

SMUTNY EDIT:

 

Ekhm.. Khm.... Ten no.... On...... On nie żyje. Pendrajw zginął. Prawdopodobna przyczyna zgonu - niebezpieczne zabawy w prądem i vmody. Może następny będzie miał więcej szczęścia.

A tak na serio to po prostu przstał działać, po vmodzie umożliwiającym świecenie LED'a - świecił mocno, ale pamięć sie zj***la. Nici z moda.

Chylę czoła przed PelzaK'iem za jego modyfikację - zmienić coś w pendrajwie to nie byle co - mi się nie udało :mur: :mur:

Edytowane przez mayo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fajne takie mody pendrive'ów

ciekawe czy mody dysków przenośnych niedługo sie pokażą

na pewno by były większe możliwości

 

co do popularności takich penków "innych" to raczej kiepsko

 

pentagram wypuscil limitowaną wersje penków mundialowych i w ogole nikt tego nie chciał

wszyscy wolą zwykłe białe penki kingstona, tanie i znane, a czy dobre, to szkoda gadac

raz spadnie na ziemie i do wywalenia jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja widzialem kiedyś fajny mod pendriva - misiek , w głowie "zatyczka" od, a w cielsku sam pendrive. Sciagasz misiowi głowe i pakujesz dziada bez głowy do usb :D Kosmicznie wyglądała fotka na której ten bezgłowy misio wystaje z portu usb z przodu kompa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe... muszę powiedzieć że z mojego pena lekko zdarła sie farba na krawędziach... no ale czego się można spodziewać po jednej warstwie lakieru i ciągłego ocierania się pena o telefon w kieszeni :)

 

Z tym misiem to nei jest zły pomysł... mam tu takiego co wisi przy monitorze.. ale to był prezencik więc głupio go pozbawisć głowy :D. No zobaczymy.. może żona (chciałem pisać dziewczyna :D) odda swojego pena na straty :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...