Skocz do zawartości
Casper96

Warto Czy Nie? Komputer Z Allegro

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie, czy warto kupi ctego kompa??, ma on sluzyc glownie do gier i do netu, czasmi obrobka zdjec i konwersja filmow. Nie moge wydac wiece niz 2000 zł a zlozyc to sam nie zloze bo sie boej ze cos nei bedzie kompatybilne :/

1. http://www.allegro.pl/item90483571_moc_ath...vdrw_od_ss.html

2. http://www.allegro.pl/item92641958_zestaw_...vdrw_gw_fv.html

 

Ewentulanie zaden z nich nei jest plombowany to bym cos wymienił tylko co?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzechu_1990

Nie kupuj takich kompów (prawie jak z super marketu), powiedz ile masz kasy na to i sie coś złoży.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzechu_1990

Nie zauważyłem, czy będziesz podkręcał?? Asrock dual sataII, a64 3000+ venice, albo 3200+ manchester, 2x 512 patrioty kh (albo zwykłe twinmosy), 6600ge, 160gb seagate, forton 400W.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mobo z chipsetem Via - slaba

Ramy 2x256 - tragedia

Zasilka - jakis no name

 

Tan drugi juz nieco lepszy ale jest na s754

 

Jak sie boisz ze cos zle zlozysz to niech ci forumowicze zloza kompa ;p

Edytowane przez Gwynbleidd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 2000 zł proponuję:

AMD Athlon64 3000+ Venice BOX - 508 zł

Asrock K8 DUAL&SATAII - 220 zł

PDP Patriot KH 2x512MB - 325 zł

Sapphire x800GTO 256bit/128MB - 445 zł

Samsung 160GB SATAII&NCQ - 270 zł

BenQ DW 1650 - 145 zł

Huntkey HK350AP - 199 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 2000 zł proponuję:

AMD Athlon64 3000+ Venice BOX - 508 zł

Asrock K8 DUAL&SATAII - 220 zł

PDP Patriot KH 2x512MB - 325 zł

Sapphire x800GTO 256bit/128MB - 445 zł

Samsung 160GB SATAII&NCQ - 270 zł

BenQ DW 1650 - 145 zł

Huntkey HK350AP - 199 zł

Również polecam ten zestaw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i zasilacz mozna zmienic np : FORTRON 400 W tanszy i 100 zł zostanie na cos ;) (np do plytki dolozyc i epox'a ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span>)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zlozylem cos w cenie jak na aukcji czyli 2037zł

zmienilem zasilacz na cala obudowe : [ATX] Obudowa Procomp 321-16 C.2228 LONG 400W

zmienilem pamiec na : 2 x Pamięć DDR 512MB PC3200 400MHz Kingston CL2,5 KVR400X64C25/512

krta rafiki : [PCIE] Karta GeForce 6600GT GigaByte 256MB 128b GV-NX66T256DE

dysk twardy : [sATA2] Dysk WD Caviar 160GB 7200 8MB WD1600JS

 

nagrywrka procek i plyta glowna ta sama co polecaliscie, i teraz prosze o rady czy to bnedzie dobrze chodzic i czy grafika pasuje do plyty?? i czy to dobr gafika czy lepsza ta ATI z poprzeniego posta?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

J bym zmienił tego X800Gto na 6600GT - myśle że można coś kupić w podobnej cenie.

6600GT Ultimate (lub 6600GE) - czyli wersja z pamieciami 1,6ns bo o/c jest szybszy od x800gto o/c - ostatnio widzialem jakis testy i tak wyszlo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzechu_1990

zlozylem cos w cenie jak na aukcji czyli 2037zł

zmienilem zasilacz na cala obudowe : [ATX] Obudowa Procomp 321-16 C.2228 LONG 400W

zmienilem pamiec na : 2 x Pamięć DDR 512MB PC3200 400MHz Kingston CL2,5 KVR400X64C25/512

krta rafiki : [PCIE] Karta GeForce 6600GT GigaByte 256MB 128b GV-NX66T256DE

dysk twardy : [sATA2] Dysk WD Caviar 160GB 7200 8MB WD1600JS

 

nagrywrka procek i plyta glowna ta sama co polecaliscie, i teraz prosze o rady czy to bnedzie dobrze chodzic i czy grafika pasuje do plyty?? i czy to dobr gafika czy lepsza ta ATI z poprzeniego posta?

