Skocz do zawartości
pypson

Cześć Wszystkim - Jestem Nowy I Mój Acer Też ....

Rekomendowane odpowiedzi

Mam mały złom z baterią - piszą w instrukcji, że powinna trzymać 1,5h a trzyma 0,8h

 

Mój lapek to Acer Aspire 3003wlmi procek Sempron 3000+ (1,8)

Co tu zrobić zeby powiększyć czas działania tej baterii?

Wyczytałem na forum że zmienia się napięcia na procku przy pomocy programiku RMClock

Mam go, ale nie wiem jakie wartości tam poustawiać.

Może ktoś coś wie jak ustawić Semprona żeby było chłodniej i lżej dla baterki??

Posze o pomoc .....

Pypson

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam mały złom z baterią - piszą w instrukcji, że powinna trzymać 1,5h a trzyma 0,8h

 

Mój lapek to Acer Aspire 3003wlmi procek Sempron 3000+ (1,8)

Co tu zrobić zeby powiększyć czas działania tej baterii?

Wyczytałem na forum że zmienia się napięcia na procku przy pomocy programiku RMClock

Mam go, ale nie wiem jakie wartości tam poustawiać.

Może ktoś coś wie jak ustawić Semprona żeby było chłodniej i lżej dla baterki??

Posze o pomoc .....

Pypson

Raczej nie w procku masz problem...

Producent podaje czas orientacyjny dla wylaczonych interfejsow sieciowych, sciemnionej maksymalnie matrycy.

Wiec jesli dzialasz na domyslnych ustawieniach, to ne dziw sie, ze wytrzymuje tylko tyle...

Poustawiaj wszystko w Acer ePower Management i powinno grac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko gra, ale czy obniżenie napięcia na procku + usytawienia w programie nie dadzą lepszego efektu??

Troche sie poprawi, ale nie duzo, bo przy niskim taktowaniu proc pobiera juz niewiele energii i wiele na nim zaoszczedzic sie nie da. Zyskiem jest niewatpliwie ograniczenie pracy wentylatora. Nie wiem, jakie mozna zapodac ustawienia dla semprona. Musisz sam poeksperymentowac. Ktos tez sie skarzyl, ze RMClock zle wykrywa jego procesor (ze jest 62W, a nie 25W - inne napiecia). Nie wiem, ktora to byla wersja tego programu, a jadro chyba Roma (najnowsze).

Przy okazji - kiedy bedziesz eksperymentowal z RMClockiem, pochwal sie ile udalo ci sie zbic napiecia i oczywiscie, jakie masz jadro w tym procu (zawsze mozesz sprawdzic programem od AMD - AMD CPUinfo).

Powodzenia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

troche krótko.Spróbuj go poustawiać.Niech Ci nie zasówa na full kiedy tego nie potrzeba.A i oczywiście kolezy mają racje.Jeśli zapuścisz mu wszytsko na full to nie pociagnie długo.Jak se robisz w wordzie to niech se chodzi na min.Pozdrawiam

Edytowane przez ts_Alpin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie powalczysz, jak wykroisz 10minut to bedzie dobrze...

mam aspire 1642 z centrino i moj trzymal podczas przegladania netu ok. 2godzin. Jedyne co pomoglo to wymiana baterii :) . Poszla na allegro za prawie 200zl, a nowa dostalem za 370 (bez waty i marzy... tak mi sie udalo). Teraz trzyma jak normalne centrino. Przy www 5 godzin spokojnie, a mam matryce 15'4".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pobaw sie RM clockiem,

ja jak na stale ustawie 800MHz matryca na maxa wygaszona, winamp leci w tle wieczorem, to trzyma 4 godziny 30 min.:)

do tego obnizona grafa i powylaczane sieci i CardReader

w/g producenta 3:)

 

pozatym twoj model ma slabsza baterie:)

moja dziewczyna ma tego lapka, u niej max Godzine, wiec nic nie poradzisz.

 

jedyna rada to zakup barerii 8-cell 4400 :) - ok 600 zika:)

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...