Kiepskie to, bierz to co napisał lukmek i będziesz zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6600GT Ultimate (lub 6600GE) - czyli wersja z pamieciami 1,6ns bo o/c jest szybszy od x800gto o/c - ostatnio widzialem jakis testy i tak wyszlo.

Mogłbym zobaczyć ten test, bo nie wierzę w to. GTO podkręcony do GPU:575 MEM: 1100 oferuje wydajność kart typu 6800GT/x800XL.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy ja sie moge dowiedziec co komu nie odpowiada w moim zestawie??, pamiec jest w tym sklepie najczesniej kupowana wlasnie ta grfika jest lepiej chwalona niz ta co podaliscie wczesniej w zestawie a zasilacz musialem zamienic na obudowe jakas tansza bo se na sianie teo wszystkiego nie powiesze chyba a osobno mnie nie steac czego nikt nie przewidzial.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy ja sie moge dowiedziec co komu nie odpowiada w moim zestawie??, pamiec jest w tym sklepie najczesniej kupowana wlasnie ta grfika jest lepiej chwalona niz ta co podaliscie wczesniej w zestawie a zasilacz musialem zamienic na obudowe jakas tansza bo se na sianie teo wszystkiego nie powiesze chyba a osobno mnie nie steac czego nikt nie przewidzial.

Mój zestaw będzie poprostu wydajniejszy. x800GTO w każdej grze pokonuje 6600GT. Jeśli chodzi o RAM, to Kingston jest przeciętną firmą a lowendowe memki są bardzo słabe. Jeśli chodzi o zasilacz, to tu nie ma co oszczędzać. Huntkey jest jednym z najlepszych tanich zasilaczy. Zestaw podany przeze nie jest to typowa konfiguracja proponowana na tweak.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale casper zdecyduj sie chcesz kręcic czy nie bo jeżeli nie chcesz to srednia płyta i srednie pamięci wystarczą za to możesz sobie kupić dużo ramu (np 2 giga:D ), albo mocniejszą grafe, no i jeżeli nie kręcisz możnaby się zastanowic nad fabrycznie wyżej taktowanym procem,

generalnie zestawy które pokazałeś na górze są beznadziejne- w miare mony proc a reszta jak cie moge, jezeli boisz sie samemu składać zrób tak:

drukujesz sobie to co ci napisał LukmeK, idziesz do sklepu, gdzie składają kompy i prosisz o powyższy sprzęt kategorycznie domagając się aby było dokładnie to co jest na kartce i NIC innego żeby nie było że płyta inna bo te są lepsze (czytaj akurat leżą na składzie) albo zasilacz mocniejszy ( codegen 500W :angry: ) albo grafa nieco tańsza (6600 Le ) itp itd dobrze Ci radze :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra przekonales mnie z tą grafa bo faktycznie zalezy mi na lepszej ale z koleji te memory. w morde musze sobie uszczknac na cenei ze wzsytkeigo bo nei doliczyles mi do zestawu obudowi i co ja z tym zrobi bez obudowy a jeszcze dochodzi karta za 100 zl wiecej wiec jeszcze musze oszczedzic, wiec moze kupie dysk 120 gb te marne twoim zdaniem kingstony i jakos sie zmieszcze w 2000 zł??

 

Kreic nei krece ale jak sie zaczalem obraca w tych kompach i widze te wszytkie fora O/C to chyba se nowego troche podrasuje tylko muze troche wiedzy przyswoic, AMD athlon64 3000+ zostanie juz, moge jedynei oszczedzic na plycie ale w takim razie jaka kupic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...